هوش مصنوعی در ایران

واکاویک؛ توسعه ابزار برای توسعه‌دهندگان

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  واکاویک فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ در زمینه توسعه ابزار برای توسعه دهندگان آغاز کرد. محصولات واکاویک با تمرکز بر فناوری‌های هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی شامل دو سرویس دسته‌گر و خلاصه‌گر می‌شود.

  واکاویک به دنبال کاربرد فناوری‌ها در فعالیت‌های کسب‌وکارها بوده با جامعه هدف شرکت‌های بخش خصوصی و بخش دولتی از طریق پرداخت به ازای استفاده و فروش خدمات نرم‌افزاری به کسب درآمد می‌پردازد.

  خدمات ‌این شرکت علاوه بر امکان دسترسی از طریق API، در قالب پلاگین‌هایی که برای محیط‌های توسعه متداول مانند وردپرس یا حتی اکسل طراحی شده‌اند نیز قابل استفاده هستند.

  در واقع واکاویک به کسب وکارها کمک می‌کند تا با استفاده از APIهای پردازش متن، به صورت هوشمند، خودکار و بی‌درنگ، اطلاعات ارزشمندی از داده‌های متنی کسب‌وکار خود استخراج کنند. از جمله مشتریان واکاویک می‌توان به دیجیاتو، اسنپ، دانرو و بامیلو اشاره کرد.

  دو سرویس دسته‌گر و خلاصه‌گر به عنوان محصولات واکاویک به بازار عرضه شده‌اند. سرویس دسته‌گر امکان دسته‌بندی خودکار و هوشمند متن را در طبقه‌بندی‌های دلخواه میسر می‌کند. با استفاده از‌این سرویس کاربران می‌توانند محتواهای گوناگون را دسته‌بندی کنند.

  بدین منظور کافی است ابتدا در سایت یک ماژول دسته‌گر ساخته شود و برچسب‌های مورد نظر در آن تعریف شود. پس از آن باید برای هر برچسب تعدادی متن به عنوان نمونه ثبت شود. سپس ماژول ساخته شده با استفاده از هوش مصنوعی می‌آموزد که چگونه دسته‌بندی را انجام دهد.

  کار سرویس خلاصه‌گر نیز تشخیص بخش‌های مهم متن‌های طولانی و قرار دادن خلاصه آن در اختیار کاربر است. مبنای ‌این سرویس بر اساس جمله بوده بدین صورت که با تحلیل نقطه‌گذاری‌های متن، جملات متن را تشخیص داده و و سپس میزان ارتباط هر جمله را با بقیه متن اندازه‌گیری می‌کند. در نهایت نیز مهم‌ترین جملات با حفظ ‌ترتیب اولیه آن‌ها به عنوان متن خلاصه شده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

  از جمله زمینه‌های کاربرد واکاویک برای فروشگاه‌های آنلاین، تیم‌های مدیریت محتوا و بازاریابی، بخش پشتیبانی مشتریان، رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) و چت‌بات‌ها می باشد.


  واکاویک در یک نگاه

  واکاویک


  ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه پردازش زبان طبیعی را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
  هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  با HPC حجم کاری خود در حوزه هوش مصنوعی را مقیاس‌بندی کنید

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی بهترین آب آشامیدنی را در اختیار جهان قرار می‌دهد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.