جایزه سال هوشمندسازی
اخباررویدادهاهوش مصنوعی در ایران

رویداد جایزه سال هوشمندسازی در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رویداد «جایزه سال هوشمندسازی» به منظور انتخاب ایده‌های نوآورانه و استارتاپی و با شعار «ایده‌های نو برای معظلات قدیمی» برگزار خواهد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایلنا، تدارک این رویداد را مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و فروم اینترنت اشیاء ایران دیده‌اند و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت حرکت اول را دارند. هدف از برگزاری این رویداد بسترسازی برای رفع معضلات کلیدی کشور در دولت آینده، شناسایی و ارائه دقیق چالش‌های کلان جامعه و زیست محیطی کشور، ترویج اهمیت استفاده از راهکارهای فناورانه، خصوصا مبتنی بر شبکه‌های ارتباطی برای حل معضلات ملی و تحریک تقاضا برای بهره بردن از خدمات هوشمندسازی در اجرای پروژه‌های بزرگ در سطح کلان کشور است.

جایزه سال هوشمندسازی

موارد مدنظر در رویداد جایزه سال هوشمندسازی دارای چالش‌هایی هستن که برای مثال می‌توان به مراقبت‌های بهداشتی درمانی در دوران کرونا، کاهش آلودگی هوای شهرها، بهینه‌سازی توزیع محصولات کشاورزی، کاهش کمبود منابع آبی، کاهش خسارات تصادفات جاده‌ای، مبارزه با قاچاق، مدیریت و کنترل ترافیک کلانشهرها، مدیریت مصرف سوخت، مدیریت مصرف انرژی و کاهش هزینه نهادهای تولید در کشاورزی، اشاره کرد.

استارتاپ‌ها و شرکت‌هایاینتر دانش‌بنیان که علاقه به شرکت در رویداد جایزه سال هوشمندسازی باید ابتدا یکی از ۱۰ حوزه مد نظر در رویداد را برای ارائه راهکار انتخاب و با پر کردن فرم ثبت‌نام، آمادگی خود را اعلام می‌کردند.

بعد از ارزیابی و انجام داوری، ایده‌‎های برتر نوآورانه در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰ که قرار است در فصل پاییز برگزار شود، معرفی خواهند شد.

در دنیای امروز با بکارگیری نسل‌های جدید فناوری ارتباطی، امکان اتصال افراد و ماشین‌ها میسر شده است و دنیای فیزیکی و سایبری به واسطه اینترنت اشیاء به هم پیوند خورده‌اند. همچنین داده‌های زیادی هم جمع‌آوری می‌شود که تنها در صورت اتصال با فناوری هوش مصنوعی معنا پیدا خواهد کرد.

نرم‌افزاری که نمایش همزمان تصاویر ساختار بافت را امکان‌پذیر می‌سازد

در نتیجه با الهام گرفتن از این روند، رویداد جایزه سال هوشمندسازی که با حمایت مالی صد میلیارد ریالی برگزار می‌شود، می‌خواهد با استفاده از ابزارهای فناورانه و اتکاء به خلاقیت و نوآوری جوانان ایرانی، راهکارهایی را برای حل برخی از بزرگ‌ترین چالش‌های اجتماعی و زیست‌محیطی کشور بیاید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

گرادیان کاهشی و گرادیان کاهشی تصادفی و نقش آن‌ها در شبکه‌های عصبی

مقاله قبلی

فیلترینگ مشارکتی و دستاوردی جدید ؛ ذهن خوانی با کامپیوتر

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.