مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی
اخبار

درباره مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی بیشتر بدانید

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مدیران و رهبران خانم روز به روز حضور پررنگ‌تری در عرصه‌ هوش مصنوعی پیدا می‌کنند. رویدادهای Women in AI Breakfast و Women in AI Awards نیز این موضوع مهم را انعکاس می‌دهند. VentureBeat، وب‌سایت برگزارکننده این رویدادها، قصد دارد با پوشش اخبار مربوط به برابری جنسیتی در میان نیروی کار هوش مصنوعی و داده، مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی را مطرح نماید و عرصه را برای ورود زنان به صنعت آماده سازد و همچنین با از بین بردن شکاف جنسیتی، جامعه‌ای در بر گیرنده‌تر ایجاد کند.

چهارمین کنفرانس سالانه Women in AI Breakfast، در تاریخ ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیرماه)، در VentureBeat برگزار خواهد شد. این رویداد غیرعلنی محفلی برای مباحثه‌ عمیق و شبکه‌سازی (تشکیل شبکه‌های اجتماعی و کاری) خواهد بود که مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی بهتر مطرح می‌گردد. برنامه‌ Women in AI Awards نیز که عرصه‌ای برای تقدیر از دستاوردهای زنان در صنعت هوش مصنوعی به شمار می‌رود، برای چهارمین بار در همین پلتفرم برگزار خواهد شد.

کنفرانس Women in AI Breakfast

در چهارمین دوره از کنفرانس Women in AI Breakfast، با موضوع مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی، میزگردی با موضوع «حضور زنان در حوزه‌های داده و هوش مصنوعی چطور می‌تواند به گوناگونی بیشتر در نیروی کار و عملیات‌های کاری بینجامد؟» شکل خواهد گرفت؛ یا چو، معاون دپارتمان مهندسی و مدیر داده لینکدین، جوآن استونیر، مدیر ارشد داده مسترکارد، در این میزگرد حضور خواهند داشت.

مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی

شرکت‌کنندگان در این میزگرد، به مباحثی از این قبیل خواهند پرداخت:

  • سوگیری ناخودآگاه هوش مصنوعی
  • شکاف جنسیتی در حوزه‌های داده و هوش مصنوعی و اثراتش بر توسعه‌ نرم‌افزارها
  • تأثیر سوگیری بر صنایع گوناگون
  • ورود زنان به رشته‌های دانشگاهی و صنایع STEM
تولید پهپاد و صادارت هوش مصنوعی، دستاورد خانه‌ خلاق منطقه۲۲

میزگرد بر این پرسش نیز تمرکز دارد که حضور فزاینده زنان و اقلیت‌های BIPOC (سیاه‌پوستان، بومیان و رنگین‌پوستان) در سطوح مختلف چطور سوگیری را در کانون توجهات قرار داده و به رفع آن کمک می‌کند، تا جامعه‌ای دربرگیرنده‌تر ایجاد کند.

کنفرانس Women in AI Awards

Venturebeat باری دیگر، با برگزاری Women in AI Awards، مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی را مطرح کرده و افتخار میزبانی زنان مدیر در حوزه‌ هوش مصنوعی را به دست آورده است. متقاضیان این جوایز در پنج دسته‌ زیر جای می‌گیرند:

  • مسئولیت‌پذیری و اخلاقیات هوش مصنوعی
  • کارآفرینی هوش مصنوعی
  • پژوهش هوش مصنوعی
  • مربی‌گری هوش مصنوعی
  • استعدادهای درخشان و نوظهور

ملاک اعطای جوایز عبارت‌‌اند از: میزان تعهد و پشتکار متقاضیان، اقداماتی که در راستای افزایش دربرگیرندگی انجام داده‌اند و اثرگذاری مثبتی که برای جامعه داشته‌اند.

در حال حاضر، تاریخ دقیق برگزاری این رویداد مشخص نیست. با این حال، علاقه‌مندان مشارکت زنان در عرصه هوش مصنوعی می‌توانند تا قبل از پنجشنبه، ۳۰ ژوئن، برابر با ۹ تیرماه، درخواست خود را برای ورود به این رقابت ثبت کنند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

نشست «آینده فرهنگی در تعامل با متاورس» برگزار می‌شود

مقاله قبلی

همکاری شرکت ملی گاز با شرکت‌های دانش بنیان برای هوشمندسازی کنتورهای گاز

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.