40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 معرفی رویداد فیس کاپ، بزرگ‌ترین مسابقه بازشناسی چهره

معرفی رویداد فیس کاپ، بزرگ‌ترین مسابقه بازشناسی چهره

به گزارش وبلاگ مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، مرکز نوآوری نکسترا، به عنوان فعال در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و با همکاری تعداد زیادی از اساتید و فعالان حوزه هوش مصنوعی، در نظر دارد تا با ایجاد محیطی رقابتی و سالم، رویداد بزرگ فیس کاپ را برگزار کند.

فیس کاپ یک رویداد علمی و عملی با استانداردهای بین‌المللی است که در حوزه بازشناسی چهره فعالیت دارد. افراد می‌­توانند به صورت رایگان در آن شرکت کرده و در کنار اساتید حاضر در این رویداد تجربه چالش برانگیزی داشته باشند. دومین دوره رویداد فیس کاپ به عنوان اولین رویداد تخصصی بازشناسی چهره مشابه FRVT در ایران با پشتوانه دانشگاهی از آذرماه الی  بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در این رویداد که به صورت سالانه برگزار می­‌شود، الگوریتم­‌ها و محصولات بازشناسی چهره بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل دقت و سرعت رتبه‌­بندی می­­‌شوند. این ارزیابی­‌ها برای بررسی میزان قابل اطمینان بودن الگوریتم­‌های ارائه شده، لازم و ضروری است.

هدف از برگزاری رویداد فیس کاپ به عنوان آزمون بازشناسی چهره چیست؟

هدف از برگزاری رویداد فیس کاپ کمک به تحقیق، توسعه و برقراری ارتباط مابین تیم­های دانشگاهی با پروژه­های ملی و صنعتی است. اما اهداف رویداد بزرگ بازشناسی چهره محدود به این موارد نمی­‌شود. مهم­ترین اهداف مسابقه بازشناسی چهره یا فیس کاپ به ترتیب زیر است:

  • تشویق به حضور فعال محققان در حوزه هوش مصنوعی
  • بومی سازی و رفع وابستگی به محصولات خارجی
  • شناخت محصولات برتر
  • افزایش دقت الگوریتم­‌های موجود

برگزارکنندگان این رویداد قصد دارند با به چالش کشیدن شرکت کنندگان در بستری رقابتی افراد با استعداد این حوزه را شناسایی کرده و برای آنان موقعیتی در راستای رشد و بالندگی فراهم کنند. از سویی دیگر فیس کاپ می‌­تواند محیطی برای شبکه­‌سازی و ارتباط بین سازمان­‌ها و متخصصین حوزه هوش­‌مصنوعی بوده و باعث همکاری سازمان­‌ها و اشخاص مختلف شود.

رویداد فیس کاپ

معرفی مزایای شرکت در فیس کاپ؛ در حوزه تشخیص و بازشناسی چهره متخصص شوید

برگزارکنندگان رویداد فیس کاپ تعدادی جایزه نقدی و غیر نقدی برای تیم‌­های برتر در نظر گرفته اند هم­چنین هر تیمی که در رویداد بزرگ فیس کاپ شرکت کند و موفق به ورود به مرحله ارزیابی شود، مستقل از رتبه‌ه­ای که به‌­دست خواهد آورد، امکان جذب در شرکت­‌های فعال در حوزه صنعت و هوش مصنوعی را دارد. سابقه حضور در این رویداد بزرگ یک رزومه موفق و غنی برای شرکت­کنندگان محسوب می‌­شود.

حضور در این رویداد فرصتی طلایی برای ارتباط با شرکت­‌های مطرح در حوزه هوش­‌مصنوعی بوده و راه­گشایی برای حضور در پروژه­‌های ملی است. معرفی فرصت­‌های شغلی و ارائه گواهی­نامه معتبر از سمت نکسترا از جمله مزایای دیگری است که به برگزیدگان رویداد بازشناسی چهره تعلق خواهد گرفت.

شرکت در دوره‌­های آموزشی تشخیص و بازشناسی چهره؛ بزرگترین مزیت شرکت در فیس کاپ

کلیه افرادی که به زمینه­‌های هوش­‌مصنوعی علاقه‌­مندند ولی هنوز دانش و مهارت کافی در این حوزه را کسب نکرده‌­اند، رویداد فیس کاپ بستر مناسبی برای پرورش استعدادهای آنان است. چرا که مهارت­‌های مورد نیاز برای شرکت در مسابقه را در دوره‌های آموزشی فیس کاپ کسب می‌­کنند. جالب است بدانید دوره­‌های آموزشی به صورت رایگان برگزار خواهند شد و شرکت‌کنندگان در نهایت به یک کارشناس هوش­‌مصنوعی تبدیل می­‌شوند.

بازشناسی چهره

معرفی فیس کاپ ۱۴۰۰؛ دعوت به شرکت در مسابقه بازشناسی چهره

بازشناسی چهره یک فناوری مبتنی بر بیومتریک است که با استفاده از الگوهای چهره، سیستم قادر به شناسایی و تایید هویت است. این فناوری با ارتقا یافتن الگوریتم‌­ها دچار پیشرفت­‌های بزرگی شده­، به طوری که در سطوح امنیتی و نظامی نیز مورد توجه قرار گرفته است. بازشناسی چهره با کمک گرفتن از دانش هوش‌­مصنوعی و فناوری­‌های به‌­روز سخت‌­افزاری و نرم‌افزاری مسیری پر از چالش‌­های جذاب پیش ­رو دارد که با حل هر چالش قدرت فناوری بیشتر از پیش ثابت می­‌شود.

موضوع رویداد فیس کاپ ۱۴۰۰، گروه‌­­بندی یا خوشه‌­بندی تصاویر چهره بر اساس هویت افراد است. به عبارت دیگر الگوریتم‌­های ارائه شده باید قادر باشند مجموعه تصاویر را بر اساس هویت افراد دسته­‌بندی کنند. هدف اصلی در این مسابقه خوشه­‌بندی چهره‌­های تشخیص داده شده از تصاویر پایگاه داده است. به این­صورت که در ابتدا مجموعه‌­ای از تصاویر در اختیار شرکت­‌کنندگان قرار می­‌گیرد سپس تیم­‌های شرکت‌­کننده در این مسابقه با به­‌کارگیری روش­‌های خوشه­‌بندی و با در نظر گرفتن قوانین فنی و اجرایی مسابقه، تصاویر مربوط به هر هویت (خوشه) را مشخص خواهند کرد و در نهایت برچسب مربوط به هویت‌­های مشابه را مشخص می­‌کنند.

مخاطبین فیس کاپ چه کسانی هستند؟

کلیه تیم­‌های دانشجویی، متخصصین، مبتدیان و علاقه‌مندان این عرصه، استارتاپ‌ها و شرکت­­‌های بزرگ فعال در زمینه هوش مصنوعی، پردازش تصویر و فناوری اطلاعات، امکان حضور در این رویداد بزرگ را دارند.

در ایران شرکت­‌های هوش ­مصنوعی زیادی وجود دارد که تعدادی از آن­ها به صورت تخصصی در زمینه پردازش تصویر و بازشناسی چهره فعالیت می­‌کنند. رویداد فیس کاپ موقعیت بسیار مناسبی برای نمایش مهارت و دانش این شرکت­‌هاست. تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقه می‌­توانند با استفاده از دانش فنی خود الگوریتم­‌های موجود را بهبود ببخشند یا با ارائه ایده و روشی جدید نتایج بهتری کسب کنند. در نهایت پس از انتشار نتایج رویداد، میزان اطمینان الگوریتم‌­های ارائه شده به نمایش گذاشته ­خواهد شد.

رویداد فیس کاپ

چگونه در فیس کاپ ۱۴۰۰ ثبت نام کنیم؟

در این مقاله در مورد فیس کاپ ۱۴۰۰ و مزایای شرکت در آن  صحبت شده است. اگر علاقه­‌مند به شرکت در این رویداد بزرگ هستید، می­‌توانید به صورت کاملا رایگان ثبت نام کرده و سپس الگوریتم­‌های مورد نظر خود را برای ارزیابی و رتبه­‌بندی ارسال کنید.

هم­چنین شرکت­‌کنندگان می‌­توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق راه‌­های ارتباطی داخل سایت ارسال کنند. زمان ارسال کدها برای شرکت در این رویداد از ۱ آذرماه الی  15 بهمن ماه سال ۱۴۰۰ بوده و رویداد به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود. با ثبت نام در این رویداد دسترسی به نمونه‌کدها، پایگاه داده نمونه و دیگر اطلاعات تکمیلی فراهم می‌شود. ثبت­‌نام از هم‌­اکنون و از طریق لینک زیر امکان­‌پذیر است.

ثبت‌نام

رویداد هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]