40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 حل چالش مدیریت یادگیری ماشینی به کمک جدیدترین ابزارهای Algorithmia

حل چالش مدیریت یادگیری ماشینی به کمک جدیدترین ابزارهای Algorithmia

Algorithmia چندین ابزار جدید ارائه داده است که برای حل مسائل و چالش‌های مربوط به مدیریت یادگیری ماشینی Machine Learning Governance مفید هستند.

پژوهش‌های انجام شده توسط این شرکت نشان می‌دهند بزرگ‌ترین چالشی که سازمان‌ها در بخش استقرار مدل‌ها با آن مواجه می‌شوند، بحث مدیریت و نظارت بر مدل‌هاست.

Algorithmia یک نظرسنجی از مدیران شرکت‌های IT برگزار کرد؛ 56 درصد از شرکت‌کنندگان، مدیریت، امنیت و قابلیت رسیدگی را به عنوان مشکلات عمده‌ی کار خود‌ مطرح کردند. 67 درصد گزارش دادند که مجبورند خود را با قوانین متعددی سازگار کنند؛ قوانینی که در صورت سرپیچی، پیامدها و جریمه‌های بسیار سنگینی به دنبال خواهند داشت.

گام‌های آغازین

دیگو اپنهایمر Diego Oppenheimer، مدیرعامل Algorithmia، بیان کرده است: «ما هنوز در گام‌های آغازین از مسیر مدیریت یادگیری ماشین هستیم. در حال حاضر، سازمان‌ها راهنمای تجویزی یا نقشه‌راهی متناسب با محیط خاص خود ندارند که بتوانند به کار ببرند.

از سوی دیگر، قوانین تعریف واضح و مشخصی ندارند. تغییر مداوم این قوانین منجر به ابهام و عدم قطعیتی می‌شود که سازمان‌ها را وادار می‌کند منابع سنگین و چشم‌گیری را هزینه کنند تا مطمئن شوند از چارچوب این قواعد و قوانین تجاوز نخواهند کرد. سازمان‌هایی که نتوانند چنین منابعی را به این اقدامات اختصاص دهند، مزیت رقابتی خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر این‌ها، راهکارهای موجود دستی و ناقص هستند. حتی سازمان‌هایی که در حال حاضر از اقدامات مدیریتی استفاده می‌کنند، با تکیه بر ابزارهای پراکنده و فرآیندهای دستی در این مسیر پیش می‌روند. این راهکارها به نگهداری و کنترل مداوم نیاز دارند و علاوه بر این نمی‌توانند همه‌ی مسائل و چالش‌های موجود را پوشش دهند.

سازمان‌ها مدل‌های یادگیری ماشینی را قبل از استقرار، به درستی مورد آزمایش قرار می‌دهند. با این حال، Algorithmia معتقد است طی یک سال گذشته که در آن شاهد شتاب در کاربردهای یادگیری ماشینی بوده‌ایم، مدیران و رهبران عرصه‌ی IT، مدیران خط، متصدیان ارشد اطلاعات، و مدیران ارشد (ارزیابی) ریسک دریافته‌اند آن‌چه بعد از پیاده‌سازی مدل اتفاق می‌افتد، حتی از آزمایشات قبل از اجرای آن مدل نیز اهمیت بیشتری دارد.\

امکانات محصولات Algorithmia 

محصولات شرکت Algorithmia تا به امروز این امکانات گزارشی و مدیریتی را فراهم آورده‌اند تا به مدیریت ریسک عملیاتی کمک کنند:

  • گزارش هزینه و مصرف زیرساخت‌ها، حافظه و محاسبات Algorithmia به منظور درک و مدیریت هزینه‌های کلی نگهداری سامانه.
  • گزارشات پیشرفته از هزینه‌های هر واحد تجاری و تعیین هزینه‌ی ماهیانه‌ی مصرف حافظه، CPU و GPU
  • گزارش مصرف الگوریتم به همراه جزئیاتی در مورد الگوریتم به کاررفته؛ در نتیجه، سازمان‌ها می‌توانند هزینه‌ی پرداختی کاربران را در ازای میزان مصرفشان محاسبه کنند.
  • گزارشات و لگاریتم‌های بازبینی پیشرفته؛ بر اساس این گزارشات، بازرسان و بررسی‌کنندگان می‌توانند نتایج مدل‌ها، تاریخچه‌ی تغییرات، سابقه‌ای از خطاهای موجود در داده‌ها یا شکست‌ مدل‌های قبلی و اقدامات انجام شده برای حل آن‌ها را مرور کنند.
  • پنل گزارشی پیشرفته به سرپرستان Algorithmia این امکان را می‌دهد که نگاهی جامع روی معیارها و گزارشات مصرفی داشته باشند، بتوانند گزارشات و معیارهایی را بسازند و به سیستم سوابق منتقل کنند.

این ابزارهای جدید گزارشی و مدیریتی که به Algorithmia اضافه شده‌اند به تصمیم‌گیران عرصه‌ی IT کمک می‌کنند یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که امروزه در پیاده‌سازی و اجرا با آن روبر می‌شوند، را حل کنند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]