40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مترجم هوشمند دروازه‌های جهان را پیش‌روی شما باز می‌کند

مترجم هوشمند دروازه‌های جهان را پیش‌روی شما باز می‌کند

هوش مصنوعی یکی از متحول‌کننده‌ترین فناوری‌های دوران زندگی ما محسوب می‌شود. در فیلم‌ها اغلب هوش مصنوعی به‌عنوان یک فناوری خصمانه معرفی می‌شود که در نهایت در قالب یک روبات، علیه سازندگان انسانی خود به مخالفت به پا می‌خیزد اما، واقعیت بسیار متفاوت است.

هوش مصنوعی امروز روی ارائه راه‌حل‌ها برای زندگی بشر متمرکز است تا زندگی ما را غنا بخشیده و بهبود دهد. در حالی که هر فناوری جدید خطرات و ظرفیت سوء استفاده را به همراه دارد اما، تاثیرات مثبت هوش مصنوعی بر زندگی ما بسیار بیشتر از تاثیر مضر آن است.

در واقع، هوش مصنوعی بدون اینکه ما متوجه باشیم در بسیاری از محصولاتی که ما روزانه استفاده می‌کنیم تعبیه شده است. ویژگی‌های جادویی در تلفن‌های هوشمند ما مانند تصحیح خودکار، دستیارهای دیجیتال و حتی دوربین، از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند. اگر خودروی شما دارای سیستم کمک راننده است، این نیز یک هوش مصنوعی است.

مترجم هوشمند

هوش مصنوعی ابزاری با یک هدف کلی است که تقریبا در هر محصول و خدماتی که استفاده می‌کنیم تعبیه می‌شود و می‌تواند به حس‌گرها برای نظارت بر محیط‌ها و به سیستم‌های فیزیکی برای تغییر محیط‌ها از جمله خانه‌ها، ماشین‌ها، کارخانه‌ها و شهرها متصل شود. فناوری هوش مصنوعی همچنین می‌تواند الگوهای آب و هوا، الگوهای ترافیکی و سلامت بیمار را برای بهبود مسیرها و نتایج نظارت کند. هوش مصنوعی هر روز به نوآوری‌ها و اکتشافات علمی سرعت می‌بخشد و حتی اشکال هنری جدیدی را فعال می‌کند.

بیایید با دقت بیشتری نگاه کنیم که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

نحوه عملکرد هوش مصنوعی و بهبود کیفیت ترجمه

هوش مصنوعی به ما قدرت های مافوق بشری می دهد. ممکن است متوجه آن نباشید اما، در حال حاضر یک همراه هوش مصنوعی نامرئی دارید که به شما کمک می‌کند در صورت داشتن یک گوشی هوشمند، زندگی روزمره خود را کارآمدتر سپری کنید. دستیارهای دیجیتالی مانند سیری یا الکسا از تشخیص و ترکیب گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با شما استفاده می‌کنند و از الگوریتم‌های جستجوی هوش مصنوعی برای پاسخ به سؤالات شما استفاده می‌کنند.

برنامه دوربین شما باعث می‌شود عکس‌های شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسند، چهره‌ها را شناسایی کرده و به‌طور خودکار عکس‌ها را در آلبوم‌های هوشمند دسته‌بندی می‌کند که همگی با هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شوند. وقتی این مقاله را نوشتم، هوش مصنوعی املای من را تصحیح کرد و من می‌توانم از هوش مصنوعی برای ترجمه خودکار این متن به زبان دیگری استفاده کنم.در حال حاضر از هوش مصنوعی برای ساده‌سازی و بهینه‌سازی کل فرایند ترجمه شما استفاده می‌شود.

مترجم هوشمند

بیایید به آن نگاه دقیق‌تری بیندازیم. هوش مصنوعی چیست و چه ارتباطی با ترجمه دارد؟ هوش مصنوعی جنبه‌ای از علم کامپیوتر است که بر توسعه ابزارها و راه‌حل‌هایی متمرکز است که قادر به انجام وظایف به تنهایی هستند. اشکال مختلف هوش مصنوعی از مجموعه‌های مختلف داده استخراج می‌شوند و آن داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا الگوها را کشف کنند و تعیین کنند کدام استراتژی یا اقدام بیشترین احتمال موفقیت را دارد. به عنوان مثال، ما اغلب در ابتدا به ترجمه ماشینی فکر می‌کنیم. مدرن‌ترین مدل‌های ترجمه ماشینی به عنوان ترجمه ماشینی عصبی شناخته می‌شوند.

این موتورها مستقیما از شبکه‌های عصبی یادگیری ماشینی عمیق استفاده می‌کنند تا تعیین کنند چگونه محتوای شما را با تفسیر هدف محتوای منبع، به درستی ترجمه کنند. نتیجه این است که ترجمه هوش مصنوعی به جای یک فرهنگ لغت دو زبانه، بیشتر مطابق با نحوه کار یک مترجم انسانی عمل می‌کند.

در حالی که ترجمه ماشینی Nueral مطمئنا حائز اهمیت است، هوش مصنوعی در نرم‌افزار ترجمه ابری به طور خاص بر مدیریت ترجمه متمرکز است. این بدان معنی است که هوش مصنوعی مستقیما با مفهوم ترجمه خودکار مرتبط است و در موارد خاص برای بهبود کارایی و کیفیت ترجمه به کار گرفته می‌شود.

مترجم هوشمند

مترجم هوشمند به معنای حذف نیاز به مترجمان انسانی نیست، بلکه حمایت از آن‌ها و ساده کردن فرایند ترجمه است. به طور خاص، مترجم هوشمند برای کمک به شما در ترجمه به شکل هوشمندانه‌تر، نه سخت‌تر ساخته شده و در عین حال برای بهبود کیفیت ترجمه محتوا استفاده می‌شود. این بدان معناست که می‌توان محتوا را با سرعتی بسیار سریع‌تر و بدون از دست دادن کیفیت ترجمه کرد.

خودکارسازی فرایند با مترجم هوشمند

NMT شناخته شده‌ترین مترجم هوشمند است و کاربرد هوش مصنوعی در ترجمه را نشان می‌دهد. ما در حال حاضر موتورهای قدرتمندی را از ارائه دهندگان فناوری ماشینی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون به ویژه آخرین برنامه گوگل می‌بینیم.

به طور کلی، فناوری پردازش زبان طبیعی که در کنار موتور NMT کار می‌کند، تماما در مورد تبدیل گفتار انسان به زبان باینری رایانه است. آنچه در این‌جا مهم است این است که NLP می‌تواند برای اسکن و تجزیه و تحلیل اسناد استفاده شود تا هرگونه خطا، پیشرفت یا حتی طبقه بندی اسناد در مقیاس انبوه کشف شود.

خودکارسازی فرایند همان جایی است که واضح‌ترین موارد استفاده از هوش مصنوعی در دنیای واقعی را پیدا می‌کنیم. ترجمه‌های سنتی، کند و مستعد خطا هستند. در عوض، مترجم هوشمند به هوش مصنوعی متکی است تا وظایف اساسی را انجام دهد. این سیستم هوش مصنوعی وظایف را بررسی و بازبینی می‌کند سپس، محتوا را ارسال، یا به طور کلی رد می‌کند.

مترجم هوشمند

بهترین مزیت در مورد مترجم هوشمند، کاهش هزینه‌ها و در عین حال صرفه‌جویی در زمان ارزشمند ما است که در واقع یک مزیت عمده محسوب می‌شود. به عنوان مثال، با توانایی پیش‌پیکربندی قوانین خودکارسازی فرایند، کاربران می‌توانند با تکیه بر بررسی‌های کیفیت خودکار برای شناسایی هر گونه مشکل در ترجمه، محتوا را نگه دارند.

بر اساس آخرین گزارش CSA MarketFlex برای TMS زبان‌گرا، مترجم هوشمند Smartling به طور مداوم از داده‌های زبانی و پروژه استفاده می‌کند تا به ابزارهای ما نحوه عملکرد بهتر را آموزش دهد. با به‌کارگیری دائمی هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند کارایی فرایند ترجمه خود را بهینه کرده و در عین حال یاد بگیرند که چگونه کیفیت را افزایش دهند. در اینجا نشان می‌دهیم چگونه مترجم هوشمند از ترجمه هوش مصنوعی برای بهبود زمان و کیفیت ترجمه استفاده می‌کند.

گردش کار پویا با مترجم هوشمند

مترجم هوشمند داده‌های مرتبط را نشان می‌دهد و در مورد نحوه بهترین ترجمه محتوا از یک زبان به هر زبان مقصد دیگری تصمیم می‌گیرد. اصطلاح مترجم هوشمند برای این اتخاذ شده که به جای نیاز به یک فرایند ویرایش انسانی ثابت، هوش مصنوعی می‌تواند به پاکسازی محتوا کمک کرده و هر گونه خطا را در طول فرایند ترجمه به مترجم یادآوری کند.

گردش کار پویا یکی از ویژگی‌های مترجم هوشمند است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا گردش کار خود را بر اساس نیازهای منحصر به فرد و بر اساس نقش مترجم در طول فرایند ترجمه و مدیریت محتوا طراحی کنند. برای مثال، یک گردش کار پویا پیشرفته می‌تواند تعیین کند که چه زمانی بهتر است تا مترجم انسانی برای ترجمه محتوای خاص وارد عمل شود.

یکی از روش‌های موجود، استفاده از حافظه ترجمه (TM) برای تعیین پیچیدگی محتوا است. وقتی مترجم هوشمند محتوای منبع را با TM محتوای شما مقایسه می‌کند، اغلب موارد مشابهی را پیدا می‌کند که ۱۰۰درصد یکسان نیستند. این‌ها به عنوان یک تطابق فازی شناخته می‌شوند و بر اساس میزان نزدیک بودن کلمات از نظر معنایی، به صورت درصد نشان داده می شوند.

محتوایی با تعداد بالایی از منطبق‌های فازی که امتیاز کمتر از ۹۰ درصد دارند، می‌توانند به‌طور خودکار به‌جای گردش کار ترجمه ماشینی، به یک مترجم هدایت شوند. ایده اینجا این است که مترجم هوشمند می‌تواند به تعیین بهترین مسیر برای رسیدن به موفقیت بر اساس محتوا و سابقه ترجمه شما کمک کند.

مترجم هوشمند

هدف دستیابی به ترجمه دقیق و با کیفیت بالا است. مترجم هوشمند شما را قادر می‌سازد تا این کار را بدون مدیریت دستی در هر رشته انجام دهید. امتیاز QCS کیفیت کار مترجم هوشمند و هوش مصنوعی و همچنین کیفیت نتایج ترجمه را پیش‌بینی می‌کند. امتیاز QCS به کاربران کمک می‌کند تا تشخیص دهند که کیفیت محتوای آن‌ها چقدر با کیفیت حرفه‌ای فاصله دارد، به این معنی که اگر محتوا به صورت دستی توسط یک عامل انسانی ارزیابی شود؛ نمره عملکرد مترجم هوشمند چند خواهد بود.

این امتیاز معیارهای متعددی را از جمله اهرم حافظه ترجمه، اصطلاحات واژه‌نامه، مراحل گردش کار، خطاهای ترجمه و بررسی کیفیت کار مترجم هوشمند، طول رشته، زمینه بصری و هر مشکل دیگری در خود محتوا، بررسی می‌کند.

نتیجه‌گیری

مترجم هوشمند و ترجمه هوش مصنوعی در حال حاضر موضوع داغی است که این رونق در نتیجه استفاده در دنیای واقعی از این فناوری است. وقتی صحبت از مترجم هوشمند به میان می‌آید، ترجمه هوش مصنوعی تقریبا جز همه کارهایی است که این سرویس انجام می‌دهد. هوش مصنوعی در این سرویس به طور مداوم در تلاش است تا روند گردش کار ترجمه شما را بهبود بخشد و در عین حال نحوه بهبود عملکرد خود سرویس را نیز یاد می‌گیرد.

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]