جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 کاربرد هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی

کاربرد هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی

از امروز هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی به شما کمک خواهد کرد. پژوهشگران موفق به ساخت نوعی از فناوری شده‌اند که «سگ خوب» را تشخیص و به آن پاداش می‌دهد .یک تیم پژوهشی فناوری هوش مصنوعی لبه Jetson محصول NVIDIA  را بر روی ۲۰.۰۰۰ عکس از دوست خانگی شما، یعنی سگ‌ها،  آموزش داد.

در نتیجه ممکن است به زودی بتوانید از هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی خود بهره ببرید. گروهی از محققان دانشگاه ایالتی کلرادو موفق به ساخت هوش مصنوعی شده‌اند که نشستن، ایستادن، و دراز کشیدن سگ را تشخیص می‌دهد. اگر دوست پشمالوی شما حرکت مورد نظرتان را درست انجام دهد، هوش مصنوعی از طریق یک موتور خودفرمان به طور خودکار به حیوان جایزه‌ می‌دهد.

جیسون استاک و تام کاوی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم کامپیوتر، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی لبه Jetson محصول شرکت NVIDIA موفق به ساخت این سیستم شدند. آنها توانستند سیستم را با ۲۰.۰۰۰ عکس برچسب‌گذاری شده از این حیوان در حالت‌های مختلف آموزش دهند.

تام کاوی با بهره بردن از هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی سگ خود، هنری را، که یک شپرد استرالیایی بود، با این سیستم تربیت کرد. سیستم به یک دوربین مجهز بود که می‌توانست حالت هنری را در کسری از ثانیه تحلیل کند. طبق گزارش استاک و کاوی، سیستم زمانی که با سرعت ۳۹ فریم بر ثانیه اجرا می‌شد،  دقت ۹۲ درصدی داشت.

پژوهشگران معتقدند که تربیت کنندگان و صاحبان این حیوانات خانگی می‌توانند از مزایای این سیستم به عنوان دستیار آموزشی بهره‌مند شوند و ممکن است از راه دور و زمانی که سرکار هستید بتوانید سگ خود را تربیت کنید. این سیستم می‌تواند به شما کمک حتی زمانی که در منزل نیستید به سگ خود پاداش بدهید.

پیش از این هم با استفاده از هوش مصنوعی نرم‌افزارهایی برای کمک به تربیت حیوانات توسعه داده شده بود. یکی از برجسته‌ترین محصولات هوش مصنوعی مرتبط با حیوانات خانگی نرم‌افزاری بود که کمک می‌کرد صاحب حیوان خانگی موفق به شناخت حالت سگش شود.

 

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها