Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
  AWS یک مرکز نوآوری هوش مصنوعی مولد راه‌اندازی کرد

 AWS یک مرکز نوآوری هوش مصنوعی مولد راه‌اندازی کرد

خدمات وب آمازون (AWS) روز پنجشنبه اعلام کرد که 100 میلیون دلار در برنامه جدیدی سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا متخصصان یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI) خود را با مشتریان جهانی متصل نماید. این برنامه شامل راه‌اندازی یک مرکز نوآوری هوش مصنوعی مولد است که به مشتریان ابری کمک می‌کند، راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد را توسعه داده و راه‌اندازی نمایند.

به گزارش هوشیو، هدف این مرکز سرعت بخشیدن به نوآوری و موفقیت سازمانی با هوش مصنوعی مولد است. این برنامه به مشتریان AWS کمک‌های فنی به منظور توسعه و پیاده‌سازی راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد ارائه می‌دهد. آمازون همچنین گفته که سرمایه انسانی خود را با استخدام دانشمندان داده، مهندسان و معماران راه‌حل بیشتر، افزایش خواهد داد.

به این ترتیب، آمازون از تجربه چند ساله خود در توسعه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این غول فناوری از Highspot، Lonely Planet، Ryanair و Twilio به عنوان مشتریانی که از خدمات «مرکز نوآوری هوش مصنوعی AWS Generative» استفاده خواهند کرد، نام برده است.

نوآوری هوش مصنوعی مولد

کمک هوش مصنوعی مولد فعال به مشتریان سازمانی

سری الاپرولو، رهبر ارشد هوش مصنوعی مولد در AWS، به وب‌سایت VentureBeat گفته است که تیم‌های این شرکت متوجه شدند که مشتریان «بسیار مشتاق» برای پیشبرد هوش مصنوعی مولد هستند، اما در عین حال نمی‌دانند که چگونه اینکار را انجام دهند. او گفت: «آمازون بیش از 25 سال تجربه هوش مصنوعی دارد و بیش از 100000 مشتری از خدمات AWS AI و ML برای رسیدگی به برخی از بزرگترین فرصت‌ها و چالش‌های خود استفاده کرده‌اند.» مت گارمن، معاون ارشد فروش، بازاریابی و خدمات جهانی در AWS گفت: «اکنون که مشتریان در سراسر جهان مشتاق راهنمایی در مورد چگونگی شروع سریع و ایمن با هوش مصنوعی هستند. ما این خدمات را در دسترس آنها قرار می‌دهیم.»

گارمن اضافه کرد که « AWS سرویس‌های هوش مصنوعی مولد مقرون به صرفه را ارائه خواهد کرد. یکی از محرک‌های اصلی رشد در وال استریت این باور است که فناوری هوش مصنوعی مولد می‌تواند به شرکت‌ها در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری کمک نماید.»

همه در قطار هوش مصنوعی

تیم کارشناسانی که در مرکز نوآوری هوش مصنوعی مولد AWS  کار می‌کنند به مشتریان کمک می‌کنند تا اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی مولد را با دستورالعمل‌های گام‌به‌گام توسعه دهند. علاوه بر اینکه واحد ابری AWS آمازون یک تحول اساسی در انقلاب مولد هوش مصنوعی است، این شرکت مطمئن می‌شود که از تخصص فنی نیروهای خود برای ساخت موفقیت‌آمیز راه‌حل‌های فناورانه نسل بعدی کاملاً استفاده می‌کند.

در همین راستا، AWS گفت که تیم کارشناسان آن بهترین شیوه‌ها را برای استفاده از فناوری هوش مصنوعی و ML تولیدی برای کاهش هزینه‌ها به نمایش خواهند گذاشت. برخی از ابزارهای ساخته شده داخلی که مشتریان AWS می‌توانند استفاده کنند عبارتند از Amazon   CodeWhisperer –  یک همراه برنامه‌نویسی متمرکز بر هوش مصنوعی. علاوه بر این، Amazon Bedrock و Amazon Titan نیز در دسترس مشتریان خواهند بود، ابزارهایی که برای کمک به مشتریان در ساخت و مقیاس‌بندی برنامه‌های هوش مصنوعی مولد توسعه یافته‌اند.  Bedrock سرویسی است که مدل‌های پایه را از طریق یک API ، از استارتاپ‌های پیشرو هوش مصنوعی و آمازون در دسترس قرار می‌دهد. Amazon Titan نیز یک مدل زبانی است که می‌تواند متن را با استفاده از هوش مصنوعی تولید نماید.

نوآوری هوش مصنوعی مولد

در حالی که یک سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری برای شرکتی مانند آمازون که 64 میلیارد دلار پول نقد در پایان سه ماهه ژانویه داشته، سرمایه‌گذاری نسبتاً کوچکی است، اما همچنان اهمیتی را که AWS برای استفاده از فرصت مولد هوش مصنوعی قائل است، نشان می‌دهد.

این شرکت همچنین اطمینان حاصل کرده است که جامعه سرمایه‌گذاری اهمیت هوش مصنوعی و ML را برای تقریباً تمام بخش‌های تجاری آمازون درک می‌کند.

هوش مصنوعی و ML بیش از 20 سال است که مورد تمرکز آمازون قرار داشته و بسیاری از قابلیت‌هایی که مشتریان با آمازون استفاده می‌کنند توسط ML هدایت می‌شود.

رهبر ارشد هوش مصنوعی مولد در AWS گفت: «در هفته‌ها و ماه‌های آینده، مشتریان بیشتری با نسخه‌های عمومی و کارهایی در مورد آنچه که با هوش مصنوعی مولد در AWS انجام می‌دهند، دیده خواهند شد. ما هیجان‌زده هستیم تا به مشتریان کمک کنیم تا همچنان از این ادغام برای بدست آوردن ارزش تجاری برای خود استفاده نمایند.»

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.