Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 7 راهکار برای کسب درآمد از طریق ChatGPT (بخش اول)

7 راهکار برای کسب درآمد از طریق ChatGPT (بخش اول)

پس از فراگیری روزافزون هوش مصنوعی و روی‌آوردن میلیون‌ها نفر به استفاده از ابزارهای هوشمندی مانند Chat-GPT3، بارها با این جمله مواجه شده‌ایم که هوش مصنوعی قرار است شغل ما را تصاحب کند و پیشرفت این فناوری باعث می‌شود که بخش زیادی از نیروی کار، شغل خود را از دست بدهند و یا در بهترین حالت با کاهش درآمد مواجه شوند. اما اگر نگاهی واقع‌بینانه به این فناوری نوظهور داشته باشیم، شاهد فرصت‌های کسب درآمد بی‌شماری هستیم که نه‌تنها در اختیار فعالان این حوزه، بلکه در دسترس تمامی کسانی است که قادرند با ابزارهای هوشمند تعامل برقرار کنند.

در این مطلب، قصد داریم تعدادی از راه‌های کسب درآمد از طریق هوش مصنوعی و به طور خاص، چت‌بات شگفت‌انگیز ChatGPT را به زبان ساده معرفی کنیم تا بدون نیاز به مهارت‌های خاص و یا دانش قبلی، درآمد ماهانه خود را افزایش دهید. پیش از شروع باید به چند نکته توجه داشته باشیم:

  • چت‌بات‌های هوشمند از جمله ChatGPT هنوز در مرحله توسعه و یادگیری قرار دارند و طبیعی است که در بعضی مواقع قادر نباشند که پاسخ مناسبی را در اختیار شما قرار دهند. پس نظارت دقیق و صحت‌سنجی پاسخ‌های دریافتی، اولین اصل کاری شماست
  • همان‌طور که اشاره شد، این ابزارهای هوشمند هنوز مراحل توسعه خود را سپری می‌کنند و نمی‌توان انتظار داشت که در همان ابتدای راه به طور کامل از همه زبان‌ها پشتیبانی کنند. ChatGPT بهترین عملکرد خود را با زبان انگلیسی به نمایش می‌گذارد و در زبان‌های متداول دیگر مانند فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی نیز عملکرد مناسبی دارد. با اینکه این چت‌بات، سؤالات فارسی شما را بی‌جواب نمی‌گذارد؛ اما در حال حاضر، به‌هیچ‌وجه خروجی قابل‌قبولی را دریافت نمی‌کنیم. قطعاً در طول زمان شاهد پیشرفت ChatGPT در ارائه پاسخ به زبان‌های گوناگون از جمله فارسی هستیم؛ اما در حال حاضر پیشنهاد می‌کنیم که با زبان انگلیسی با این چت‌بات ارتباط برقرار کنید.
  • بخش زیادی از ایده‌هایی که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم، در داخل کشور و به زبان فارسی قابل‌اجرا هستند؛ اما به دلیل تنوع و درآمد دلاری روش‌های بین‌المللی، تمرکز مطالب بیان‌شده بر روی مواردی است که با صرف زمان کمتر، درآمد بیشتری را برای کاربران به دنبال داشته باشد.
  • وب‌سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، صرفاً جهت نمونه بررسی شده و با کمی جست‌وجو، ده‌ها سایت مشابه را خواهید یافت که علاوه‌بر استفاده هم‌زمان و افزایش درآمد، شرایط فعالیت بهتری را هم برای شما به ارمغان می‌آورند.

بدون تعلل به سراغ 10 ایده کاربردی برای کسب درآمد از طریق ChatGPT می‌رویم.

1.ترجمه

ترجمه متون به زبان‌های مختلف، یکی از پردرآمدترین کارهایی است که می‌توان به‌صورت فریلنسری و از طریق سیستم به آن مشغول شد و خوشبختانه حجم پروژه‌هایی ارائه شده برای ترجمه بسیار بالاست. وب‌سایت‌ها و ابزارهای ترجمه بسیاری از جمله Google Translate پیش‌ازاین نیز وجود داشت که کار ترجمه را تا حد زیادی راحت می‌کرد؛ اما تفاوت عمده ابزارهای ترجمه نسبت به ChatGPT در مدل ترجمه آنهاست. این چت‌بات هوشمند با آنالیز و فهم محتوای متن ورودی، ترجمه‌ای غیرلفظی و روان ارائه می‌کند. اما چگونه از این طریق کسب درآمد کنیم؟

یکی از وب‌سایت‌های معتبر gengo.com در زمینه ارائه خدمات ترجمه، است. روزانه هزاران پروژه از جانب کارفرماهای شخصی و تجاری برای ترجمه در این وب‌سایت قرار می‌گیرد و شما می‌توانید به‌صورت فریلنسری اقدام به دریافت و تکمیل پروژه‌های موردنظر خود کنید. ازآنجایی‌که با وجود ChatGPT نیازی به دانش زبانی خاصی نخواهید داشت، می‌توانید پروژه زبان‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین پرداختی را برای شما به دنبال دارد. برای مثال، هزینه ترجمه‌های زبان فرانسوی با عربی متفاوت است و می‌تواند درآمد شما را دستخوش تغییر کند.

ترجمه

2. ترانه سرایی

شاید با دیدن این عنوان تعجب کنید؛ چراکه ترانه‌سرایی نیاز به ذوق و قریحه ذاتی دارد و اگر استعداد ترانه‌سرایی داشته باشیم، مدت‌زمان بسیاری طول می‌کشد تا یک شعر منسجم به بار بنشیند. بااین‌وجود، ChatGPT در کنار ماست تا بدون آنکه تا به امروز یک بیت ترانه گفته باشید، بتوانید از طریق فروش ترانه کسب درآمد کنید. این چت‌بات هوشمند می‌تواند در پاسخ به درخواست شما برای نوشتن یک شعر، ترانه‌ای منسجم و باقاعده را در اختیار شما قرار دهد.

حال که ترانه خود را در اختیار داشتیم، چگونه آن را به فروش برسانیم؟ وب‌سایت‌های متعددی در سراسر فضای نت وجود دارند که ترانه‌های شاعران را به موزیسین‌ها و علاقه‌مندان به موسیقی می‌فروشند. thesunmagazine.org یکی از این وب‌سایت‌هاست و شما می‌توانید با ثبت‌نام و قراردادن ترانه خود در این وب‌سایت، تا 150 دلار برای هر ترانه کسب درآمد کنید.

ناگفته نماند که ترانه‌های خروجی ChatGPT همیشه ساختار درستی ندارند و ممکن است در انتقال معنی و مفهوم ایراداتی داشته باشند. به همین منظور نیاز است که شعرهای دریافتی به‌دقت مورد بررسی قرار بگیرد تا هیچ‌گونه خللی به آن وارد نباشد.

ترانه سرایی

3. داستان‌سرایی

داستان‌سرایی هم مانند ترانه‌سرایی نیازمند ذوق ادبی و خلاقیت است که توقع نداریم یک ربات قادر باشد از عهده آن بربیاید؛ اما چت‌باتی که قادر باشد ترانه‌های منظومی بسراید، دور از انتظار نیست که بتواند داستان‌های جذابی نیز روایت کند. با درخواست از ChatGPT برای روایت یک داستان، این چت‌بات کار خود را آغاز می‌کند و قصه‌ای خواندنی همراه با شروع، میانه و پایان‌بندی دقیقی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته‌باشید که با قراردادن جزئیات بیشتری در اختیار چت‌بات، می‌توانید داستان بهتری داشته‌باشید. برای مثال، با دادن ایده شخصیت‌ها، زمان، موضوع و…، ChatGPT خروجی بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. حال که داستان خود را در اختیار دارید، کافی است به مراجعه و ثبت‌نام در وب‌سایت www.chickensoup.com  قصه خود را به فروش بگذارید.

داستان‌سرایی

4. فروش نام و شعار تجاری

مجموعه‌های تجاری اهمیت زیادی برای نامه و نشان تجاری خود قائل هستند و حاضرند هرچند که نیاز باید برای یک شعار تبلیغاتی گیرا هزینه پرداخت کنند. هرچند که می‌توانید از خلاقیت خود برای پیشنهاد یک نام تجاری مناسب استفاده کنید؛ اما دراین‌بین، می‌توانید از پیشنهادات ChatGPT نیز بهره ببرید. تنها کافی است که از این چت‌بات درخواست کنید که چند نام و یا شعار تجاری در اختیار شما قرار دهد و از میان آنها، بهترین موارد را انتخاب و به متقاضیان پیشنهاد کنید.

هرچند که ChatGPT می‌تواند چندین نام تجاری مختلف را به شما معرفی کند، اما بهتر است که حوزه فعالیت شرکت‌ها را مشخص کنید نا نام و شعارهای دقیق‌تری به دست بیاورید. برای مثال، اگر قصد دارید که یک نام یا شعار تجاری  برای یک مجموعه تکنولوژی انتخاب کنید، از چت‌بات درخواست کنید که نام‌هایی در این حوزه به شما پیشنهاد کند.

یکی از وب‌سایت‌های مشهوری که می‌تواند در فروش نام و شعارهای تجاری به شما کمک کند tnamingforce.com است. با ثبت‌نام در این وب‌سایت، امکان قراردادن نام‌های پیشنهادی برای شما فراهم می‌شود و هر کسب‌وکاری که قصد استفاده از پیشنهادات شما را داشته باشد، باید حق استفاده از آن را خریداری کند.

فروش نام و شعار تجاری

5. حل تمرین‌های درسی

عملکرد ChatGPT تنها به ارائه پیشنهادات خلاقانه خلاصه نمی‌شود و این چت‌بات قدرت کم‌نظیری در حل معادلات و مسائل درسی از جمله ریاضی دارد. در مقابل، بسیاری از دانش‌آموزان که در حل تکالیف درسی خود به مشکل می‌خورند، حاضرند با پرداخت هزینه، از صد تمرین‌های دشوار خود عبور کنند. وب‌سایت‌های بسیاری وجود دارند که دانش‌آموزان و کسانی که توانایی حل مسائل را دارند به یکدیگر متصل می‌کنند که یکی از پرمخاطب‌ترین آنها، Studypool.com است. با ثبت‌نام در این وب‌سایت، به‌تمامی تمرین‌های دانش‌آموزان دسترسی خواهید داشت و باتوجه‌به مبلغ هرکدام، می‌توانید آنها را انتخاب کنید. طبیعی است که با وجود ChatGPT نگران سختی سؤالات نخواهید بود و با قراردادن تمرینات در اختیار این چت‌بات، به‌سادگی جواب‌ را دراختیار خواهید داشت.

حل تمرین‌های درسی

6. مقاله‌نویسی برای وب‌سایت

 یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد، دراختیار داشتن یک وب‌سایت پرمخاطب است که مقالات آن توسط کاربران زیادی مورد بازدید قرار بگیرد. راه‌اندازی یک وب‌سایت به‌خودی‌خود کار دشواری نیست؛ اما سخت‌ترین بخش آن، فراهم‌آوردن خوراک خبری و محتوای مناسب برای جذب کاربر است. این عمل در حالت عادی زمان و هزینه بسیاری را طلب می‌کند؛ اما با دسترسی به ChatGPT، این معادله به طور کامل تغییر می‌کند. کافی است که موضوع موردنظر خود را به چت‌بات اعلام کنید و از آن بخواهید که یک مقاله سئو محور در اختیار شما قرار بدهد. از این طریق می‌توانید در طی روز، چندین مطلب کاربردی در وب‌سایت خود قرار دهید و با انتشار تبلیغات، درآمد مناسبی کسب کنید.

7. کدنویسی

و اما در آخرین راهکار بخش اول این مقاله به یکی از پردرآمدترین مشاغلی می‌رسیم که از طریق چت‌بات GPT، قادر خواهید بود به‌سادگی از عهده آن بربیایید. برنامه‌نویسی یا به‌اصطلاح “کدنویسی” در حال حاضر متقاضیان بسیاری دارد و تعداد زیادی از کسب‌وکارها برای انجام پروژه‌های نرم‌افزاری خود به جذب برنامه‌نویس‌ها روی می‌آورند. اگر تابه‌حال تجربه برنامه‌نویسی داشته‌باشید، می‌دانید که نوشتن یک کد صحیح و خطایابی آن تا چه حد زمان‌بر خواهد بود؛ این در حالی است که فراگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید به مدت‌ها یادگیری نیاز خواهد داشت.

چت‌بات ChatGPT یک برنامه‌نویس حرفه‌ای است و به تمام زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا مجهز است. کافی است درخواست خود را به‌صورت متنی در اختیار آن قرار دهید تا در عرض چند ثانیه، کدهای خود را دریافت کنید. وب‌سایت‌های مختلفی از جمله “پونیشا” در ایران اقدام به انتشار پروژه‌های برنامه‌نویسی می‌کنند و می‌توانید به‌صورت فریلنسری از این فرصت‌ها استفاده کنید.

کدنویسی

نظر شما دررابطه‌با کسب درآمد از طریق ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی چیست؟ اگر راهکار دیگری مدنظر دارید که می‌تواند در کسب درآمد مفید واقع شود، می‌توانید با ما در میان بگذارید.

8. طراحی وب‌سایت

همان‌طور که اشاره شد، ChatGPT به تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی مسلط است و می‌تواند برنامه‌های گوناگونی را برای شما توسعه دهد؛ در این صورت دلیلی ندارد که از پس طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای و کاربردی بر نیاید. شما می‌توانید با درخواست از این چت‌بات، کدهای HTML، JavaScript و CSS وب‌سایت خود را دریافت کنید و آن را باتوجه‌به نیاز خود شخصی‌سازی کنید.

طراحی وب‌سایت یکی از پردرآمدترین مشاغل مرتبط با کدنویسی است و ChatGPT می‌تواند شما را در تبدیل‌شدن به یک طراح وب‌سایت تمام‌عیار یاری کند. درصورتی‌که از این چت‌بات درخواست کنید که یک وب‌سایت فروشگاهی برای شما طراحی کند، درخواست شما بی‌پاسخ نمی‌ماند و کدهای خود را دریافت می‌کنید؛ اما باتوجه‌به توضیح اندک و اطلاعات مختصری که در اختیار ChatGPT قرار دادید، توقع یک وب‌سایت در مقیاس Amazon را نداشته باشید! درنتیجه، اگر قصد دارید وب‌سایتی شکیل و درعین‌حال کاربردی طراحی کنید، باید نوع جای‌گیری المان‌ها، رنگ‌بندی، اندازه و نوع فونت و اطلاعات این‌چنینی را به طور کامل برای آن شرح دهید و اطمینان داشته باشید که از نتیجه به‌دست‌آمده شگفت‌زده خواهید شد.

کسب درآمد از طریق ChatGPT

9. ساخت ویدئوهای جذاب

ویدئوهای تبلیغاتی که بتواند با دیالوگ‌نویسی حرفه‌ای و همچنین تصاویر جذاب خود با مخاطب ارتباط برقرار کند، قطعاً با تقاضای بالایی در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها روبه‌رو است. شاید بپرسید که ChatGPT شاید بتواند در نگارش یک نریشن عالی به ما کمک کند؛ اما تهیه ویدئو از توان آن خارج است، پس به دلیل آنکه به تدوین و ادیت ویدئو مسلط نیستم، این روش برای من کارایی ندارد؛ اما کمی صبر کنید، ما برای آن همراه حل داریم!

قطعاً می‌دانید که میان شما و یک متن نریشن مناسب برای ویدئو، تنها یک درخواست ساده از ChatGPT فاصله است. اما قدم اصلی پس از دریافت متن آغاز می‌شود؛ درست است که این چت‌بات هنوز قابلیت تولید ویدئو بر اساس درخواست شما را ندارد؛ اما این به آن معنی نیست که باقی وب‌سایت‌ها هم چنین قابلیتی را ارائه نکنند. وب‌سایت Pictory.Ai یکی از همین وب‌سایت‌هاست که با دریافت متن نریشین شما، یک ویدئوی فوق‌العاده و مرتبط با متنی که در اختیار آن قرار دادید به شما تقدیم می‌کند. قابلیت انتخاب فونت متن، انتخاب آهنگ پس‌زمینه و قابلیت‌های شخصی‌سازی دیگر، امکاناتی است که این وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌دهد تا دست شما در تولید ویدئو دلخواهتان کاملاً باز باشد.

ناگفته نماند که این وب‌سایت در نسخه رایگان خود شامل محدودیت‌هایی است؛ برای مثال، واترمارک‌هایی که بر روی ویدئو شما قرار می‌گیرند یا محدودیت تعداد ویدئوهای تولید شده در روز، از جمله آن‌هاست. در نتیجه اگر قصد داشته باشید که از طریق ساخت ویدئوهای تبلیغاتی و محتواهای مارکتینگی کسب درآمد کنید، تهیه اشتراک این وب‌سایت، کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

Pictory.Ai

10. نگارش رزومه، ایمیل و نامه پوششی

اما در پایان به موردی می‌پردازیم که توانایی ChatGPT در انجام آن، قطعاً شما را متعجب می‌کند. اگر نگاهی به وب‌سایت‌های پروژه‌یابی بیندازید، با تعداد بی‌شماری درخواست برای نگارش رزومه حرفه‌ای، نامه پوششی برای ثبت‌نام در دانشگاه و یا درخواست کاری و همچنین متن‌ ایمیل‌های کاری و یا تبلیغاتی مواجه می‌شوید.

توانایی ChatGPT برای تکمیل چنین درخواست‌هایی بی‌نظیر است و در اکثر مواقع حتی نیاز به کوچک‌ترین اصلاحی در متن دریافت شده ندارید. تنها کافیست اطلاعات اولیه فرد مانند نام، سابقه تحصیلی، سابقه شغلی و… را در اختیار آن قرار دهید و درخواست کنید که یک رزومه، نامه و یا ایمیل به شما تحویل دهد. اگر کمی بیشتر حوصله به خرج دهید و از انگیزه‌ها، علایق و پیشینه فرد متقاضی نیز برای ChatGPT بنویسید، متن نهایی شما چنان خوش‌ساختار خواهد بود که هنگام بررسی رزومه توسط مسئول مربوطه، کمتر موردی شانس رقابت با شما را خواهد داشت.

نظر شما دررابطه‌با کسب درآمد از طریق ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی چیست؟ اگر راهکار دیگری مدنظر دارید که می‌تواند در کسب درآمد مفید واقع شود، می‌توانید با ما در میان بگذارید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.