40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف، از مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی

ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف، از مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی و در جهت بازخوانی فعالیت‌های این نهاد در رابطه با مهم‌ترین دستاوردهای شاخص این سازمان، به مهم‌ترین اقداماتی که انجام داده‌اند، ازجمه ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف اشاره کرد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، طبق ادعای دکتر علیرضا آخوندی، توسعه آزمایشگاه‌ها یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای این واحد صنعتی است.

او در این‌باره می‌گوید: «در این راستا، آزمایشگاه خوردگی در این سازمان و البته با مشارکت بخش خصوصی، راه‌اندازی شده است. ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف با محوریت هوش مصنوعی مبتنی بر اینترنت اشیاء به منظور جذب تیم‌های نوآور از دیگر اقدامات موثر این سازمان است.»

آخوندی در ادامه گفت: «با توجه به مسئولیت‌های جهاد دانشگاهی در راستای حل مشکلات صنعتی با استفاده از دانش و نوآوری دانشگاه و ایفای نقش پیونددهنده صنعت و دانشگاه، سازمان جهاد دانشگاهی بیشتر در حوزه مسائل صنعتی ورود کرده است. از مهم‌ترین اولویت‌های استراتژیک و راهبردی این سازمان ایفای نقش هاب فناوری و همچنین اجرای توسعه فناوری با همکاری و مشارکت و استفاده از سیستم نوآوری باز است.»

او همچنین گفت: «در این راستا با توجه به ارتباط گسترده این سازمان با صنایع مختلف و شناسایی مسائل و مشکلات تکنولوژیک، یافتن راه‌حل و ارتباط تیم دانش‌بنیان با صنعت نورد نظرگاه فعالیت‌های پیش روی این سازمان است. همچنین توجه به حضور بیش از دویست پرسنل در حوزه تخصصی و فناوری آماده ارائه سرویس و خدمات فناوری به متخصصان این حوزه است. با ایجاد مراکز تحقیقاتی و نوآوری و شتابدهی علاقه‌مند و آماده تعامل هرچه بیشتر دانشجویان و نخبگان علمی هستیم.»

به گفته دکتر آخوندی، از دیگر فعالیت‌های مهم این سازمان می‌توان به رفع مشکلات فناورانه صنعت خودرو و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و تکمیل چرخه نوآوری اشاره کرد.

وی در پایان گفت: «با رویکرد مثبت مراجعی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم مبنی بر پشتیبانی و حمایت از فناوری‌های تولیدی و مهندسی، تعامل علمی مناسب با این سازمان برقرار است.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]