Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دانشگاه Delft برگزار می‌کند:آموزش رایگان هوش مصنوعی و رباتیک: نعمت یا نفرین

دانشگاه Delft برگزار می‌کند:آموزش رایگان هوش مصنوعی و رباتیک: نعمت یا نفرین

هوش مصنوعی و رباتیک تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما دارند و فرصت‌های فراوانی را برای توسعه و بهبود زندگی ما ایجاد کرده‌اند. از خودروهای خودران گرفته تا ربات‌های مراقب و پزشکی و… . بااین‌حال، هر فناوری جدیدی چالش‌های اخلاقی، سیاسی و اجتماعی فراوانی را ایجاد می‌کند که اگر به آنها توجه نشود، می‌تواند تاثیرات مخرب زیادی را از خود به‌جای بگذارد. حفظ حریم خصوصی، نظارت، شفافیت، مسئولیت‌پذیری، کنترل انسانی و… از جمله مواردی هستند که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود.

Delft University of Technology

در دوره آموزش رایگان «هوش مصنوعی: نعمت یا نفرین» دانشگاه Delft به بررسی چهارچوب‌های اخلاقی هوش مصنوعی و رباتیک پرداخته می‌شود و اینکه اگر به آنها توجه مناسبی نشود، چه پیامدهایی برای جامعه به‌دنبال خواهد داشت. برای مثال، یکی از مواردی که بررسی می‌شود، چگونگی اعتماد به هوش مصنوعی است. آیا ما باید به هوش مصنوعی اعتماد داشته باشیم و یا خیر و اگر جواب مثبت است، حد مجاز این اعتماد تا کجاست؟

اصول طراحی که توسعه‌دهندگان باید به آن توجه کنند، یکی دیگر از سرفصل‌هایی است که در این دوره به آن پرداخته می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مهندسان فعال در زمینه هوش مصنوعی به‌صورت مسئولانه از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. به‌طور‌کلی، بسیاری از خطرات، معضلات و پیامد‌های ناخواسته و غیرمنتظره هوش مصنوعی و رباتیک مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

موارد موردی شامل هوش مصنوعی پاسخگو به احساسات، هوش مصنوعی و استخدام کارکنان، استفاده از دستیارهای صوتی، خانه‌های هوشمند و استفاده از سلاح‌ها و ادوات نظامی است. همچنین در طول این دوره، مجموعه‌ای از منابع مهم از جمله سخنرانی کارشناسان برجسته این حوزه و دیگر مقالات و کتاب‌های نگارش‌شده در این زمینه، در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مواردی که در این دوره خواهید آموخت:

  • سوالات و نگرانی‌های پیرامون هوش مصنوعی و رباتیک
  • الزامات طراحی مربوطه
  • بررسی ملزومات نظارتی
  • بررسی دیدگاه‌های مرتبط با هوش مصنوعی و رباتیک در جامعه

اطلاعات دوره

دوره آموزش رایگان «هوش مصنوعی: نعمت یا نفرین» از 24 نوامبر شروع می‌شود و 2 دسامبر نیز به پایان می‌رسد. زبان تدریس این دوره انگلیسی است و سطح مورد نظر جهت مشارکت مخاطبان، مبتدی درنظر گرفته شده است؛ درنتیجه نیاز به هیچ‌گونه پیش‌نیازی برای شرکت در این آموزش نخواهید داشت. برای فراگیری مفاهیم این دوره نیاز است که 1 الی 2 ساعت از زمان هفتگی خود را به این دوره اختصاص دهید تا طی پنج هفته، موفق به یادگیری محتوای آموزشی شوید. تدریس این دوره را Virginia Dignum، Jordi Bieger و Rijk Mercuur برعهده خواهند داشت.

محدودیت‌های دوره

متاسفانه به‌دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های اعمال‌شده، شرکت در این دوره برای بعضی از کشورها از جمله ایران ممکن نیست. درنتیجه جهت ثبت‌نام، به برنامه‌های گذرازتحریم نیاز دارید.

برای ثبت‌نام و شرکت در دوره آموزش رایگان «هوش مصنوعی: نعمت یا نفرین» دانشگاه Delft می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

https://www.edx.org/course/mind-of-the-universe-robots-in-society-blessing-or

رویداد هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.