Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 7 روش موثر برای کسب درآمد از هوش مصنوعی

7 روش موثر برای کسب درآمد از هوش مصنوعی

فرض کنید شما در این نقطه قرار دارید: یک یا چند زبان برنامه‌نویسی را بلدید، امکان کار با فریم‌ورک‌های مختلف را دارید، کمی تجربه در صنعت دارید و یا راه‌حل‌های متعددی را برای شرکت‌های معتبر ارائه داده‌اید. ممکن است حتی 9 روش مختلف برای نوشتن یک اسکریپت که عدد فیبوناچی را محاسبه می‌کند بلد باشید. با این‌ حال، یک ‌چیز دیگر در دنیای فناوری اطلاعات وجود دارد که شما باید در مورد آن بدانید و آن هم هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی یکی از حوزه‌های در حال رشد جهان است که می‌توانید با آن زندگی خود را دگرگون کنید. در مقاله پیش رو 7 راهی که می‌توان با به‌کارگیری آن‌ها به کسب درآمد از هوش مصنوعی پرداخت را معرفی می‌کنیم.

کسب درآمد از هوش مصنوعی

یک کسب‌وکار مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کنید

مارک تواین می‌گوید: “شغلی پیدا کنید که از انجام آن لذت می‌برید. در این صورت دیگر هرگز در زندگی خود مجبور نیستید یک روز هم کار کنید! بگذارید آن را به شکل دیگری بیان کنیم: آنچه شما را آزار می‌دهد پیدا کنید. با این کار شما همیشه یک ایده دارید. چه مشکلاتی در اطراف ما وجود دارد؟ گرم شدن کره زمین؟ آسیب‌های اجتماعی؟ یا حتی تأخیر در سرویس‌دهی و تحویل پیتزایی که سفارش داده‌اید. همیشه چیزهایی برای بهبود دادن در اطراف ما وجود دارد. داستان تأسیس شرکت Airbnb را به یاد بیاورید؛ جوانی که پول اقامت در هتل را نداشت و این جرقه‌ای شد برای ایده‌ی اجاره‌ی خانه‌ها و کسب درآمد از آن.

بنابراین، یک تیم تشکیل دهید، مخاطبان هدف را مشخص کنید، برای مشکل موجود یک راه‌حل ارائه دهید و پروژه خود را در به حامیان مالی معرفی کنید. اکنون شما آماده‌اید که یک شرکت نوپا را تأسیس کنید و به کسب درآمد از هوش مصنوعی بپردازید و هم جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

درآمد از هوش مصنوعی

یادگیری ماشین را در تجارت الکترونیکی پیاده سازی کنید

چه چیزی می‌تواند لذت‌بخش‌تر از خرید کردن بدون بیرون رفتن باشد؟ فقط خرید بدون نیاز به بیرون رفتن اما با الگوریتم‌های پیشرفته! یادگیری ماشینی برای تجارت الکترونیکی مفید است. یادگیری ماشین کمک می‌کند تا بتوانید یک موتور توصیه‌گر توسعه دهید، سرویس‌ها را شخصی‌سازی کنید، قیمت‌ها را به‌صورت پویا تنظیم کنید، عرضه و تقاضا را پیش‌بینی کنید، سرویس جستجوی مبتنی بر تصویر بسازید و از خدمات خود در برابر کلاه‌برداری محافظت کنید. ممکن است از یادگیری ماشین برای ایجاد رابط‌های مکالمه و خودکارسازی فرایندهای پشتیبانی نیز استفاده شود. یادگیری ماشینی در تجارت الکترونیکی برای بهبود تجربه مشتری اختصاص یافته است.

چت بات ها به عنوان دستیار مجازی

از آنجا که هوش مصنوعی از نحوه کار مغز انسان تقلید می‌کند، چرا به او صحبت کردن یاد ندهیم؟  پیش‌بینی می‌شود که پردازش زبان طبیعی به دنیای مهندسی وارد شود و بیشتر از آن استفاده  شود. توسعه یک چت‌بات به دو فناوری اساسی نیاز دارد: تشخیص گفتار و تحلیل معنایی. این  مسئله امکان تبدیل گفتار به متن، شناسایی موجودیت‌ها و جستجوی دیتابیس را فراهم می‌کند. همچنین ممکن است از برخی سیستم‌عامل‌های آماده مانند Microsoft Bot Framework ،Botkit یا Dialogflow استفاده کنید. این نوع دستیار دیجیتالی هم برای برنامه‌های تلفن همراه و هم برای رابط‌های وب در هر کسب‌وکاری مفید است.

کسب درآمد از هوش مصنوعی

درآمد کسب‌وکار خود را افزایش دهید

آیا از قبل یک کسب‌وکار داشته‌اید؟ مطمئن شوید کسب‌وکارتان کارآمد است. شما می‌توانید از داده‌های مشتریان خود برای تأثیرگذاری اخبار آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید (اما حواستان باشد که به مقررات عمومی حفاظت از داده پایبند باشید) یا یک سیستم داخلی برای ارتباط بهتر در شرکت خود ایجاد کنید. همچنین همیشه جا دارد که برنامه شما افراد بیشتری را شامل شود. به‌عنوان ‌مثال تشخیص گفتار را به برنامه خود اضافه کنید تا اپلیکیشن شما با افرادی که کم‌بینا یا نابینا هستند بتوانند از خدمات شما استفاده کنند. همه کسب‌وکارها دارای پتانسیل رشد هستند. فقط باید وضعیت را به‌درستی تحلیل کنید.

دانش خود را به اشتراک بگذارید

همه افراد یک تجربه منحصربه‌فرد دارند و شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید. اگر بیشتر از کسب‌وکار و فروش محصول به آموزش و تدریس تمایل دارید، به فکر ایجاد یک وبلاگ با موضوع مهندسی باشید. پیش از هر چیز، موضوعاتی را که در آن مهارت دارید مشخص کنید. آیا از الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی سر در می‌آورید؟ ارتباط با مدیر پروژه را بلدید؟ یا مهارت شما در 9  روش مختلف برای نوشتن اسکریپت محاسبه کننده شماره فیبوناچی است؟ درهرصورت شما نباید مخاطبان خود را محدود به کاربران StackOverflow کنید. کارتان را آغاز کنید. شروع به نوشتن کنید، ویدئوبلاگ یا پادکست بسازید و با استفاده از تبلیغات، حق عضویت یا از طریق کانال یوتیوب  درآمد کسب کنید. فرصت دیگری که برای شما فراهم است ارائه متن‌های خود به رسانه‌های آنلاین است. همچنین می‌توانید یک دوره آنلاین ایجاد کنید و آن را بفروشید زیرا بسیاری از افراد اطلاعات زیادی در مورد یادگیری ماشین ندارند. اگر از دانش و مهارت خود به‌اندازه کافی مطمئن هستید حتی می‌توانید به فکر نوشتن یک کتاب باشید.

کسب و کار در هوش مصنوعی

یک اپلیکیشن توسعه دهید

یک اپلیکیشن رایگان بسازید که بخشی از آن پولی باشد. این اپلیکیشن می‌تواند در هر زمینه‌ای باشد. برنامه‌ای باشد که مسافران را به  مردم محلی وصل کند، برنامه معرفی تخفیف‌ کالاها باشد، به کودکان دوچرخه‌سواری یاد دهد یا به دیگران کمک کند تا با افرادی که عقاید و تفکراتی شبیه به خودشان دارند را پیدا کنند. اشتراک Premium برای این است که ویژگی‌های اضافی را در اختیار کاربران قرار دهد و کاربر نیز در ازای آن هزینه پرداخت کند. تخمین زده می‌شود که چنین سیستمی 1.5 برابر بیشتر از انواع دیگر اپلیکیشن‌های با خرید درون برنامه‌ای درآمد کسب کند. راه دیگر برای کسب درآمد از برنامه‌تان، فروش تبلیغات است. همچنین می‌توانید برای مدت‌زمان محدودی برنامه خود را رایگان در اختیار کاربران قرار دهید تا پس از استفاده‌ی آزمایشی برنامه شما را بخرند.

در مسابقات آنلاین یادگیری ماشین شرکت کنید

اگر اهل تجارت نیستید و  روحیه رقابت در شما پر رنگ‌تر است شرکت در مسابقات یادگیری ماشین را در نظر بگیرید. این کار به  برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا علاوه بر امکان تمرین و کسب درآمد، بینشی اساسی در صنعت علم و مهندسی به دست آورند. محبوب‌ترین پلت‌فرم در این زمینه Kaggle است که جایزه‌ای بزرگ به برندگان پیشنهاد می‌دهد. تورنمنت بزرگ دیگر Numerai است، جایی که متخصصان علوم داده در پیش‌بینی قیمت دارایی به رقابت می‌پردازند. در اینجا فهرستی از سایر سایت‌های مسابقات هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی وجود دارد که در آن شما فرصتی برای کسب پول دارید:

Driven Data ،CrowdANALYTIX ،Innocentive.

کسب درآمد از هوش مصنوعی

نتیجه‌گیری

به‌عنوان یک مهندس هوش مصنوعی نیازی نیست که همیشه ایده‌های دیگران را توسعه دهید. با توسعه ایده‌های خود می‌توانید به موفقیت چشم‌گیری برسید. به‌عنوان یک فناوری انعطاف‌پذیر و چند ابزاری، هوش مصنوعی فرصت‌های زیادی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید یک بنیان‌گذار شرکت نوپا شوید، با معرفی یادگیری ماشین در تجارت الکترونیک درآمد کسب کنید، فرآیندها را با استفاده از چت‌بات‌ها خودکار کنید، دانش خود را از طریق دوره آنلاین، وبلاگ یا کتاب به اشتراک بگذارید، درآمد بیشتری برای تجارت موجود کسب کنید، یک برنامه ایجاد کنید یا در مسابقات یادگیری ماشین شرکت کنید. هرکسی می‌تواند از مهارت‌های خود کسب درآمد کند، صرف‌نظر از اینکه هدف آن‌ها  راه اندازی کسب‌وکاری باشد، کسب ثروت  باشد یا بخواهند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.