Apple Map
کاربردهای هوش مصنوعی

سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده؛ قابلیت جدید Apple Maps

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دارندگان آیفون از این پس می‌تواننداز طریق Apple Maps با دوربین تلفن همراه‌شان ساختمان‌های اطراف را اسکن کنند تا مسیرهای پیاده‌روی را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.
  شرکت اپل، امسال نیز به رسم هر سال، کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) را برگزار کرد؛ در یکی از سخنرانی‌های این کنفرانس که دو ساعت به طول انجامید، جزئیاتی در مورد محصولات به روزرسانی شده IOS ارائه شد. یکی از برنامه‌هایی که بسیاری از قابلیت‌های آن به روز رسانی شده‌اند، Apple Maps است؛ جزئیات بیشتر همچون نمایش بلندی‌ها و بناهای شاخص معماری ( برای مثال، پل گلدن گیت)، نمایش جزئیات جدیدی از جاده‌ها و غیره نمونه‌ای از قابلیت‌های جدید این برنامه هستند.

  Apple Maps

  در آخرین به روزرسانی این برنامه برای نمایش هر چه بهتر و دقیق‌تر مسیرهای پیاده‌روی از واقعیت افزوده (AR) استفاده شده است. این ابزار جدید نیز همانند Live View برنامه Google Map این امکان را برای دارندگان آیفون فراهم می‌آورد تا محیط اطراف خود را اسکن کنند و اطلاعات GPS دقیق‌تری دریافت کنند؛ این اطلاعات به صورت پیکان‌های (→) AR بر روی صفحه ظاهر می‌شوند و مسیر را به کاربر نشان می‌دهند. افرادی که در شهرهای جدید و یا محله‌های ناآشنا مشغول به گشت و گذار هستند می‌توانند از این ابزار برای پیدا کردن مسیر استفاده کنند.
  سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده (AR) Apple Maps قرار است ما سپتامبر امسال به همراه چندین به روزرسانی دیگر در سیستم عامل‌های iOS 15 عرضه شود.

  Apple Maps

  کارکرد سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده AR برنامه Apple Map شبیه ویژگی Live View در برنامه Google Map است. Live View برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در سال ۲۰۱۹ و پیش از اینکه در سیستم عامل‌های iOS و طیف وسیعی از دستگاه‌هایی اندروید مورد استفاده قرار بگیرد، در تلفن‌های Google Pixel گنجانده شد.

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رایکا افزار پارس و بهره‌گیری از هوش مصنوعی در تجهیزات پزشکی

  مقاله قبلی

  گزارشات جعلی AI متخصصان را به اشتباه می‌اندازند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.