Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 هفت راه کمکی ChatGPT برای افزایش بهره‌وری و رسیدن به دستیاران کاملا مجازی

هفت راه کمکی ChatGPT برای افزایش بهره‌وری و رسیدن به دستیاران کاملا مجازی

سیستم‌های هوش مصنوعی مولد، از قبیل ChatGPT ،Bard و Bing-ChatGPT، جزو فناوری‌های نوظهور برشمرده می‌شوند و راه درازی تا بلوغ پیش رو دارند؛ مرحله بلوغ برای این فناوری‌ها به معنی ظهور محصولاتی است که به عنوان دستیار کاملاً مجازی عمل کنند. چت‌بات‌ها مرتکب اشتباه می‌شوند و گاهی رفتارهای غیرمعقولی از خود به نمایش می‌گذارند؛ اما سازندگان در تلاش‌اند، تا راهی برای اصلاح و ارتقای سیستم‌ها پیدا کنند؛ در این حین، همچنان می‌توان از مزایای این فناوری‌ها بهره‌مند شد.

ChatGPT و سایر مدل‌های مشابه در افزایش بهره‌وری، نقش تأثیرگذاری ایفا می‌کنند. در این نوشتار، روش‌هایی را مرور می‌کنیم که در آن‌ها ChatGPT به عملیات‌های روزمره سرعت می‌بخشد و دامنه دید افراد را گسترش می‌دهد.

ChatGPT

نوشتن ایمیل‌های دشوار

نوشتن ایمیل نقطه‌ شروع خوبی برای ورود ChatGPT به کارهای روزمره است. به جای اینکه برای نوشتن ایمیل‌های سخت و پیچیده خودتان را به زحمت بیندازید، می‌توانید از این چت‌بات کمک بگیرید. کافی است آنچه را می‌خواهید به چت‌بات بگویید و تنها در عرض چند دقیقه محصول نهایی را تحویل بگیرید.

در استفاده از ChatGPT، باید تا حد امکان دقیق عمل کنید و دستورالعمل‌های مشخص به سیستم بدهید. بعد از اینکه متن ایمیل را تحویل گرفتید، خودتان می‌توانید، در صورت لزوم، اصلاحش کنید.

خلاصه‌برداری از مقالات

یکی از کانال‌های یوتیوب، به نام PhoneBuff، کاربرد بسیار مفیدی برای ChatGPT پیدا کرده است. این چت‌بات با خلاصه‌برداری از مقالات به خوانندگان اجازه می‌دهد، تا بدون اینکه تمام صفحه را بخوانند، مطلب کلی را دریابند. این قابلیت هم در خواندن مقالات درسی و هم اخبار مفید واقع می‌شود. پلتفرم Opera نیز با تکیه بر همین قابلیت ChatGPT، این فناوری را در موتور جست‌وجوی خود به کار برده است.

تدوین فهرست‌های ساده

یکی دیگر از حوزه‌هایی که ChatGPT عملکرد موفقیت‌آمیزی در آن داشته است، مربوط به فهرست‌برداری است. به عنوان مثال، این چت‌بات می‌تواند فهرست خرید بنویسد و یا حتی برای برگزاری تولدی با تِم خاص برنامه بچیند. این چت‌بات در تهیه و ویرایش فهرست به کار می‌رود؛ به عبارت دیگر، اگر آن فهرست، باب میلتان نبود، می‌توانید از ChatGPT بخواهید، تا کار را از سر بگیرد.

ChatGPT و بهره‌وری

کدنویسی

برنامه‌نویس‌ها و سایر علاقه‌مندان می‌توانند در انجام مسائل مربوط به کدنویسی از ChatGPT کمک بگیرند.

تدوین برنامه ورزشی شخصی

مهارت‌های ChatGPT را می‌توان برای تدوین برنامه‌های ورزشی و تطبیق‌شان با شرایط و نیازهای ورزشکاران به کار برد. این چت‌بات در پاسخ به درخواست کاربر، برنامه‌ ورزشی فهرست‌مانندی تولید می‌کند که در عین حال، قابل تغییر و اصلاح است. به علاوه، ورزشکاران می‌توانند در مورد برنامه‌ای که دریافت کرده‌اند، از سیستم سؤال کنند.

نوشتن پست برای شبکه‌های اجتماعی

اگر از آن افرادی هستید که فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند، احتمالاً تا به حال با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که ایده جدیدی ندارید، تا پست تازه‌تان را به ‌اشتراک‌ بگذارید. در این صورت، کافی است به ChatGPT بگویید به دنبال چه نوع محتوایی هستید، تا چندین ایده مختلف به شما پیشنهاد دهد.

دستیابی به ایده‌های پژوهشی

کانال یوتیوبی PhoneBuff برای تولید محتوای مرتبط با فناوری در قالب ویدئو از ChatGPT کمک گرفته است. شما می‌توانید پیشنهادات سیستم را بررسی کنید و با تکیه بر اطلاعات دیگر، آن‌ها را تکمیل نمایید.

بنر اخبار هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.