40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی!

پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی!

تیم هوش مصنوعیStats Perform با استفاده از مجموعه اطلاعات و داده‌‌هایی مرتبط با عملکرد تیم‌های حاضر در این رویداد ورزشی پرطرفدار، دست به پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی زده و تیم ملی فرانسه را شانس نخست قهرمانی یورو 2020 پیش‌بینی کرده است. در حال حاضر، مرحله گروهی رقابت‌های یورو 2020 به پایان رسیده و 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده‌اند. در میان همه‌گیر شدن هیجان پیش‌بینی قهرمان یورو 2020، هوش مصنوعی نیز وارد عمل شده تا با استفاده از الگوریتم‌های علمی و محاسبات پیچیده ریاضی، نتایج این رقابت را پیش‌بینی کند.

تیم هوش مصنوعی Stats Perform در اولین تحلیل خود از رقابت‌های یورو 2020، شانس تیم ملی فرانسه برای کسب عنوان قهرمانی را با 20.5 درصد، بالاتر از دیگر رقبا اعلام کرد. هوش مصنوعی Stats Perform در جدیدترین به‌روزرسانی خود، شانس قهرمانی فرانسه را 19.6 درصد اعلام کرده است. اما با وجود کاهش احتمال قهرمانی فرانسه، این هوش مصنوعی همچنان معتقد است شاگردان دیدیه دشان نسبت به دیگر رقبای حاضر در این رویداد، از بخت بیشتری برای تصاحب عنوان قهرمانی برخوردارند.

اولین پیش بینی قهرمان یورو 2020

در اولین پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی، تیم ملی بلژیک نیز بخت دوم تصاحب جام را داشت و اکنون نیز وضعیت برای آن‌‌‌‌ها فرقی نکرده است. اما نکته قابل‌توجه در پیش‌بینی‌های این هوش مصنوعی، جهش انگلستان و افزایش شانس قهرمانی این تیم است. پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی Stats Perform احتمالا بر اساس نتیجه هر مسابقه (برد، تساوی یا باخت) و نیز با تاثیرپذیری از شانس بازار شرط‌بندی و رده‌بندی تیم‌‌‌‌ها بر اساس داده ها و اطلاعاتشان انجام‌‌‌‌ می‌شود. این داده‌‌‌‌ها و شانس و رتبه‌بندی تیم‌‌‌‌‌ها، بر اساس عملکرد اخیر هر تیم و نتایجی که آن تیم در دیدارهای گذشته به دست آورده تعیین‌‌‌‌ می‌شود.

هوش مصنوعی Stats Perform

هوش مصنوعی Stats Perform چند معیار را در هر پیش‌بینی خود در نظر‌‌‌‌ می‌گیرد: آنالیز گام‌به‌گام مراحل حذفی، محاسبه احتمال نتیجه هر مسابقه، ترکیب هر یک از گروه‌‌‌‌‌ها، قدرت حریفان و دشواری «مسیر رسیدن به فینال» برای هر تیم، بعضی از معیارهایی است که در پیش‌بینی نتایج هر بازی تاثیرگذار است. هوش مصنوعی Stats Perform Euros Prediction تا اینجا، بازی‌های باقی مانده در سری مسابقات یورو 2020 را 40 هزار بار شبیه‎‌سازی کرده است. این سامانه هوشمند با تحلیل و بررسی نتیجه هر یک از این شبیه‌‎سازی‌‌‌‌‌ها، مدل احتمال پیشرفت را برای هر تیم در هر مرحله از مسابقات به دست‌‌‌‌ می‌آورد تا بر اساس آن، پیش‌بینی‌های نهایی را تخمین بزند.

Stats Perform
اولین جدول پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی
دومین جدول پیش بینی قهرمان یورو
دومین جدول پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی که افزایش شانس انگلستان برای قهرمانی را نشان می‌دهد!

با این توضیحات، بعد از تیم فرانسه، شانس قهرمانی بلژیک با افزایش به عدد 17.9 درصد، بیشتر از دیگر رقبای این بازی‌هاست. در اولین جدول پیش‌‌‌‌ بینی‌‌‌‌ قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی، بلژیک 15.7 درصد شانس برای تصاحب جام قهرمانی یورو 2020 داشت. نکته مهم این است که از بین دو تیم بلژیک و فرانسه، تنها یک تیم‌‌‌‌ می‌تواند راهی مرحله فینال قهرمانی شود، چرا که مسیر دو تیم در مرحله نیمه نهایی به هم‌‌‌‌ می‌رسد.

جدول پیش بینی قهرمان یورو 2020

در جدول پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی، اسپانیا نیز که پیش از آغاز مسابقات یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی محسوب‌‌‌‌ می‌شد، در رده سوم این جدول جای گرفته و از 12.9 درصد بخت کسب عنوان قهرمانی برخوردار است. لاروخا در پیش‌بینی قبلی، 11.3 درصد شانس برای به خانه بردن کاپ قهرمانی یورو را در اختیار داشت.

جدول پیش بینی قهرمان یورو

در حال حاضر، جدول پیش‌‌‌‌ بینی‌‌‌‌ قهرمان یورو 2020 نشان‌‌‌‌ می‌دهد، آلمان با کاهشی اندک، در رتبه چهارم تیم‌های مدعی قهرمانی ایستاده است. آلمان در اولین پیش‌بینی هوش مصنوعی 9.8 درصد شانس برای قهرمانی داشت که این احتمال اکنون به 9.3 درصد رسیده است. در پیش‌بینی هوش مصنوعی Stats Perform هلند و انگلستان نیز با 8.5 درصد شانس قهرمانی، به صورت مشترک در رده پنجم ایستاده‌اند.

نکته عجیب دیگر در پیش بینی قهرمان یورو 2020 با هوش مصنوعی Stats Perform به تیم ملی ایتالیا برمی گردد. شاگردان مانچینی که این رقابت‌‌‌‌ها را با اقتدار آغاز کرده‌اند، در اولین تحلیل Stats Perform با در اختیار داشتن 7.6 درصد شانس قهرمانی، در رتبه ششم ایستاده بودند و اکنون با افزایش اندک 4 دهم درصدی، بخت‌شان برای قهرمانی به 8 درصد رسیده و به رتبه هفتم جدول پیش‌بینی هوش مصنوعی سقوط کرده‌اند! این اولین‌بار نیست که از هوش مصنوعی در ورزش استفاده می‌شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]