Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دوره‌ رایگان دانشگاه هاروارد: مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر

دوره‌ رایگان دانشگاه هاروارد: مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر

دانشگاه هاروارد با معاونت دانشکده مهندسی و علوم کاربردی برای کمک به ارتقای سطح علمی علاقه‌مندان به علوم کامپیوتری و برنامه‌نویسی اقدام به برگزاری دوره‌ رایگان «مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر» با عنوان فرعی و تکمیلی «درآمدی برای شرکت‌های تحلیلی علوم کامپیوتر و هنر برنامه‌نویسی» کرده است. این دوره که اجرا و تدریس آن به زبان انگلیسی است، دارای سطح مقدماتی است و به صورت آنلاین (برخط) برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

آنچه در دوره «مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر» خواهید آموخت

درک گسترده و قوی از علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی.

چگونه تفکر الگوریتمی داشته باشید و مسائل برنامه‌نویسی را به طور کارآمد حل کنید.

مسائل و مفاهیمی مانند انتزاع، الگوریتم‌ها، ساختارهای داده، کپسوله‌سازی، مدیریت منابع، امنیت، مهندسی نرم‌افزار و توسعه وب.

آشنایی با مبانی چندین زبان رایج و کاربردی برنامه‌نویسی از جمله C، PHP و جاوا اسکریپت (JavaScript) به همراه SQL، CSS و HTM.

به چه ترتیب با یک جامعه پر جنب و جوش از یادگیرندگان همفکر از تمام سطوح تجربه درگیر شوید.

چگونه یک پروژه برنامه‌نویسی نهایی را توسعه ببخشید و به همتایان خود ارائه دهید.

شرح دوره

دانشگاه هاروارد دوره رایگان و آنلاین «مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر» را به شرکت‌های تحلیلی علوم کامپیوتر و هنر برنامه‌نویسی برای رشته‌های تخصصی و غیر تخصصی، و حتی بدون تجربه برنامه‌نویسی قبلی، ارائه می‌کند. مدرس این دوره ابتدایی دیوید جی مالان، استاد مطرح دانشگاه هاروارد، است که تا کنون بارها بزرگترین دوره‌های رایگان را در این دانشگاه برگزار کرده است. شرکت‌کنندگان در طول این دوره می‌آموزند که چگونه الگوریتمی فکر کنند و مسائل را به طور مؤثر حل نمایند. موضوعات مورد بحث در این دوره، که زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی مثل جاوا اسکریپت و… در آن مطرح می‌شود، عبارتند از انتزاع، الگوریتم‌ها، ساختارهای داده، کپسوله‌سازی، مدیریت منابع، امنیت، توسعه وب و مهندسی نرم‌افزار. مجموعه مسائلی با الهام از حوزه‌های دنیای واقعی زیست‌شناسی، رمزنگاری، امور مالی، پزشکی قانونی و بازی با داده‌های این دوره قابل تحلیل خواهد بود.

علوم کامپیوتر هاروارد

آن دسته از شرکت‌کنندگان که بتوانند در ۹ مجموعه مسئله از تکالیف برنامه‌نویسی مطرح‌شده دوره و همچنین در به انجام رساندن پروژه نهایی آن، نمره قابل قبول و رضایت‌بخشی کسب کنند، واجد شرایط دریافت گواهی رسمی هاروارد در مورد این دوره آموزشی خواهند بود.

مدت زمان برگزاری این دوره‌ رایگان دانشگاه هاروارد یازده هفته (تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲) است و علاقه‌مندان به حضور یافتن در دوره «مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر»، برای شرکت در آن باید در هر هفته ۱۰ تا ۲۰ ساعت از وقت خود را به آن اختصاص دهند.

برای ثبت نام در این دوره به این لینک مراجعه کنید:

[button href=”https://pll.harvard.edu/course/cs50-introduction-computer-science?delta=0″ type=”btn-default” size=”btn-lg”]ثبت‌نام[/button]

رویداد هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.