40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 رونمایی از سامانه پیش بینی میزان شیوع کرونا در حضور رئیس ستاد مقابله با کرونا شهر تهران

رونمایی از سامانه پیش بینی میزان شیوع کرونا در حضور رئیس ستاد مقابله با کرونا شهر تهران

در مرکز توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT و با حضور دکتر زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا شهر تهران و همچنین معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و البرز، از سامانه پیش بینی میزان شیوع کرونا رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از این سامانه، وحید یزدانیان،رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سخنانش به کاربردهای هوش مصنوعی اشاره کرد و مدعی شد کشورهای توسعه‌یافته در دنیا از این فناوری برای کاربردهای زیادی از قبیل پیش بینی میزان شیوع کرونا استفاده می‌کنند. اکنون در ایران سامانه پیش بینی میزان شیوع کرونا با بهره‌گیری از تجارب جهانی و بومی‌سازی الگوها، توسعه داده شده و می‌تواند سرعت تحلیل داده‌ها را افزایش دهد. سامانه پیش‌بینی میزان شیوع کرونا همچنین می‌تواند با استفاده از اطلاعات ناشناس و جمع‌آوری‌شده در سطح استان تهران، کمک شایانی در مهار این بیماری کند.

دکتر زالی هم خاطرنشان کرد علاوه بر برنامه‌هایی که تاکنون انجام شده و ما را به سمت یک مدل بومی در استان تهران سوق داده، این مدل زمانی عملکردی است که در حوزه بهداشت بتوان آثار عملکردی آن را دید. در شهر تهران 174 و در استان تهران 420 محله وجود دارد و باتوجه به جمعیت نامتوازن، نوع ارتباطات میان مردم و حجم بالای تردد، مشکلات زیادی برای تصمیم‌گیری محدودیتی وجود دارد. درنتیجه نیاز به مدل جغرافیایی برای داشتن اقدامات اثربخش بیشتر، محسوس است. در صورت داشتن اطلاعات مناسب است که می‌توان برای هفته‌های پیش‌رو پیش‌بینی‌های لازم را انجام داد.

علی‌اصغر انصاری، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دیگر فردی بود که در این مراسم حضور داشت و درباره سامانه پیش‌بینی میزان شیوع کرونا صحبت کرد. او معتقد است در صورت وجود منابع اطلاعاتی بیشتر، پیگیری‌ها آغاز می‌شود و از آن اطلاعات برای استخراج مدل‌های دیگر استفاده خواهد شد. او همچنین با اشاره به بار علمی بسیار زیادی که این‌کار داشته، از دنباله‌دار بودن آن خبر داد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]