40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 شناسایی سیاست مداران متخلف با هوش مصنوعی: تلفن همراه خود را خاموش کنید!

شناسایی سیاست مداران متخلف با هوش مصنوعی: تلفن همراه خود را خاموش کنید!

طبیعتاً همه ما در طول جلسات خسته‌کننده نگاهی به تلفن‌های همراه خود می‌‌اندازیم. اما اگر در سِمَتی دولتی مشغول به کار هستید باید در طول جلسات کاری تلفن همراه خود را کنار بگذارید، زیرا در غیر این‌صورت، هوش مصنوعی چهره شما را شناسایی می‌کند و این اصلاً برای شما خوب نیست! اخیرا نرم‌افزاری برای شناسایی سیاست مداران متخلف با هوش مصنوعی توسعه داده شده است که در ادامه درباره آن توضیح داده شده است.

درایز دی‌پورتر برای شناسایی سیاست مداران متخلف با هوش مصنوعی نرم‌افزاری توسعه داده که  وقتی در طول جلسات کاری از تلفن همراه استفاده کنند، آن‌ها را شناسایی می‌کند. این نرم‌افزار Flemish Scroller نام دارد و با استفاده از فن‌آوری تشخیص چهره سیاست‌مدارانی را که در طول جلسات پارلمان از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، شناسایی می‌کند. این پروژه، دو سال پس از اینکه جان جامبون، نخست‌وزیر فلمیش در طول یکی از جلسات سیاست‌گذاری در حالی رویت شد که پرندگان خشمگین (Angry birds)  را بازی می‌کرد و خشم عمومی را برانگیخت، کلید خورد. به ویدئوهای زیر دقت کنید:

ویدئو یک

ویدئو دو

ویدئو سه

 

این سیستم که روز دوشنبه در منطقه فلمیش، بلژیک راه‌اندازی شد، جلسات روزانه دولت را که به صورت زنده از یوتیوب پخش می‌شوند بررسی می‌کند و مدت زمانی را که نمایندگان با تلفن همراه خود کار می‌کنند محاسبه می‌کند. در صورتی که هوش مصنوعی نماینده‌ای را در حال استفاده از تلفن همراه ببیند، کلیپ او را به صورت همگانی در صفحه اینستاگرام @TheFlemishScrollers و حساب توئیتر @FlemishScroller منتشر می‌کند.

این سیستم، ویدئوی نماینده متخلف را به همراه نام کاربری وی در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کرده و وی را خجالت‌زده می‌کند.

علاوه بر این، ربات با ذکر عبارت «لطفاً بر روی کار خود تمرکز کنید» محترمانه از آن‌ها خواهش می‌کند تلفن همراه خود را کنار بگذارند.

طبق وب‌سایت دی‌پورتر، در صورتی‌که جلسه‌ای در جریان نباشد، نرم‌افزار جلسات زنده بایگانی‌شده را تحلیل می‌کند و آن‌ها را مبنای یادگیری بیشتر قرار می‌دهد. البته هنوز مشخص نیست که آیا این نرم‌افزار ویدئوهای نمایندگانی که در جلسات پیشین از تلفن همراه استفاده کرده‌اند را از قسمت بایگانی استخراج و منتشر می‌کند یا خیر. دی‌پورتز از پاسخ به این سؤال امتناع ورزیده است.

شناسایی سیاست مداران متخلف با هوش مصنوعی

Flemish Scroller کمتر از 24 ساعت پس از راه‌اندازی، 4 نماینده‌ای را که مشغول بازی با گوشی‌های‌ خود بودند شناسایی کرد.

به گفته برخی از دنبال‌کنندگان، تمایل این نرم‌افزار به نتیجه‌گیری سریع می‌تواند مشکل‌آفرین باشد. از این گذشته ما نمی‌دانیم این سیاست‌مداران در آن لحظه به چه منظور از تلفن‌ همراه‌ خود استفاده می‌کنند؛ گاهی اوقات، کاری مهم و فوری پیش می‌آید و لازم است هر چه سریع‌‍تر به آن رسیدگی شود.

تا زمانی‌که این نرم‌افزار هوش مصنوعی بتواند تلفن‌های قانون‌گذاران را مستقیماً بررسی کند و مشخص کند آن‌ها واقعاً مشغول چه کاری هستند، باید امیدوار باشیم سیاست‌مداران با علم به اینکه ربات AI آن‌ها را تحت نظر دارد، در طول جلسات کاری مدت زمان از تلفن همراه استفاده کنند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]