جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مدرسه تابستانه فلسفه ذهن برگزار می‌شود

مدرسه تابستانه فلسفه ذهن برگزار می‌شود

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، مدرسه تابستانه فلسفه ذهن به منظور آشنا کردن علاقه‌مندان با مهارت‌های این حوزه برگزار خواهد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، رویدادهای آموزشی و ترویجی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی، مهارت‌های ذهن و علوم اعصاب از مهم‌ترین فعالیت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه این فناوری است. بر این اساس و به منظور برقراری تعامل میان‌رشته‌ای و آشنایی علاقه‌مندان و پژوهشگران به ویژه دانشجویان پزشکی و علوم اعصاب با دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن این رویداد برگزار خواهد شد. مدرسه تابستانه به غیر از این به معرفی مهارت‌های شناختی و علوم مرتبط ازجمله فلسفه ذهن هم خواهد پرداخت.

رویداد آموزشی فوق‌الذکر که به صورت مقدماتی و نیمه پیشرفته و مجازی است، از هشتم شهریور سال ۱۴۰۰ و به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی آغاز خواهد شد و برای مدت ۴ روز ادامه پیدا می‌کند.

در مدرسه تابستانه فلسفه ذهن، دوازده موضوع شامل علیت ذهنی، استدلال معرفت، نظریه این همانی ذهن، دیدگاه فلسفه اسلامی در مسئله ذهن و بدن، نظریات دوگانه انگاری جوهری و رفتارگرایی و نظریات محاسباتی ذهن و بدن‌مندی توسط استادان و متخصصان علوم شناختی و فلسفه، تدریس خواهد شد.

مهدی همازاده، مجری این رویداد آموزشی در توضیح درباره ایجاد هم‌افزایی و ترویج مهارت‌های این حوزه این‌چنین گفت: «مدرسه تابستانه فلسفه ذهن با هدف ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی میان دانشجویان و پژوهشگران در ارتباط با دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن و هوش مصنوعی برگزار خواهد شد و امید است باعث تقویت همکاری بین‌رشته‌ای میان این دو حوزه باشد.»

طبق تفاهم‌نامه میان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در تیرماه امسال ۱۰ نفر از ظرفیت این مدرسه آموزشی برای دانشجویان رشته‌های پزشکی در نظر گرفته شده است.

براساس اعلام همازاده، در نیمه دوم امسال هم مدرسه پاییزه فلسفه ذهن برای دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن برگزار می‌شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها