اسناد الکترونیکی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور با هوش مصنوعی و بلاکچین

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی معتقد است باید از ظرفیت‌های هوش مصنوعی و بلاکچین برای مدیریت بهینه اسناد الکترونیکی کشور استفاده کنیم و فعال شدن زنجیره بلاکچین می‌تواند روی اسناد مربوط به محفوظ ماندن سند الکترونیکی کمک کند.
  به گزارش هوشیو به نقل از ایرنا، نشست خبری طرح جام (مدیریت نظام‌مند اسناد الکترونیکی کشور) صبح یکشنبه برگزار شد. در این نشست مظفر پاسدار شیرازی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در خصوص اهمیت نگهداری اسناد توضیح داد: «دغدغه ما نسبت به نگهداری اسناد گذشته بیشتر از امروز است. تقریباً ۲۰ سال است که سامانه اتوماسیون اداری وارد دولت شده و بخشی از مکاتبات توسط این سامانه به گردش درآمده و مدیریت می‌شوند. اما در این سال‌ها برنامه مشخصی برای نگهداری اسناد و حفاظت از آن‌ها انجام نشده است. در نتیجه ما همان قانونی که سال ۴۹ برای نگهداشت اسناد‌‌‌‌‌ الکترونیک در مجلس تصویب شده بود را به‌عنوان پشتوانه اسناد الکترونیک می‌دانیم. این در حالی است که باید جزئیاتی برای آن در نظر گرفته شود و این کار انجام نشده است. اگر دیروز نیاز به ثبت پرونده فیزیکی بود، امروز نیاز به بارگذاری آن در سامانه است.»

  مدیریت اسناد الکترونیکی با هوش مصنوعی
  به عقیده مظفر شیرازی لازم است در حوزه نگهداری اسناد الکترونیکی فرایندی شبیه به فرایند مدیریت اسناد پیش‌الکترونیک داشته باشیم.
  او همچنین معتقد است در صورتی که برای نگهداری اسناد‌‌‌‌‌‌‌‌ الکترونیک استانداردی تولید نشود، ساماندهی آن چالش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. او اما راهکاری هم برای این موضوع دارد: «در اجرای این فرایند می‌توانیم از ظرفیت هوش مصنوعی و بلاکچین کمک بگیریم. فعال شدن زنجیره بلاکچین روی اسناد کمک به محفوظ ماندن سند الکترونیکی می‌کند.»
  در این نشست خبری که در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد، به غیر از معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مدیرکل پردازش منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی، رئیس گروه اسناد الکترونیک سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مدیر کل توسعه خدمات دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم حضور داشتند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  Chess Club به کمک واقعیت مجازی در Quest بازی قدیمی شطرنج را زنده کرد

  مقاله قبلی

  مدیریت بار مصرفی برق کشور با استفاده از هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.