40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 از سگ رباتی نگهبان RADDOG رونمایی شد!

از سگ رباتی نگهبان RADDOG رونمایی شد!

کسانی که در فرندیل (شهری در شهرستان هومبولت ایالت کالیفرنیا) زندگی می‌کنند یا به این شهر مسافرت کرده‌اند، اگر برای گردش یا پیاده‌روی به سطح شهر بروند، ممکن است یک سگ رباتیک ببینند!

حقیقت آن است که دستگاه‌های کمک‌رباتیک (Robotic Assistance Devices) مستقر در فرندیل اخیراً از یک سگ نگهبان رباتی (RADDOG)، رونمایی کرده است.

بر اساس خبرهایی که این شرکت منتشر می‌کند، RAD که مخفف Robotic Assistance Devices (دستگاه‌های کمک‌رباتیک) است، رباتی مبتنی بر هوش مصنوعی است. نکته جالب در خصوص این سگ رباتی این است که می‌تواند در مواقع لزوم، به طور خودکار و هوشمند در محل مورد نظر حضور یابد. در واقع، دستگاه‌های کمک‌رباتیک، برای صنایع امنیت و مدیریت اموال ساخته شده‌اند و می‌توانند از اموال در برابر متجاوزان محافظت کنند.

استیو راینهارز، مدیرعامل RAD و شرکت مادر آن AITX، درباره این ربات گفته است: «RADDOG بسیار کاربردی‌تر از سایر سگ‌های رباتی است که تا کنون معرفی شده‌اند. این سگ رباتی محافظ (RADDOG) به منظور همزیستی و برقراری ارتباط با سایر راه‌حل‌های دستگاه‌های کمک‌رباتیک ثابت و متحرک ساخته شده است.

دستگاه‌های کمک‌رباتیک (RAD) با عملکرد خود نشان داده است که چگونه به صورت الکترونیکی و مستقل یک سگ رباتی محافظ (RADDOG) را برای تعقیب یک متجاوز مشکوک به محل مورد نظر می‌فرستد.

سایر اقدامات محافظتی شرکت RAD

شرکت دستگاه‌های کمک‌رباتیک (Robotic Assistance Devices) همچنین موفق شده است یک دوربین دیجیتال 180 درجه را به همراه دستگاه‌های فناوری تشخیص سلاح گرم که ممکن است در مدارس مورد استفاده قرار گیرند، به نمایش بگذارد. در حقیقت هدف این دستگاه‌ها به نوعی جلوگیری از تجاوز است.

لازم به ذکر است AITX، از طریق زیرمجموعه خود (Robotic Assistance Devices) به غیر از معرفی عمومی RADDOG  که به طور خاص برای خدمات امنیتی، تدارکات، تاسیسات و صنایع مدیریت دارایی توسعه یافته است، راه‌حل‌های نوآورانه و مبتنی بر هوش مصنوعی روندهای کسب‌وکار را در قالب یک سرویس ارتقاء داده است. 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]