40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور با هوش مصنوعی و بلاکچین

مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور با هوش مصنوعی و بلاکچین

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی معتقد است باید از ظرفیت‌های هوش مصنوعی و بلاکچین برای مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور استفاده کنیم و فعال شدن زنجیره بلاکچین می‌تواند روی اسناد مربوط به محفوظ ماندن سند الکترونیکی کمک کند.
به گزارش هوشیو به نقل از ایرنا، نشست خبری طرح جام (مدیریت نظام‌مند اسناد الکترونیکی کشور) صبح یکشنبه برگزار شد. در این نشست مظفر پاسدار شیرازی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در خصوص اهمیت نگهداری اسناد توضیح داد: «دغدغه ما نسبت به نگهداری اسناد گذشته بیشتر از امروز است. تقریباً 20 سال است که سامانه اتوماسیون اداری وارد دولت شده و بخشی از مکاتبات توسط این سامانه به گردش درآمده و مدیریت می‌شوند. اما در این سال‌ها برنامه مشخصی برای نگهداری اسناد و حفاظت از آن‌ها انجام نشده است. در نتیجه ما همان قانونی که سال 49 برای نگهداشت اسناد‌‌‌‌‌ الکترونیک در مجلس تصویب شده بود را به‌عنوان پشتوانه اسناد الکترونیک می‌دانیم. این در حالی است که باید جزئیاتی برای آن در نظر گرفته شود و این کار انجام نشده است. اگر دیروز نیاز به ثبت پرونده فیزیکی بود، امروز نیاز به بارگذاری آن در سامانه است.»

مدیریت اسناد الکترونیکی با هوش مصنوعی
به عقیده مظفر شیرازی لازم است در حوزه نگهداری اسناد الکترونیکی فرایندی شبیه به فرایند مدیریت اسناد پیش‌الکترونیک داشته باشیم.
او همچنین معتقد است در صورتی که برای نگهداری اسناد‌‌‌‌‌‌‌‌ الکترونیک استانداردی تولید نشود، ساماندهی آن چالش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. او اما راهکاری هم برای این موضوع دارد: «در اجرای این فرایند می‌توانیم از ظرفیت هوش مصنوعی و بلاکچین کمک بگیریم. فعال شدن زنجیره بلاکچین روی اسناد کمک به محفوظ ماندن سند الکترونیکی می‌کند.»
در این نشست خبری که در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد، به غیر از معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مدیرکل پردازش منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی، رئیس گروه اسناد الکترونیک سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مدیر کل توسعه خدمات دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم حضور داشتند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]