Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 آئودی از هوش مصنوعی در ساخت بدنه خودرو استفاده می‌کند

آئودی از هوش مصنوعی در ساخت بدنه خودرو استفاده می‌کند

آئودی شروع به استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی کیفیت جوش‌های نقطه‌ای (نوعی اتصال بین قطعات فلزی) در ساخت بدنه خودروهای خود کرده است. آنها قبلاً این سیستم را در یک  پروژه موفق در سایت Neckarsulm مورد آزمایش قرار داده بودند و اکنون به همین دلیل، شروع به استفاده گسترده‌تر از این فناوری در کارخانه‌های خود کرده‌اند.

به گزارش هوشیو، گروه فولکس واگن شامل شرکت خودروسازی آئودی، تا پایان سال زیرساخت‌های فنی استفاده از هوش مصنوعی  را در سه سایت دیگر خود نصب خواهد کرد.  این پروژه بخشی از یک ابتکار بزرگ‌تر به نام Automotive 2025 است که بر استفاده از هوش مصنوعی در صنعت خودرو تمرکز دارد. این پروژه توسط آئودی راه‌اندازی شده است.

آئودی و هوش مصنوعی

آئودی از هوش مصنوعی برای بررسی کیفیت جوش‌های نقطه‌ای (که نوعی اتصال در فلزکاری هستند) در خودروهای خود در سایت Neckarsulm استفاده می‌کند. پیش از این، کارگران مجبور بودند از امواج مافوق صوت برای بررسی دستی حدود 5000 جوش در هر وسیله نقلیه استفاده کنند، اما اکنون هوش مصنوعی می‌تواند حدود 1.5 میلیون نقطه جوش را در 300 ماشین در هر شیفت کاری آنالیز نماید. به این ترتیب، کارمندان می‌توانند تنها بر مشکلات احتمالی که هوش مصنوعی تشخیص می‌دهد تمرکز کنند و این موضوع اطمینان از کیفیت بالای خودروها را برای آنها آسان‌تر می‌سازد. آئودی می‌گوید که استفاده از هوش مصنوعی به آن‌ها کمک می‌کند تا کیفیت محصولات خود را به طور موثرتر و کارآمدتری کنترل نمایند.

علاوه بر این، شرکت گروه فولکس واگن در حال آماده شدن برای استفاده از این فناوری در کارخانه‌های دیگر خود است. آنها در حال حاضر آماده‌سازی برای نصب زیرساخت‌های فنی هوش مصنوعی را در یک کارخانه به نام آئودی بروکسل آغاز کرده‌اند و دو کارخانه دیگر، کارخانه فولکس واگن در Emden و دفتر مرکزی آئودی در اینگولشتات، به زودی زیرساخت‌های لازم برای هوش مصنوعی را نصب خواهند کرد.

آئودی

تیمی از کارشناسان در حال نصب زیرساخت فنی برای استفاده از هوش مصنوعی در برخی سایت‌ها بوده و همچنین در حال شناسایی تفاوت‌ها در تنظیمات جوش هستند. کارشناسان از این اطلاعات برای آموزش مجدد مدل هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا بتواند هرگونه مشکل در فرایند جوشکاری را بهتر شناسایی نماید. به عنوان مثال، تیم آئودی در حال بررسی چگونگی استفاده از این داده‌ها برای نگهداری پیش‌بینی شده است، که به معنای شناسایی مشکلات احتمالی قبل از وقوع و رفع آنها در مراحل اولیه تولید است.

کارشناسان در حال حاضر مشغول نصب سیستم‌های کامپیوتری لازم برای استفاده از هوش مصنوعی در سایت‌‌های خاص گروه فولکس واگن هستند. با این حال، هر سایت ممکن است تنظیمات جوشکاری متفاوتی داشته باشد، بنابراین کارشناسان در حال شناسایی این تفاوت‌ها هستند تا سیستم هوش مصنوعی را بر این اساس آن تنظیم نمایند. داده‌های تولید‌شده از طریق استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند برای بهبود سایر فرایندها در آینده استفاده شود. در حال حاضر، تیم آئودی از این داده‌ها برای تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده خودروها استفاده می‌کند، به این معنی که آنها می‌توانند پیش‌بینی کنند که زمانی که خودرو در جاده است، دقیقا چه زمانی به تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.