40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 به‌زودی مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی برگزار می‌شود

به‌زودی مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی برگزار می‌شود

مصاحبه‌های کاری می‌توانند آزاردهنده باشند، ولی مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی چطور؟ حقیقت این است که انجام مصاحبه‌های کاری برای بسیاری ‌افراد تبدیل به کابوس می‌شود، درحالی‌که این رویداد می‌تواند برای دیگران فرصت درخشش باشد. درهرصورت، شما معمولاً توسط انسان‌های دیگر مصاحبه می‌شوید؛ بعد از ورود به ‌یک دفتر ترسناک، آنجا شما یک یا چند رئیس بداخلاقِ پشتِ ‌میزنشین را می‌بینید یا اینکه از طریق تماس‌های اعصاب خردکن اینترنتی باید مصاحبه‌ دهید.

به‌زودی مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی برگزار می‌شود

مصاحبه با هوش مصنوعی در واقعیت مجازی ممکن می‌شود

اکنون در زمانی زندگی می‌کنیم که مصاحبه با هوش مصنوعی نیز ممکن‌ شده ‌است. به‌ لطف پیشرفت در فناوری‌های هوش مصنوعی و واقعیت مجازی، ممکن‌ است به‌زودی مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی داشته ‌باشید؛ آن ‌هم برای شغلی که واقعاً دوست‌ دارید.

در اوایل سال جاری، دانش‌آموزان کالج سندوِل در وِست‌برومویچ هدست‌های واقعیت مجازی را برای انجام مصاحبه با هوش مصنوعی استفاده‌ کردند. آن‌ها برای این مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی آواتارهای جالبی ساختند؛ آواتارهای آن‌ها انیمیشن‌مانندی بود که نمایشی سه‌بعدی و فانتزی از خودشان داشت. آن‌های با کمک این آواتار، با نشان‌دهنده سیستمِ نرم‌افزاری هوش مصنوعی که توسط یک آواتار سخنگوی دیگر به نمایش ‌می‌آمد، مصاحبه می‌کردند.

تصویر زیر نمونه‌ای از فضای مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی است که در آن کاربر با هوش مصنوعی مصاحبه‌ می‌کند. هوش مصنوعی در اینجا، افزون‌ بر فناوری واقعیت مجازی، از فناوری‌های پردازش زبان طبیعی، پردازش گفتار و یادگیری ماشینی هم استفاده‌ می‌کند

مصاحبه با هوش مصنوعی در واقعیت مجازی ممکن می‌شود

آیان احمد دانشجوی رشته مهندسی می‌گوید: «تابه‌حال در زندگی‌ام هیچ مصاحبه‌ای نداشتم. اینجا اما چون هیچ انسانی مرا داوری نمی‌کرد و همه چیز آنلاین بود، من در واقع می‌توانستم با آرامش خودم را بیان‌کنم.»

و سپس، در پایان فرایندِ مصاحبه با هوش مصنوعی، آن «مصاحبه‌کننده واقعیت مجازی» به‌ من گفت که چه‌ کارهایی را اشتباه انجام داده‌ام و چه ‌کارهایی را درست. این مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی، واقعاً به‌ من کمک‌ کردند، تا بدانم در مصاحبه بعدی خود چه‌ کاری را انجام ‌دهم و چه ‌کاری را نه.»

این سیستم مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی که دانش‌آموزان استفاده می‌کردند، توسط شرکت لندنی Bodyswaps ساخته ‌شده ‌است.

در مصاحبه با هوش مصنوعی، پرسش‌ها و درخواست‌هایی که از مصاحبه‌شوندگان پرسیده ‌می‌شود، از ساده‌ترین (از بزرگ‌ترین دستاوردهایت بگو) تا چالش‌برانگیزترین (ترجیح می‌دهی دوستت داشته‌ باشند یا از تو بترسند) را شامل می‌شود.

مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی

کاربر پس ‌از آن بازخورد دریافت‌ می‌کند، نه‌فقط در موردِ آنچه گفته‌ است، بلکه در مورد نحوه بیان آن و اینکه آیا با آواتار مصاحبه‌کننده تماسِ چشمی برقرار می‌کند یا خیر؛ او حتی در مورد وضعیت و زبان بدنِ خود هم بازخورد دریافت ‌می‌کند.

تمرین مصاحبه شغلی با کمک هوش مصنوعی

کریستوف مالت، مدیر اجرایی Bodyswaps می‌گوید: «ایده این‌ است که افراد بتوانند با شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی تمرین مصاحبه شغلی را انجام ‌دهند، تا زمانی که احساس‌ کنند برای یک مصاحبه واقعی آماده ‌هستند.»

او باور دارد که این فناوریِ مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی، شانس بیشتری به ‌افراد ضعیف می‌دهد؛ چراکه ممکن است آن‌ها تجربه مصاحبه شغلی در یک محیط حرفه‌ای را نداشته باشند و اینجا با کمک هوش مصنوعی تمرین مصاحبه شغلی انجام‌ می‌دهند.

تمرین مصاحبه شغلی با کمک هوش مصنوعی

چیزهایی مانند ارتباط، همدلی و رهبری راز موفقیت در مصاحبه‌های کاری هستند، اما چگونه می‌توان آن‌ها را تمرین کرد؟ اگر پولدار هستید می‌توانید مربی بگیرید، یا در غیراین‌صورت می‌توانید از آموزش دیجیتال، مثل ویدئوهای آموزشی استفاده‌ کنید. البته این آموزش‌ها به‌هرحال تاثیر چندانی نخواهند داشت، چراکه به شما تجربه حقیقی نمی‌دهند و شما را در زیستِ رویداد آگاه نمی‌کنند.

البته اکنون دیگر جای نگرانی نیست، چراکه با تمرین مصاحبه‌های کاری در واقعیت مجازی شما تجربه و زیستی درست به‌ دست ‌می‌آورید و هرچقدر بخواهید می‌توانید با کمک هوش مصنوعی تمرین مصاحبه شغلی داشته‌ باشید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید


میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]