40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 اولین انتخابات الکترونیک کانون سردفتران و دفتریاران تهران برگزار می‌شود

اولین انتخابات الکترونیک کانون سردفتران و دفتریاران تهران برگزار می‌شود

سید ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از برگزاری اولین انتخابات الکترونیک کانون سردفتران و دفتریاران تهران خبر داد و افزود: این هفتمین دوره انتخابات این کانون است که به صورت الکترونیک در روز جمعه (۲۸مرداد ماه ۱۴۰۱) و در بستر بلاکچین برگزار خواهد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در خصوص جزئیات این انتخابات الکترونیکی افزود: ویژگی که این انتخابات را برجسته می‌سازد عبارت است از، امکان اخذ رای به صورت محرمان و رمزگذاری شده، شمارش دقیق و صحیح آرا، امکان اعتبارسنجی دوباره از برگه رای، تضمین صحت و سلامت آرای اخذشده و امکان گزارش‌گیری از میزان مشارکت داوطلبان.

وی با اشاره به الکترونیک بودن تمامی مراحل این انتخابات افزود: ثبت رای داوران در این دوره نیز به صورت هوشمند و در بستر فناوری بلاکچین صورت می‌پذیرد، همچنان که احراز هویت رای‌دهندگان نیز به صورت برخط و مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی است.

انتخابات الکترونیک

هاشمی در تشریح سایر جزئیات این انتخابات از جمله برگزاری، فرایند اخذ رای و شمارش آرا افزود: در بدو امر افراد واجد شرایط باید در جایگاه ویژه‌ای که از قبل برای آن‌ها در نظر گرفته شده حضور یابند. پس از قرارگیری در محل مورد نظر احراز هویت این دواطلبان با وارد کردن شماره سریال و کد ملی، به صورت برخط و هوشمند انجام می‌شود. در مرحله آخر نیز با تشخیص چهره توسط سامانه پردازشگر که مبتنی بر هوش مصنوعی است، فرایند احراز هویت این افراد تکمیل می‌گردد. ثبت رای داوران نیز به صورتی رمزنگاری بوده، که در نهایت بر روی شبکه توزیع‌شده بلاکچین در سامانه انتخابات ثبت می‌گردد.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت کشور در خصوص مراحل پایانی این انتخابات و شمارش آرا افزود: پس از اتمام انتخابات، هیئت نظارت با کمک کلیدهای رمزگشایی‌شده، آرای اخذشده را شمارش کرده و به این ترتیب در تمامی مراحل انتخابات شاهد پیاده‌سازی سیستم هوشمند خواهیم بود. الکترونیکی بودن این انتخابات شفافیت رای‌های ماخوذه را بیشتر کرده، ضمن آنکه باعث از بین رفتن تخلفات احتمالی و حصول هر چه سریع‌تر نتیجه بدون هیچگونه خطا و اشتباهی نیز خواهد بود.

او بهره گیری از فناوری‌های روز دنیا در ارکان ثبتی کشور را از اهداف و برنامه‌های اصلی معاونت ذیربط خود عنوان کرد و افزود: برگزاری اولین دوره انتخابات الکترونیکی کانون سردفتران و دفتریاران تهران در بستر بلاکچین، در راستای تحقق این هدف بوده است.

شایان ذکر است: در این دوره از انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران تهران 58 داوطلب حضور دارند که از این تعداد ۴۳ نفر داوطلب سردفتری و 15 نفر داوطلب دفتریاری هستند. مجموع واجدان رای در این دوره بیش از ۴۳۰۰ نفر ارزیابی شده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]