Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 پیش‌بینی دقیق‌تر آب‌وهوا به کمک پلتفرم هوشمند NVIDIA و Lockheed Martin

پیش‌بینی دقیق‌تر آب‌وهوا به کمک پلتفرم هوشمند NVIDIA و Lockheed Martin

شرکت Lockheed Martin که در زمینه صنعت هوافضا فعالیت می‌کند با همکاری شرکت تراشه‌سازی NVIDIA در تلاشند تا با توسعه یک مدل شبیه‌سازی‌شده یا به اصطلاح «دوقلوی دیجیتال» اتمسفر زمین، بتوانند به کمک هوش مصنوعی بسیاری از فعالیت‌های آب‌وهوایی ازجمله تحرکات شدید جوی را شناسایی و به مجمع بین‌المللی اقیانوس و اتمسفر «NOAA» گزارش دهند.

درحال‌حاضر، سنسورهای ماهواره‌ای و زمینی سازمان NOAA، چندین ترابایت داده درباره پنج منبع خود یعنی کرایوسفر، زمین، اتمسفر، آب‌وهوای فضا و اقیانوس در اختیار این سازمان قرار می‌دهد. مدیران و محققان NOAA باید به‌صورت روزانه این داده‌ها را جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل کنند تا به دید جامع و کاملی پیرامون تغییرات محیطی برسند. دراین‌بین، لاک‌هد مارتین اسپیس با همکاری NVIDIA اقدام به ساخت دوقلوی دیجیتال شرایط جوی زمین کرده‌اند. این سیستم قادر است با استفاده از سنسورهای فعلی مورداستفاده NOAA، تصویری واضح، دقیق و به‌موقعی از خطرات احتمالی جوی در اختیار این سازمان قرار دهند.

انویدیا در سالیان اخیر گام‌های متعددی را در راستای استفاده کاربردی در زمینه‌های تجاری و علمی از هوش مصنوعی برداشته است. این کمپانی با استفاده از سیستم NVIDIA Omniverse Nucleus به جمع‌آوری اطلاعات در پایگاه داده‌ها و همچنین امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات بین پلتفرم‌های گوناگون کمک می‌کند. همچنین Lockheed Martin با به‌کاربردن پلتفرم OpenRosetta3D، از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری عمیق استفاده می‌کند تا داده‌های دریافتی را قالب‌بندی و تحلیل کند. ترکیب این دو پلتفرم به همراه سیستم تجسم‌سازی سه‌بعدی «آگاتا» Lockheed Martin امکان ساخت یک فضای سه‌بعدی از شرایط جوی زمین را فراهم می‌کند.

Lockheed Martin

Matt Ross، مدیر برنامه‌نویسی Lockheed Martin طی بیانیه‌ای گفت:« برنامه ما در Lockheed Martin استفاده از دوقلوی دیجیتال و هوش مصنوعی جهت دریافت تصاویر واضح از موقعیت فعلی و اطلاعات مأموریت‌های کارفرمایان دولتی‌مان است. ما خوشحالیم که با همکاری انویدیا می‌توانیم از این دستاورد در جهت کمک به مأموریت‌های سازمان NOAA استفاده کنیم.»

Dion Harris، مدیر محصول محاسبت شتابی انویدیا هم طی بیانیه‌ای اعلام کرد:« توسعه دوقلوهای دیجیتال به ما کمک می‌کند تا سخت‌ترین چالش‌ها و محاسبات علمی و زیست‌محیطی را حل کنیم. ترکیب فناوری OpenRosetta3D با سیستم NVIDIA Omniverse Nucleus، پلتفرم قدرتمندی را در اختیار NOAA قرار می‌دهد که در بهبود پیش‌بینی آب‌وهوایی در مقیاس جهانی بسیار مؤثر است.»

طی ماه‌های گذشته، Lockheed Martin و NVIDIA در مبارزه با آتش‌سوزی جنگل‌های ایالت متحده که منجر به ازبین‌رفتن بیش از 7.2 میلیون هکتار از مراتع و جنگل‌ها شد، بایکدیگر همکاری داشتند. این همکاری و ترکیب پلتفرم‌های هوش مصنوعی این دوشرکت نشان داد که چگونه می‌توان با استفاده از فناوری‌های پیشرفته به شناسایی، پیش‌بینی و جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی کمک کرد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.