برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی
کاربردهای هوش مصنوعی

معرفی تعدادی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۷ دقیقه

  یکی از کاربردهای فوق‌العاده فناوری را می‌توانید در برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی بیابید.، وقتی نامی از هوش مصنوعی به میان می‌آید، اکثر افراد تصویری از ربات‌هایی را به ذهن می‌آورند که راه می‌روند و صحبت می‌کنند، درست مثل فیلم‌های علمی و تخیلی و گمان می‌کنند ورود آن‌ها به دنیای واقعی سال‌ها به طول می‌انجامد. اما حقیقت این است که هوش مصنوعی سال‌هاست که در اطراف ما حضور دارد و هر لحظه به شکلی بت عیار بر می‌آید و کاربران را با نتایج کارهایش شگفت‌زده می‌کند.

  یکی از کارکردهای این فناوری هوشمند، برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی است. این فناوری جدید، ظاهر تصویر شما را از طریق الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی الهام‌گرفته از فعالیت امواج مغزی، با استفاده از شناسایی شیء برای بازسازی کامل یک تصویر، تغییر می‌دهد. به عبارت ساده‌تر، با به‌کارگیری برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی، تصاویری با وضوح فوق‌العاده به نمایش در می‌آید و دیگر نیازی نیست برای تغییر عکس‌ها برنامه‌هایی مانند Photoshop و CorelDRAW را یاد بگیریم. در این مقاله سعی داریم تعدادی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی را معرفی کنیم. پیش از آن، تأثیر فناوری هوش مصنوعی را در ویرایش عکس مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  هوش مصنوعی در ویرایش عکس

  هوش مصنوعی یک اصطلاح کلی برای ماشین‌های کامپیوتری است که برای پردازش اطلاعات مشابه مغز انسان طراحی شده‌اند. یکی از این کارها ویرایش عکس است. در واقع، هوش مصنوعی در ویرایش عکس، تجزیه و تحلیل یک عکس و ایجاد پیش‌بینی‌های هوشمندانه در مورد نحوه ویرایش، تنظیم یا بهبود عکس را در نظر می‌گیرد و در نتیجه کارهای دستی به سرعت به صورت خودکار انجام می‌شوند.

  انواع مختلفی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی وجود دارد. ماشین‌های واکنش‌گرا و ماشین‌های حافظه محدود دو موردی هستند که ویرایش عکس معمولاً از آن‌ها استفاده می‌کند. نرم‌افزاری که از ماشین‌های واکنش‌گرا استفاده می‌کند، از پیش تنظیم شده است، تا جنبه‌های تصویر شما را تجزیه و تحلیل کند که همیشه به یک نتیجه ثابت دست می‌یابد، در حالی که ماشین‌های دارای حافظه محدود از تصمیم‌های ویرایش شما و استفاده از نرم‌افزار با هدف تقلید دقیق‌تر از سبک ویرایش‌تان یاد می‌گیرند و بدین طریق هوش مصنوعی در ویرایش عکس به‌طور حرفه‌ای پیشرفت می‌کند.

  برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی

  کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس

  برخلاف فیلترهای معمولی که بر روی عکس می‌نشینند، تا ظاهر آن را تغییر دهند، فیلترهای مبتنی بر هوش مصنوعی به‌طور کاملاً متفاوت، عکس را اصلاح می‌کنند. برخی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی با بازسازی کامل عکس، ظاهر آن را تغییر می‌دهند. این امر با استفاده از الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی انجام می‌شود. اگر بخواهیم در اینجا به کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس اشاره‌ای داشته باشیم، باید بگوییم شبکه‌های عصبی از تشخیص اشیا برای هنر عکس استفاده می‌کنند، تا اساساً تصاویر را در لایه‌ها تجزیه و تحلیل کنند.

  این امر پیکسل‌های زیرین تصویر را به‌گونه‌ای تغییر می‌دهد که یک اثر هنری یا سبک هنری خاص را به تصویر می‌کشد. تقریباً همه برنامه‌های ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی، ساختار تصویر یا ویدئو را به‌طور اختصاصی برای هر کدام بر اساس محتوا تغییر می‌دهند، تا نتایج منحصربه‌فردی ارائه کنند. در اینجا نحوه استفاده از هوش مصنوعی در برخی از محبوب‌ترین برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی را ذکر می‌کنیم:

  FaceApp

  این اپلیکیشن جدید سلفی که در سرتاسر وب پرطرفدار است، چهره کاربر را تغییر می‌دهد، تا با حالات او مطابقت داشته باشد، چهره‌ها را با خانواده یا دوستانش عوض می‌کند یا جنسیت را با استفاده از هوش مصنوعی تغییر می‌دهد، تا عکس‌ها جذاب‌تر به نظر برسند و این کار یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس است که طرفداران خود را دارد. این برنامه به جای دستکاری پیکسل‌ها، از هوش مصنوعی برای تغییر ویژگی‌ها و حالات چهره کاربر استفاده می‌کند. این می‌تواند یک فرد را جوان یا مسن‌تر نشان دهد و همچنین می‌تواند زن را شبیه یک مرد کند. به‌عنوان مثال، اگر بخواهید بر روی لبی در عکس لبخند بیاورید، در این کار فقط نباید لب‌ها را باز کنید، بلکه نیاز به تنظیم چشم‌ها، دهان و سایر ویژگی‌های صورت دارد، تا مطمئن شوید تغییر شکل واقعی انجام گرفته است.

  FaceApp

  Prisma

  Prisma یکی دیگر از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی است که از قدرت هوش مصنوعی برای تقویت عکس‌ها استفاده می‌کند. اگرچه این برنامه به طور خاص برای ویرایش عکس‌های سلفی طراحی نشده است، اما نسخه‌های جدیدی از عکس‌های شما تهیه می‌کند که شبیه سبک‌های هنری هنرمندان مشهوری مانند لیختنشتاین، ون گوگ، پیکاسو و دیگران است. Prisma از یک روش یادگیری عمیق به نام شبکه‌های عصبی کانولوشنال برای یادگیری سبک سطح پایین یا هنری یک عکس ورودی و ایجاد تصاویر خیره‌کننده به‌عنوان یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس استفاده می‌کند. الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی، تصاویر ورودی را تجزیه و تحلیل می‌کند و به‌طور هوشمند از سبک آثار هنری معروف برای ایجاد یک نتیجه عالی استفاده می‌کند.

  DeepArt

  الگوریتم DeepArt به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های خود را با استفاده از سبک هنرمند مورد علاقه خود با استفاده از الگوریتمی الهام‌گرفته از مغز انسان تغییر دهید، تا ظاهری کاملاً جدید داشته باشید. این الگوریتم بر روی آخرین پیشرفت‌های فناوری در یادگیری عمیق کار می‌کند، یعنی بر اساس الگوریتم‌هایی است که برای بینایی رایانه و تشخیص چهره استفاده می‌شود. این برنامه که یکی از بهترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس محسوب می‌گردد، از عناصر سبک یک تصویر برای بازتولید محتوا برای تصویری دیگر با استخراج ویژگی‌های کلیدی مانند یک شیء یا یک چهره استفاده می‌کند.

  Luminar

  Luminar که به‌عنوان اولین ابزار ویرایش واقعی عکس از طریق هوش مصنوعی در جهان معرفی شده است، در ویرایش و تجزیه و تحلیل تصاویر بسیار سریع است؛ بنابراین هوش مصنوعی، تنظیمات عکس شما را در زمان رکوردی انجام می‌دهد. برنامه Luminar به‌عنوان یکی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی، یک ویرایشگر عالی برای عکس‌هاست، از جایگزینی آسمان به روشی بسیار واقعی گرفته تا ویرایش خودکار پوسته عکس.

  Luminar

  ImagenAI

  ImagenAI یک ویرایشگر کاملاً هوشمند است که به‌عنوان گردش کار خودکار جدید شما عمل می‌کند. برخلاف سایر برنامه‌های ویرایش هوش مصنوعی، ImagenAI تصمیم نمی‌گیرد که عکس‌های شما را زیبا کند. این برنامه سبک ویرایش خود را می‌آموزد و تقلید می‌نماید و آن را در عکس‌های آینده شما اعمال می‌کند و این موضوع یکی از بهترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس تلقی می‌گردد. ImagenAI به‌عنوان یکی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی، سعی می‌کند یک کپی دیجیتالی از شما تهیه کند و کار ویرایش شما را با عکس‌هایی که در آینده می‌گیرید و آپلود می‌کنید، مطابقت دهد!

  Corel Paintshop Pro

  Corel Paintshop Pro یک پیشنهاد منحصربه‌فرد برای ویرایش عکس است. مثلاً برای نمونه‌گیری مجدد اندازه‌های تصویر و کاهش نویز و همچنین بزرگنمایی عکس‌هایی که کوچک یا با وضوح پایین هستند، این برنامه می‌تواند یکی از مناسب‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس به حساب آید. همچنین Corel Paintshop Pro از فناوری هوش مصنوعی برای «بسط» پیکسل‌ها به روشی نسبتاً دقیق استفاده می‌کند و با دقت عکس‌ها را به آثار سنتی برای هنر تبدیل می‌کند.

  Corel Paintshop Pro

  Aurora HDR

  Aurora HDR برای عکاسان منظره و معماری، عالی است. HDR یا محدوده دینامیکی بالا به سبک پس‌پردازشی اشاره دارد که در آن جزئیات، سایه‌ها، هایلایت‌ها و رنگ‌های میانی نسبتاً یکنواخت در معرض دید قرار می‌گیرند و جزئیات همه را به نمایش می‌گذارند و بعد موضوعاتی را که نمی‌خواهید در یک تصویر نشان داده شود، حذف می‌کند و این مسئله یکی از خلاقانه‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس محسوب می‌شود. Aurora HDR همچنین یک انتخاب عالی برای تنظیمات خلاقانه رنگ است و این موضوع برای برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی یک ویژگی خوب محسوب می‌شود.

  Topaz Labs

  برنامه Topaz Labs مجموعه کاملی از برنامه‌های ویرایش عکس مستقل با اهداف بسیار خاص است، از پوشش هوش مصنوعی گرفته تا افزایش اندازه یک عکس! Topaz Labs مجموعه‌ای از برنامه‌ها با نرم‌افزاری برای پوشاندن سوژه‌ها، تصاویر با کیفیت، تبدیل تصاویر JPEG به فرمت RAW، حذف نویز، شفاف‌سازی تصاویر و غیره است. این برنامه از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند، تا بتواند مدعی شود که یکی از بهترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس را به‌طور بسیار دقیق و درخشان انجام داده است.

  Lensa

  باید بگوییم فناوری ویرایش هوش مصنوعی فقط مختص کامپیوترها نیست. برنامه‌های موبایل عالی نیز وجود دارند که می‌توانند در این خصوص کمک کنند. Lensa یکی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی است که برای اندروید و آیفون در دسترس است. با یک کلیک شما بر روی دکمه Magic Correction، عکس‌های شما به زیبایی تغییر می‌یابند. در واقع، هوش مصنوعی، عکس آپلودشده را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس اصلاحات بجایی مانند روتوش پوست را ایجاد می‌کند.

  Retouchpro.ai

  Retouchpro.ai یک برنامه عالی ویرایش عکس برای غیرعکاسانی است که می‌خواهند نتایجی حرفه‌ای از تصاویر خود داشته باشند. این برنامه یکی از مهم‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس را این گونه ارائه می‌دهد که پس‌زمینه را حذف می‌کند و بر سایه‌ها می‌افزاید. شما فقط آنچه را که می‌خواهید انجام شود، علامت بزنید و اجازه دهید Retouchpro.ai بقیه کارها را انجام دهد.

  Adobe Photoshop CC

  در برنامه ویرایش عکس Adobe Photoshop CC فیلترهای عصبی در بهترین حالت هوش مصنوعی هستند. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که با کلیک یک دکمه، حالت صورت، ضخامت مو و موارد دیگر را به طور کامل تغییر دهید. در واقع، عکاسان در سراسر جهان شروع به استفاده از این فناوری برای اصلاح عکس‌های خود کرده‌اند، چراکه این برنامه به‌خوبی عکس‌ها را پردازش و تجزیه و تحلیل می‌کند و به همین دلیل، جزو یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی محسوب می‌گردد.

  Adobe Photoshop CC

  Tokking Heads

  Tokking Heads یکی از جذاب‌ترین ابزارها برای دستکاری تصاویر و ویرایش عکس با هوش مصنوعی است. مثلاً یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه ویرایش عکس این است که اگر عکس پروفایل خود یا یکی از دوستانتان را درون این سایت آپلود کنید، آن را به یک ویدئو انیمیشنی در حال خوانندگی تبدیل می‌کند. اگر می‌خواهید از عکس خود استفاده کنید، از این موضوع که در حال مشاهده دوربین هستید، مطمئن شوید.

  Visionist

  Visionist یکی از برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی است که عکس را به نقاشی تبدیل می‌کند. استایل‌های هنری مدرن و کلاسیک در این اپلیکیشن وجود دارند. شما در این برنامه می‌توانید شدت هر استایل را مشخص کنید و روشنی و تاریکی را در عکس تغییر دهید و حتی خیلی کارهای دیگر انجام دهید. شما همچنین می‌توانید چند استایل را با هم ترکیب کرده و چیزی جدید خلق کنید.

  نتیجه‌گیری

  به شما پیشنهاد می‌کنیم عکاس و هنرمند آگاه و دقیقی باشید و علم هنرمندانه هوش مصنوعی را به عکاسی خود بیفزایید. در حال حاضر، استفاده از فناوری هوش مصنوعی و زیرمجموعه‌های آن برای انجام فعالیت‌های روزمره به قلم‌موی شما نیز می‌آید. حقیقت این است که برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی احتمالاً به یک روند پایدار تبدیل خواهد شد. حتی بهتر است بگوییم برنامه های ویرایش عکس هوش مصنوعی می‌توانند آینده روشنی داشته باشند و به جای اینکه فرایند پیچیده فتوشاپ را برای انجام آن طی نمایند، ویرایش عکس‌ها را تنها با یک کلیک امکان‌پذیر کنند. این برنامه‌های ویرایش عکس بخش کوچکی از فناوری پیچیده هوش مصنوعی هستند.

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  برنامه مراقبت هوشمند از بیمار، برگزیده نهایی رویداد «عصر امید»

  مقاله قبلی

  یادگیری انتقالی در پردازش زبان طبیعی – بخش اول

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.