Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 سبک‌ترین و همه‌کاره‌ترین لباس ایمنی محیط کار مجهز به هوش مصنوعی

سبک‌ترین و همه‌کاره‌ترین لباس ایمنی محیط کار مجهز به هوش مصنوعی

در نمایشگاه CES 2023 سبک‌ترین و همه‌کاره‌ترین لباس ایمنی محیط کار با اسکلت‌های بیرونی سبک‌وزن که به ایمنی بیشتر محیط کار در مشاغل سخت کمک می‌کنند، معرفی خواهد شد.

به گزارش هوشیو، استارتاپ آلمانی Bionic از لباس‌ها و محصولات پوشیدنی هوشمند سبک‌وزن مجهز به هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2023 (نمایشگاه الکترونیک مصرف‌کننده) رونمایی خواهد کرد. هدف این استارتاپ، افزایش ایمنی محل کار در مشاغل سخت فیزیکی با طیف وسیعی از دستگاه‌های هوشمند است. از سوی این تولیدکننده در بیانیه‌ای آمده است: «ما با ابزارهای پوشیدنی جدیدمان، در واقع افراد سخت‌کوش را با ابزارهایی توانمند می‌کنیم که برای انجام کارشان، خیالشان راحت‌تر باشد.»

این شرکت مستقر در آگسبورگ آلمان، سه محصول جدید خود را در نمایشگاه CES 2023 به نمایش خواهد گذاشت: Apogee، Smart SafetyVest و پلتفرم آلمانی Bionic IO.

لباس ایمنی محیط کار مجهز به هوش مصنوعی

استارتاپ آلمانی Bionic زمانی در زمینه لباس‌های پوشیدنی پیشگام بود که به عنوان اولین شرکت معرفی‌کننده اسکلت بیرونی متصل برای محل کار فعالیت داشت. مثلاً در میان این لباس‌ها، کاربران می‌توانند به‌راحتی با کت‌وشلوار اجسام را بلند کنند و از این طریق، بدنشان را در وضعیت نامناسب قرار ندهند. لازم به ذکر است اسکلت بیرونی این لباس با نام Cray X که برنده جایزه شده است و در رده بهترین نوآوری CES 2023 در زمینه فناوری‌های پوشیدنی ارائه شده، از 5 تا 8 ژانویه در این نمایشگاه در دسترس خواهد بود.

این فناوری‌ها چگونه کمک‌کننده هستند؟

طبق مؤسسه پزشکی ایالات متحده، پرونده‌های اطلاعات ایمنی مواد در محل کار (MSDs) که با غیبت کارکنان، هزینه‌های غرامت، دستمزدهای ازدست‌رفته و سود ازدست‌رفته اندازه‌گیری می‌شود، فقط برای ایالات متحده سالانه معادل 45 تا 54 میلیارد دلار آمریکا ضرر اقتصادی دارد.

آرمین جی اشمیت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آلمانی بایونیک، در این باره گفت: «لباس‌های ایمنی و پوشیدنی‌های هوشمند ما در برابر فشار بیش از حد و آسیب، از افرادی محافظت می‌کنند که روزانه کارهای فیزیکی سخت را در مشاغل حیاتی سیستم انجام می‌دهند. این لباس‌ها برای بلند کردن و حمل اجسام، نوعی پشتیبانی مکانیکی انجام می‌دهند و از طرفی، از یک سیستم کمک هوشمند برای هشدار به کاربران استفاده می‌کنند؛ مثلاً در مورد بلند کردن نادرست وسایل یا زمان استراحت آن‌ها هشدار می‌دهند. این موضوع منجر می‌شود کمتر به خاطر آسیب جسمی، فشار کاری یا حوادث و بیماری‌ها مرخصی بگیرند. این مسئله نه تنها باعث شادی کارکنان می‌شود، بلکه کارمندان مولدتری را نیز باقی می‌گذارد.»

انواع جدید محصولات در عرضه

پیشنهاد این شرکت Apogee است که لباس سبک‌تر و راحت‌تری نسبت به مدل‌های قبلی خود است. این لباس، ضد گردوغبار و ضدآب است و تا 66 پوند (30 کیلوگرم) در بلند کردن اجسام از کمر پشتیبانی می‌کند و به کاهش خستگی کمک می‌کند. این شرکت موفق شده است، این اطمینان را برای همه حاصل کند که لباس‌های Apogee می‌توانند به‌راحتی در هر جایی که بلند کردن و حمل بار به طور منظم انجام می‌شود، کمک‌رسان باشند.

Smart SafetyVest با حسگرهای پیشرفته و هوش مصنوعی ارائه می‌شود، تا بینش‌های ارگونومیک شخصی را بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده ارائه دهد. این دستگاه همچنین ارزیابی‌ها و اقدامات توصیه‌شده را با فشار دادن یک دکمه ارائه می‌دهد. مثلاً حرکاتی که بدن را در موقعیت نامناسب برای کار قرار می‌دهد و شاید صدماتی را ایجاد کند که منجر به بیماری‌های سنگین و در نتیجه غیبت کارمند و ضررسانی به شرکت شود.

همچنین پلتفرم جدید آلمانی Bionic IO به نمایش گذاشته خواهد شد که در آن لباس جدید ارائه‌شده از سوی شرکت قرار دارد. این لباس به اطلاعات ایمنی و بهداشت شغلی کمک می‌کند، تا به داده‌های قابل‌سنجش تبدیل شوند. داده‌های جمع‌آوری‌شده به طور مداوم با استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای افزایش اثربخشی ایمنی با توجه به اقدامات کاربر تجزیه و تحلیل می‌شود. با Smart Safety Companion، یک سیستم هشدار اولیه برای ارگونومی یعنی مواردی که از وضعیت نامناسب بدن، بلند کردن نادرست و فشار زیاد به جسم هشدار می‌دهد، ایجاد می‌شود و با پلتفرم آلمانی Bionic IO این توصیه‌ها بر اساس داده‌های واقعی عملی می‌گردند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.