پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی
رویدادها

وبینار آموزشی پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  هر کسب‌وکاری برای رسیدن به درجه‌ای از موفقیت نیاز به همراهی مشتریان و جذب حداکثری متقاضیان محصولات خود دارد و اینجاست که پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی اهمیتی ویژه پیدا می‌کند. ریزش مشتریان یکی از اتفاقاتی است که همواره برای هر کسب‌وکاری و در هر حوزه‌ای اتفاق می‌افتد و طبیعتا نتیجه منفی برای آن کسب‌وکار به دنبال دارد؛ چرا که بخشی از درآمد ناشی از جذب مشتری، با ریزش آن مشتری از دست می‌رود و همچنین برای جایگزینی مشتریان جدید، هزینه‌ای اضافی به آن کسب‌وکار تحمیل می‌شود. برای همین است که مدیران و مسئولان در هر شرکتی، بخشی از استراتژی و برنامه‌ریزی‌های خود را معطوف به رشد مشتریان، حفظ آن‌ها و حتی پیش بینی ریزش مشتریان می‌کنند.

  پیش بینی ریزش مشتریان می‌تواند در جلوگیری از هدر رفت بخشی از سرمایه شرکت موثر باشد. اگر هر مدیری دریابد چه مشتریانی قرار است در بازه زمانی پیش رو ریزش کنند، می‌تواند رویکرد‌های مناسب را در نظر داشته باشد و برنامه‌ریزی‌هایی که باید را انجام دهد تا از ریزش آن‌ها جلوگیری شود. اما یکی از روش‌هایی که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته، پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از داده‌های پیشین خرید مشتریان، رفتار خرید آن‌ها را در طول زمان، مدل‌سازی کند و با استفاده از رویکرد دسته‌بندی در یادگیری ماشین، رفتارهای منجر به ریزش مشتری را پیش‌بینی نماید.

  راه حل پیش بینی ‌‌‌‌‌ریزش ‌‌‌‌‌‌‌‌مشتریان با هوش مصنوعی

  پیش‌بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا شناخت بیشتری نسبت به مشتریانی که در معرض ریزش هستند پیدا کنند. هوش مصنوعی با داده‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد، باعث می‌شود برای هر یک از مشتریان در معرض ریزش، اقدامات منحصر‌به‌فردی داشته باشید. در نتیجه، می‌توانید در موقعیت رقابتی بهتری نسبت به دیگران قرار گرفته و در نهایت برنده‌ این رقابت باشید.
  از سوی دیگر، با توجه به بخش‌بندی مشتریان که توسط هوش مصنوعی ارائه می‌شود، علاوه بر این‌که درمی‌یابید مشتریان ریزش‌کرده دقیقا چه کسانی هستند، می‌توانید فعالیت و شغل آن‌ها را نیز در دسته‌بندی خود مشاهده کنید. پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهینه‌تر کنند و هزینه‌‌های زیادی که بابت تبلیغات می‌پردازند را کاهش دهند. این فناوری در نهایت به صاحبان سرمایه کمک می‌کند بازخورد بیشتر و دقیق‌تری از مشتریان در معرض ریزش داشته باشند.

  از همین رو، وبینار آموزشی «پیش بینی‌‌‌‌‌ ریزش‌‌‌‌‌ مشتریان با هوش مصنوعی» طی روزهای آینده به صورت رایگان برگزار خواهد شد. اگر به هوش مصنوعی، دانش تحلیل داده و بازاریابی و فروش علاقه‌مندید، این فرصت آموزشی را از دست ندهید!

  سرفصل‌های آموزشی پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی

  • آشنایی با موضوع ریزش مشتریان
  • آشنایی با روش‌های پیش‌بینی ریزش مشتریان
  • تحلیل کیفیت و بررسی خطای مدل‌سازی
  • کاربرد مدل پیش‌بینی ریزش مشتریان و نتایج آن

  مخاطبان رویداد پیش بینی ریزش مشتریان با هوش مصنوعی

  • مدیران فروش
  • کارشناسان و مدیران بازاریابی
  • متخصصان علوم داده

  زمان برگزاری رویداد

  • دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت: ۱۸ تا ۲۰

  مدرس رویداد

  محمد مهدی آقاجانی. عضو تیم محصول سکانکسب و کار

  برای ثبت‌نام به لینک زیر مراجعه کنید:

  ثبت‌نام

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ساخت پهپاد مبتنی بر هوش مصنوعی برای استفاده در عملیات نجات

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در ربات جراحی از راه دور به مرحله تست حیوانی رسید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.