جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دوره رایگان الگوریتم‌ها: طراحی و تجزیه و تحلیل (بخش۲)

دوره رایگان الگوریتم‌ها: طراحی و تجزیه و تحلیل (بخش۲)

دوره «الگوریتم‌ها: طراحی و تجزیه و تحلیل، قسمت ۲» در دانشگاه استنفورد برگزار خواهد شد. دانشگاه استنفورد، با نام رسمی Leland Stanford Junior University، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در سال ۱۸۸۵ در استنفورد کالیفرنیا، تأسیس شد. این دانشگاه از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده است و بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو در آن تحصیل می‌کنند؛ در این مرکز دوره‌های آموزشی رایگان برای دانشجویان سراسر جهان برگزار می‌شود که دوره اخیر نیز از آن جمله است. الگوریتم‌ها قلب علم کامپیوتر هستند و این موضوع کاربردهای عملی بی‌شماری دارد؛ این دوره مقدمه‌ای بر الگوریتم‌ها برای دانشجویان با حداقل تجربه برنامه‌نویسی است.

دوره «الگوریتم‌ها: طراحی و تجزیه وتحلیل، قسمت ۲» از ۳ جولای سال جاری آغاز و در ۳۱ آگوست پایان می‌یابد. طول دوره رایگان الگوریتم‌ها، شش هفته است و هفته‌ای یک‌بار، دو الی چهار ساعت برگزار خواهد شد. پیشرفت در این دوره، به میزان استفاده دانشجو از کلاس‌ها بستگی دارد؛ ویدیوی آموزشی کلاس‌ها پس از برگزاری جلسات آنلاین نیز، در دسترس کاربران خواهد بود.

ویژگی‌های دوره

دوره رایگان الگوریتم‌ها، مناسب برای دانشجویانی است که از حداقل تجربه برنامه‌نویسی برخوردارند. این دوره طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها را با جزئیات آموزش می‌دهد و پس از اتمام این دوره، تقریباً از هر کسی که متخصص این موضوع نیست، تسلط بیشتری بر الگوریتم‌ها خواهید داشت.

موضوعات خاص در بخش دوم دوره رایگان الگوریتم‌ها، عبارتند از: الگوریتم‌های حریصانه (زمان‌بندی، حداقل درختان پوشای کمینه، خوشه‌بندی، کدهای هافمن)، برنامه‌نویسی پویا (کوله‌پشتی، هم‌تراز سازی توالی، درخت‌های جستجوی بهینه، کوتاه‌ترین مسیرها)، کامل بودن NP و معنای آن برای طراح الگوریتم، تجزیه و تحلیل اکتشافی، جستجوی محلی.

دانشجویان از طریق چندین نوع ارزیابی، اصول الگوریتم‌ها را تمرین کرده و به آن‌ها مسلط خواهند شد. مجموعه مسائل چند گزینه‌ای برای آزمایش درک دانشجو از مهم‌ترین مفاهیم وجود دارد. همچنین تکالیف برنامه‌نویسی وجود دارد که در آن‌ها، دانشجو یکی از الگوریتم‌های پوشش داده شده در سخنرانی را در زبان برنامه‌نویسی مورد نظر خود پیاده‌سازی می‌کند. دوره با یک سنجش نهایی چند گزینه‌ای به پایان می‌رسد. هیچ تاریخ مشخصی برای ارائه تکالیف دانشجویان وجود ندارد و شما می‌توانید مطابق با برنامه‌ریزی خود، تکالیف دوره را پیش ببرید.

مؤسسه برگزارکننده: دانشگاه استنفورد

موضوع: علم کامپیوتر

سطح: متوسط

زبان: انگلیسی

زیرنویس فیلم‌ها: انگلیسی

پیش‌نیازها: این دوره، برای دانشجویانی با کمی تجربه برنامه‌نویسی که می‌خواهند اصول الگوریتم‌ها را بیاموزند، طراحی شده است. در برنامه درسی علوم کامپیوتر دانشگاه، این دوره معمولا در سال سوم گرفته می‌شود.

دوره رایگان الگوریتم‌ها

آنچه در این دوره خواهید آموخت

الگوریتم‌های حریصانه (زمان‌بندی، درختان پوشای کمینه، خوشه‌بندی، کدهای هافمن)

یکی از روش‌های پرکاربرد طراحی الگوریتم‌ها، روش حریصانه (Greedy) است که در حل بسیاری از مسائل از جمله مسایل بهینه‌سازی به‎کار می‌رود و جایگزینی مناسب برای روش‌هایی مانند برنامه‌ریزی پویا است. این روش نسبت به سایر روش‌های مشابه خود از سرعت و مرتبه اجرایی بهتری برخوردار است هرچند ممکن است به یک جواب بهینه منجر نشود. در این روش در هر مرحله بهترین انتخاب ممکن از میان انتخا‌ب‌های موجود برگزیده می‌شود و به همین دلیل به این روش، روش حریصانه گفته می‌شود.

برنامه‌نویسی پویا (کوله‌پشتی، همتراز سازی توالی)

الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا تضمین می‌کنند که هم‌ترازی بهینه، بین دو دنباله را پیدا خواهند کرد. برای بیش از چند دنباله، الگوریتم‌های دقیق از نظر محاسباتی، غیرعملی می‌شوند و الگوریتم‌های پیش‌رونده که ترازهای زوجی را تکرار می‌کنند، به‌طور گسترده مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

درختان جستجوی بهینه، کوتاه‌ترین مسیرها

در علوم کامپیوتر، درخت جستجوی بهینه (Optimal BST)، که گاهی اوقات درخت باینری متعادل وزن نیز نامیده می‌شود، درخت جستجوی دودویی است که کم‌ترین زمان جستجوی ممکن را، برای یک توالی مشخص از دسترسی‌ها فراهم می‌کند. در تئوری گراف، مسئله کوتاه‌ترین مسیر، مسئله یافتن مسیری بین دو رأس (یا گره) در یک گراف است؛ به‌طوری که مجموع وزن یال‌های تشکیل‌دهنده آن، به حداقل برسد.

کامل بودن NP و معنای آن برای طراح الگوریتم

نظریه NP نظریه پیچیدگی محاسباتی است که شاخه‌ای از نظریه محاسبات و ریاضی به‌شمار می‌آید و به بررسی دشواری‌های حل مسائل به صورت الگوریتمی می‌پردازد. در نظریه پیچیدگی محاسباتی، NP (زمان چند جمله‌ای غیر قطعی)، یک کلاس پیچیدگی است که برای طبقه‌بندی مسائل تصمیم‌گیری، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تجزیه و تحلیل اکتشافی

تجزیه و تحلیل داده‌های اکتشافی به فرآیند حیاتی انجام تحقیقات اولیه روی داده‌ها به منظور کشف الگوها، تشخیص ناهنجاری‌ها، آزمایش فرضیه‌ها و بررسی آن‌ها با کمک آمار و نمایش‌های گرافیکی اشاره دارد.

جستجوی محلی

جستجوی محلی، استفاده از موتورهای جستجوی اینترنتی تخصصی است که به کاربران امکان می‌دهد جستجوهای محدود جغرافیایی را بر اساس پایگاه داده ساختاریافته فهرست‌های کسب‎وکار محلی انجام دهند.

درباره مربیان

تیم راگاردن از سال ۲۰۰۴ استاد گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد بوده است. او در زمینه الگوریتم‌ها و کاربردهای آن‌ها مطالب زیادی تدریس و منتشر کرده است.

چه کسانی می‌توانند در این دوره شرکت کنند؟

شرکت در دوره رایگان الگوریتم‌ها، برای همه افراد آزاد است؛ اما از آنجا که به دلیل وجود تحریم‌ها دسترسی کاربران ایرانی به دوره‌های آموزشی محدود شده، حتماً برای ثبت‌نام در این دوره از فیلترشکن استفاده کنید و آی‌پی‌تان را به آی‌پی دیگری غیر از کشور ایران تغییر دهید. همچنین برای هربار ورود به سایت مطمئن شوید که فیلترشکن روشن است تا بتوانید از دوره‌ها استفاده کنید. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک زیر در این دوره ثبت ‌نام کنند.

ثبت‌نام

رویداد هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.