آموزش علوم دادهاصول هوش مصنوعیداده کاوی و بیگ دیتا

فیلم آموزش علوم داده – پیش بینی سری زمانی در R (درس هشتم)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در این قسمت از سری ویدیوهای آموزش علوم داده به مبحث پیش بینی سری زمانی در زبان برنامه‌نویسی R می‌پردازیم. پیش‎بینی تاکتیکی است که در زمینه یادگیری ماشین برای تحلیل تجارت از آن استفاده می‎شود. شرکت‌ها از پیش‌بینی‌های سری زمانی گذشته استفاده می‌کنند و برای آینده تصمیمات تجاری می‌گیرند.

  پیش بینی سری زمانی روشی برای کاوش و تجزیه و تحلیل داده‌های سری زمانی ثبت شده یا جمع‌آوری شده در یک بازه زمانی مشخص است. این روش برای پیش‎بینی مقادیر و همچنین پیش‌بینی‌های آینده استفاده می‎شود. نمی‌توان همه داده‌هایی که دارای مقادیر زمانی یا مقادیر تاریخ هستند را به عنوان داده‌های سری زمانی در نظر گرفت. بلکه هر داده مناسب برای پیش‌بینی سری زمانی باید شامل مشاهدات در یک بازه منظم و مداوم باشد.

  پیش بینی سری زمانی در R

  با توجه به مزایای زیادی ازجمله فضای پیشرفت مناسب، فرصت‌های شغلی فراوان، کمبود متخصص و درآمد بالای متخصصین، علوم داده در دنیای امروز با محبوبیتی فزاینده روبه‌رو شده و افراد علاقه‌مند به یادگیری در این حوزه که مشکل کمبود منابع، خصوصا منابع ترجمه‌شده را درک کرده‌اند به خوبی می‌دانند که یکی از بهترین راه‌های آشنایی بهتر و یادگیری آن، تماشای فیلم آموزشی است.

  در هفت ویدیو آموزش علوم داده که پیش از این در سایت هوشیو منتشر شدند و در انتهای مطلب لینک دسترسی به آن‌ها قرار داده شده، به مطالبی ازجمله دیتا ساینس چیست، داده‌ها در زبان R، رگرسیون خطی ساده، الگوریتم درخت تصمیم، رگرسیون لجستیک، الگوریتم جنگل تصادفی و ماشین بردار پشتیبانی پرداخته شد. در این قسمت اما با پیش بینی سری زمانی در زبان برنامه‌نویسی R آشنا خواهید شد. سرفصل‌های این دوره شامل پیش‌بینی سری زمانی چیست، نرم‌افزارهای پیش‌بینی سری زمانی، اجزاء سری زمانی، روش‌های سری زمانی و پیش‌بینی سری زمانی با استفاده از مدل ARIMA هستند.

  همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

  ویدیوهای آموزش علوم داده

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رهایی از ویروس کرونا با هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  عقل سلیم در هوش مصنوعی چگونه دنیای ما را تغییر می‌دهد؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.