Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 اختراع تگ‌های هوشمند گوش حیوانات، با قابلیت استفاده مجدد

اختراع تگ‌های هوشمند گوش حیوانات، با قابلیت استفاده مجدد

Ceres Tag – شرکتی که اولین تگ هوشمند گوش با قابلیت اتصال مستقیم به ماهواره را در جهان اختراع کرده، اکنون و برای نخستین‌بار یک برچسب گوش هوشمند ماهواره‌ای دیگر، «با قابلیت استفاده مجدد» را طراحی کرده است.

به گزارش هوشیو، برچسب جدید “Ceres Ranch” شامل تمام فناوری‌های هوشمند برگرفته از برچسب اصلیCeres Trace ، در یک سیستم ضمیمه قابلیت استفاده مجدد است، که از روش کاربرد استاندارد صنعتی استفاده می‌کند.

با قابلیتی که این میکروچیپ در برقراری ارتباط مستقیم با ماهواره تا چهار بار در روز دارد، تولیدکنندگان دام می‌توانند نه‌تنها از موقعیت مکانی GPS حیوانات خود مطلع شوند، همچنین می‌توانند گزارش‌های سلامت و فعالیت آنها را نیز دریافت کرده و هشدارهای فوری مرگ و میر و عبور از مرز را ارائه دهند.

دیوید اسمیت مدیرعامل Ceres Tag، محصول جدید را به‌عنوان «ارتقای نهایی در مدیریت مزرعه» توصیف می‌کند.

او گفت: «این محصولی است که از نیازهای مشتریان ما متولد شده. ما مشتریان زیادی داشتیم که واقعاً ارزش فناوری Ceres Trace ما برای مدیریت حیوانات را درک می‌کردند، اما می‌خواستند به صورت متوالی و دوباره آن را در گله خود استفاده کنند.»

برای استفاده از محصول جدید، برخلاف سایر میکروچیپ‌ها و صرف‌نظر از اینکه کجا می‌افتد، می‌توانید وارد حصار یا چراگاه شده، آن را پیدا کرده تا برای چندین بار متوالی از آن استفاده نمایید.

 Queensland Trust for Nature یکی از اولین مشتریان Ceres Tag بود که این محصول را امتحان کرد.

بن، یک محیط‌‌بان ارشد در ایستگاه آرونا در اموال تراست، توضیح داد: «ما از این نظر منحصربه‌فردیم که دارای یک گله گاو کارگر با تنوع زیستی هستیم. بخشی از مسائل نگه داشتن آنها در محل این است که باید گزارش‌دهی منظم داشته باشیم و ارائه گزارش دقیق نیاز به داده دارد.»

دیوید اسمیت، مدیرعامل Ceres Tag می‌گوید: «محصول جدید به کاربران این اجازه را می‌دهد تا حداکثر بازده سرمایه‌گذاری را، بدون درصدی ریسک در بینش دریافتی‌شان به دست آورند.»

مشتریان در‌حال‌حاضر از این محصولات در استرالیا و در سراسر جهان استفاده می‌کنند، تا در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنند، مزایای استفاده از این محصول عبارتند از:

  • حفاظت از حیوانات با ارزش
  • کاهش خطرات امنیت زیستی
  • بهبود راندمان هنگام جمع‌آوری
  • درک بهره‌برداری از زمین
  • ردیابی موقعیت حیوانات نر بزرگ

 Ceres Ranch Tag تنها محصول قابل استفاده مجدد در این محدوده است، به این معنی که با پین‌ها، دندانه‌ها، ابزارهای کاربردی و سیستم حذف مخصوص به خود (که جداگانه خریداری می‌شود) ارائه می‌شود، که این موارد آن را از روش اصلی متمایز می‌سازد.

این برچسب به‌راحتی با یک برش برچسب استاندارد حذف می‌گردد و می‌تواند از یک حیوان به حیوانی دیگر منتقل شود، به‌این‌ترتیب سه سال زمان ماهواره‌ای که برای هر برچسب استاندارد تعریف گردیده، بهینه می‌شود.

مشتریان برای ‌استفاده از یک اپلیکاتور جهانی و Ceres Ranch Pins وTethers ، تنها باید برچسب را پیش از برنامه فعال کنند، تا بتوانند از‌طریق نرم‌افزار انتخابی خود، اطلاعاتی کسب نمایند.

اسمیت گفت: «وقتی نوبت به محدوده توزیع محصولات ما می‌رسد، ما واقعاً در نظر داریم به تمام مناطق بازار خدمات ارائه دهیم.»

Ceres Trace، مناسب مشتریانی است که خواهان یک محصول با قابلیت ردیابی کامل هستند، تا در ‌طول زندگی با حیوان سفر کند. Ceres Wild  علاقه‌مند است داده‌های متداول‌تری را به محققان، حافظان محیط‌ زیست و آنهایی که حیواناتی با ارزش ویژه و نیازمند به نظارت دقیق‌تر دارند ارائه دهد و Ceres Ranch مناسب مدیران دارایی است که به ‌دنبال بهبود کارایی عملیاتی و نظارت از راه دور هستند.

«همه گروه‌های این محصولات را می‌توان به صورت جداگانه یا ترکیبی در صورت لزوم استفاده کرد.»

یکی از بنیانگذاران، ملیتا اسمیت گفته است که «این روش براساس استانداردی ساخته شده که برای دهه‌ها در صنعت دام دیده‌ایم. تحقیق و توسعه ما در Ceres Tag همیشه بر این است که کارها را تا حد امکان برای کاربر نهایی آسان سازیم و در این مورد خاص، به معنای استفاده از آن چیزی است که در حال حاضر وجود دارد.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.