اخبار

ارائه چهار محصول نوین هوش مصنوعی توسط اپراتور دانش‌بنیان آتی‌ساز

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  با توجه به توسعه فناوری‌های مربوط به هوش مصنوعی در جهان، کشور ما نیز در راستای هوشمندسازی سامانه‌های اداری و خدماتی پیش می‌رود. سامانه‌های احراز هویت در جهان، امروزه از مختصاتی بیومتریک برخوردار است که ارائه خدمات اینترنتی را در بانک‌ها و سازمان‌های مختلف افزایش داده و امنیت کاربران را تأمین کرده است.

  لزوم استفاده از هوش مصنوعی در سامانه‌های اداری و خدماتی، بارها مورد تأکید  قرار گرفته است چرا که مبنای معاملات اقتصادی در آینده خواهد بود؛ در همین راستا چهار محصول نوین هوش مصنوعی توسط اپراتور دانش‌بنیان آتی‌ساز، در نمایشگاه فناوری‌های حقوقی و قضایی رونمایی گردید. این محصولات با محوریت هوش مصنوعی و  احراز هویت ارائه شده اند.

  به گزارش هوشیو به نقل از پارسینه، اپراتور دانش‌بنیان آتی‌ساز، پس از ایجاد سامانه‌های احراز هویت قوه قضاییه (ثنا) و سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) و اجرای موفق آن‌ها، این‌بار با توجه به تأکید در بهره‌گیری از هوش مصنوعی، چهار پروژه نوین خود را ارائه کرده است.

  رونمایی از این محصولات با حضور دکتر ستاری معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر کاظمی‌فر معاونت فناوری قوه قضائیه و دکتر صاحبکار معاونت راهبری قوه قضائیه، صورت گرفت. مطمئناً بهره‌گیری از این محصولات، گام مهمی در جهت پیشرفت کشور در حوزه هوش مصنوعی محسوب می‌شود.

  احرازشو

  این سامانه نخستین درگاهی است که به احراز هویت فرد به فرد می‌پردازد. تشخیص واقعی بودن هویت افراد در سامانه احرازشو فراهم شده است و با توجه به اینترنتی شدن اکثر تبلیغات و آگهی‌ها، این درگاه به جلوگیری از جرائم اینترنتی کمک می‌کند. بهره‌گیری از این سامانه تحولی در نظام بانکداری، ادارات و شرکت‌ها ایجاد می‌کند و به ارائه خدمات دولتی، خصوصی و قضایی می‌پردازد.

   زیرساخت بانکداری دیجیتال

  یکی از عرصه‌هایی که در تحول دیجیتال بسیار مورد توجه قرار گرفت، بانکداری است؛ چرا که بستر انجام اکثر معاملات و تراکنش‌هاست. در ایران نخستین زیرساخت فراهم آمدن بانکداری دیجیتال و نئوبانک‌ها، توسط اپراتور دانش‌بنیان آتی‌ساز ارائه شده است؛ این زیرساخت خدماتی چون احراز هویت بیومتریک، امضای دیجیتال، چک و سفته الکترونیک و… را ارائه خواهد داد و گامی مهم در تحول نظام بانکداری کشور محسوب می‌شود.

   آی‌تی‌هاب

  آی‌تی‌هاب، سامانه open AI  با ۴۰ سرویس پایه کاربردی است که بر اساس هوش مصنوعی بومی‌سازی شده اند.

   آی‌تی ‌ویژن

  این محصول در راستای احراز هویت هوشمند رونمایی شده است. با آی‌تی ویژن از این پس دوربین‌های مدار بسته، جهت تشخیص چهره و هویت به صورت هوشمند عمل خواهند کرد. این محصول جهت تأمین افزایش بیشتر، در مراکز عمومی، شعب بانک‌ها و مجتمع‌های تجاری و عمومی به کارگرفته می‌شود.

  این محصولات که در نمایشگاه فناوری‌های حقوقی و قضایی رونمایی شدند، گامی مهم در جهت پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی و هوشمند شدن ادارات و دستگاه‌های دولتی و خصوصی محسوب می‌شوند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  IBM برگزار می‌کند: دوره رایگان هوش مصنوعی؛ هوش مصنوعی برای همه

  مقاله قبلی

  اجرایی شدن برنامه عملیات هوش مصنوعی در کشور

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.