ویدئوچت گوگل
اخبار

معجزه ویدئوچت گوگل: شبیه‌سازی دونفر در یک اتاق با تصاویر سه‌بعدی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  جدیدترین ابزار ویدئوچت گوگل مطمئنا شما را به وجد خواهد آورد. تصور کنید در حال استفاده از یکی از ابزارهای ویدئوچت مانند زوم هستید، با این تفاوت که به جای دیدن تصویر فردی که با او در حال مکالمه هستید، احساس کنید که به طور فیزیکی مقابل شما نشسته است!

  گوگل اخیرا از Project Starline، ابزاری برای ویدئوچت که از تصاویر سه‌بعدی افراد استفاده می‌کند تا این حس را ایجاد کند که افراد در حال مکالمه، مقابل هم نشسته‌اند، رونمایی کرده است. این تکنولوژی حاصل ادغام تحقیقات یادگیری ماشین، اصوات فضایی، بینایی کامپیوتر و فشرده‌سازی آنی است. همچنین از یک نمایشگر نورانی برای ایجاد حجم و عمق تصویر استفاده شده تا افراد بدون نیاز به استفاده از هدست یا عینک خاصی بتوانند تصاویر سه‌بعدی را ببینند.

  کلی بیور، نایب رئیس گوگل، در خصوص ابزار جدید ویدئوچت گوگل در بلاگش این‌طور نوشته است: «تصور کنید که در حال نگاه کردن از میان یک پنجره جادویی هستید و در قاب آن پنجره فردی دیگر را می‌بینید، فردی واقعی و با ابعاد حقیقی. می‌توانید با آن فرد حرف بزنید، از ژست‌های حرکتی استفاده کنید و با او ارتباط چشمی داشته باشید.»

  فعلا پروژه ویدئوچت گوگل در دسترس عموم قرار نگرفته و فقط در برخی از دفاتر گوگل از آن استفاده می‌شود و نیاز به توسعه و پیشرفت بیشتر است. طبق ادعای نایب‌رئیس گوگل، این کمپانی قصد دارد به بهترین شکل ممکن و در شرایطی که هیچ ایرادی وجود نداشته باشد، ویدئوچت گوگل را در دسترس عموم قرار دهد.

  در حال‌حاضر کارمندان گوگل درحال محک زدن این ابزار ویدئوچت گوگل هستند، اما بسیاری از فعالان در حوزه سلامت و بهداشت و رسانه از این طرح استقبال کرده‌اند. گوگل هم قصد دارد در سال جاری میلادی این ابزار را به صورت آزمایشی در اختیار برخی از شرکای تجاری‌اش قرار دهد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بررسی شایعات مربوط به هوش مصنوعی : آیا انسان برده ماشین خواهد شد؟

  مقاله قبلی

  هرآنچه باید درباره بازاریابی با هوش مصنوعی بدانید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.