پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

NVIDIA در حال ساخت پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بخش محاسبات ابری است

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با شرایطی که پاندمی کرونا به وجود آورده، لزوم استفاده از ارتباطات مبتنی بر دیجیتال بیشتر شده است. در فصل بهار، جنسن هانگ، مدیر عامل NVIDIA، خبر از تصمیم برای ارائه پلتفرمی برای توسعه برخی نرم‌افزار‌ها با هدف دستیابی به پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی و سیستم‌های پیشنهاد‌دهنده آنلاین داد. Jarvis و Merlin، پلتفرم‌های جدید NVIDIA، هم‌‌اکنون برای توسعه‌دهندگان وب که از هوش مصنوعی برای ارائه خدمات بهتر استفاده می‌کنند، در دسترس است.

بعد از این که شخصی به نام تونی استارک در Marvel Cinematic Universe سیستم پردازش زبان طبیعی را ساخت، نام Jarvis انتخاب شد. مثل نسخه فانتزی هوش مصنوعی، برنامه گویشی NVIDIA طراحی شده تا صدای انسان را تشخیص دهد و به شکل یک مکالمه طبیعی پاسخ آن را بدهد.

طبق ادعای NVIDIA هر روز فقط در آمریکا مراکز پاسخگویی تلفنی به طور میانگین به ۲۰۰ میلیون تماس پاسخ می‌دهند، به عنوان مثال در زمینه پزشکی از راه دور حدود ۲.۴ میلیون ویزیت مجازی انجام می‌دهد. Jarvis در مراکز پاسخگویی مبتنی بر خدمات ابری به کار گرفته شده و توانسته بار سنگین تماس‌های تلفنی را کاهش دهد و باعث دقت بیشتر در صدای مکالمات شود. Square که یک شرکت پرداخت و کیف پول الکترونیکی است هم Jarvis را به عنوان یک دستیار مجازی که می‌تواند جلسات ملاقات را برنامه‌ریزی کند، به کار گرفته است.

پلتفرم هوش مصنوعی Merlin

Merlin دیگر پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی NVIDIA است که توانسته باعث پیشرفت نظریه‌های مبتنی بر وب شود. سیستم‌های فعلی دیگر قدیمی‌ شده‌اند. تابه‌حال پیشنهادی برای خرید بر اساس چیزی که شما اخیرا به صورت آنلاین مشاهده کردید، یا پیشنهاد یک ویدئو یا موزیک بر اساس آن‌هایی که قبلا آنلاین دیده و شنیده‌اید، به شما شده است؟ این کار نرم‌افزاری است که رفتار اخیر شما را بررسی کرده است. Merlin در تلاش برای به‌روزرسانی این توانایی‌های پیشنهاد‌دهنده است تا بتواند پیشنهادهایی نزدیک‌تر به خواسته‌های کاربران و مرتبط‌تر با جستجوهای اخیر آن‌ها داشته باشد.

اپلیکیشن «ازپزشک» به وسیله هوش مصنوعی به پزشکان کمک می‌کند

NVIDIA مدعی شده این توصیه‌ها تا حدود ۳۰% باعث بهبود عملکرد سایت‌های تجارت الکترونیکی شده است. به همین دلیل است که حتی پیشرفتی جزئی در این زمینه هم می‌تواند به نتایج تجاری فوق‌العاده‌ای منتج شود. این پلتفرم همچنین به غول شبکه‌های اجتماعی چین، Tencent Holdings، کمک کرده‌ تا زمان تمرینی الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی‌اش را از ۲۰ ساعت به تنها ۳ ساعت کاهش دهد و دلیل این امر به‌کارگیری سیستم پیشنهاد‌دهنده بوده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هوش مصنوعی در صنایع غذایی ؛ Firmenich اولین طعم جهان را با هوش مصنوعی ایجاد کرد

مقاله قبلی

هوش مصنوعی در فینتک طرحی جدید می‌‌‌آفریند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.