تماس های تصویری
اخباربینایی ماشینرایانش ابری و HPC

NVIDIA می‌خواهد از طریق هوش مصنوعی تماس های تصویری را بهتر کند

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

از زمان ظهور پاندمی کوید-۱۹ تماس های تصویری ترویج پیدا‌ کرده است. برای این که در تماس‌هایتان چهره و صدایتان بهتر شود، NVIDIA از بسته‌ای ابزاری رونمایی کرده که می‎تواند به اپلیکیشن‌های تماس تصویری اضافه شود.

NVIDIA Maxine کارهای زیادی از جمله ارتقا رزولوشن و حذف صداهای مزاحم پس‌زمینه انجام می‌دهد. همچنین می‌تواند با تنظیم کردن فوکس دوربین‌تان، تغییراتی در تصویر ایجاد کند. برای مثال اگر سوژه در مرکز تصویر نیست، آن را در مرکز قرار دهد، اگر صورت چرخش داشته، زاویه آن را تغییر دهد و در صورت نیاز از عکس‌های پس‌زمینه متفاوت آن استفاده کنید. حتی می‌توانید یک آواتار هوش مصنوعی را در تماس‌ها به جای چهره‌تان قرار دهید. از قابلیت‌های دیگر Maxine می‌توان به کامنت‌ گذاشتن و ترجمه آن همزمان با مکالمه به صورت محرمانه اشاره کرد که از طریق NVIDIA Jarvis انجام می‌شود.

تماس های تصویری

NVIDIA مدعی شده Maxine دارای فشرده است که می‌تواند از طریق آن پهنای باند مورد نیاز برای تماس‌ها را تا حدود ۹۰% نسبت به H.264 که یک استاندارد فشرده‎سازی ویدئو است، کاهش دهد. با این شرایط تماس‌های ویدئویی دیتای بسیار کمتری مصرف خواهند کرد.

Maxine

Maxine از شتاب‌دهنده NVIDIA Tensor Core GPU استفاده می‌کند و آن را روی ابر اجرا می‌کند. در نتیجه برای استفاده از امکانات ذکر شده برای تماس تصویری لازم نیست حتما جدیدترین کارت‌های گرافیک NVIDIA را داشته باشید. فقط کافیست امکان تماس های تصویری برایتان فراهم باشد. همچنین این بسته ابزاری برای استفاده روی هر وسیله‌‎ای طراحی شده است.

پیش از این Zoom، Skype، Microsoft Teams و Google Meet برخی از این امکانات را داشتند، اما استفاده از پلتفرم Maxine حتی می‌تواند باعث بهبود شرایط در این برنامه‌ها هم بشود. توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، استارت‌آپ‌‎ها، شرکای نرم‌افزاری‌شان و اپلیکیشن‌های تماس های تصویری حالا می‌توانند برای استفاده از Maxine پیش‎قدم شوند.

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نخستین رویداد روز هوش مصنوعی را برگزار می‌کند

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

 

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هوش مصنوعی در فینتک طرحی جدید می‌‌‌آفریند

مقاله قبلی

هوش مصنوعی در ارتش؛ با هوش مصنوعی مثل یک هوش رفتار کنید، نه تکنولوژی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.