هاگینگ فیس هاب
آموزش پردازش زبان طبیعیآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیپردازش زبان طبیعی

آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ هاگینگ فیس هاب (قسمت اول فصل چهارم)

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

چهارمین فصل از دوره آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس به موضوع هاگینگ فیس هاب می‌پردازد. همچنین می‌توانید از لینک انتهای مطلب به دیگر فصول و قسمت‌های این دوره آموزشی دسترسی داشته باشید.

هاگینگ فیس هاب Hugging Face Hub به یک پلتفرم مرکزی اطلاق می‌شود که فرصتِ کشف، استفاده و کمک به ارتقای پیشرفته‌ترین مدل‌ها و دیتاست‌ها را به کاربران می‌دهد. این پلتفرم از طیف گسترده‌ای از مدل‌ها میزبانی می‌کند و بیش از ده هزار موردِ آن در دسترس عموم مردم قرار دارد. فصل جاری به بررسی جامع این مدل‌ها پرداخته و نگاهی به دیتاست‌های موجود در فصل ۵ خواهد انداخت.

راه‌اندازی هاگینگ فیس هاب

مدل‌های موجود در Hub به ? Transformers یا حتی NLP محدود نیستند. برای نمونه، مدل‌های Flair و AllenNLP به NLP، Asteroid و pyannote به گفتار، timm به بینایی و غیره تعلق دارند. هر کدام از این مدل‌ها در قالب یک منبع Git میزبانی می‌شود. امکان ارائه نسخه‌های بیشتر و تکثیر آنها با Git میسر می‌گردد. اشتراک‌گذاری مدل در Hub به معنای این است که عموم کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. دیگر کاربران مجبور نیستند خودشان مدل را آموزش دهند و کار اشتراک و استفاده بسیار آسان شده است.

افزون بر این، اشتراک‌گذاری مدل در Hub به طور مستقیم از Inference API در آن مدل استفاده می‌کند. همه می‌توانند آن را به طور مستقیم در صفحه‌ی مدل آزمایش کنند؛ این کار می‌تواند با ورودی‌های اختصاصی و عناصر مناسب انجام گیرد. خبر خوب این است که اشتراک‌گذاری و استفاده از این مدل‌ها در Hub کاملاً رایگان می‌باشد! البته اگر می‌خواهید مدل‌ها را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارید، می‌توانید از طرح‌های پولی Paid plans استفاده کنید. ویدئوی زیر نحوه‌ی کار با Hub را نشان می‌دهد.

روش ساده ساخت سیستم توصیه گر

برای اینکه بخش‌های بعدی را دنبال کنید، ایجاد حساب کاربری huggingface.co الزامی است. پس، همچنان‌که منابع را در هاگینگ فیس ایجاد و مدیریت می‌کنید، ایجاد حساب کاربری یادتان نرود.

برای دسترسی به دیگر فصل‌ها و قسمت‌های این دوره آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید:

آموزش پردازش زبان طبیعی

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

شرکت هوش مصنوعی لیان ؛ پیشرو در هوشمندسازی مدارس

مقاله قبلی

گامی تازه‌ در هوشمندسازی شهرها در کانادا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.