Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ChatGPT با ویژگی جدید می‌تواند کاربران را شناخته و علایق آن‌ها را به خاطر بیاورد

ChatGPT با ویژگی جدید می‌تواند کاربران را شناخته و علایق آن‌ها را به خاطر بیاورد

OpenAI امروز از یک ویژگی بالقوه تاثیرگذار جدید برای سرویس اشتراک ChatGPT Plus خود رونمایی کرد. این ویژگی که «دستورالعمل‌های سفارشی» نام دارد، تنظیمات جدیدی که به کاربران امکان می‌دهد هنگام ورود به حساب ChatGPT Plus خود، تنظیمات آن را تغییر دهند. این تنظیمات به چت‌بات هوش مصنوعی کمک می کند تا نحوه تعامل کاربران با آن را به خاطر بیاورد و این دیدگاه را حتی زمانی که کاربر یک چت را می‌بندد و گپ دیگری را شروع می‌کند، حفظ نماید.

به گزارش هوشیو، این ویژگی که در حال حاضر در نسخه بتا در خارج از بریتانیا و اتحادیه اروپا در دسترس است، می‌تواند به طرز قابل‌توجهی در زمان کاربران سرویس صرفه‌جویی ایجاد نماید. زیرا آن‌ها مجبور نخواهند بود یک عبارت جذاب را که اغلب مورد استفاده قرار می‌دهند، ذخیره نمایند تا مجبور نباشند هر بار که یک پنجره چت جدیدی را باز می‌کنند آن را تایپ نمایند. ویژگی «دستورالعمل‌های سفارشی» ظرف چند هفته آینده برای تمامی کاربران ارائه خواهد شد.

ChatGPT با ویژگی جدید

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا قوانینی را برای چت‌بات تعیین نمایند، مانند تعیین لحن، سبک یا قالب‌بندی متن یا کدی که تولید می‌نماید. کسب‌وکارها می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند تا اطمینان حاصل نمایند که محتوای بازاریابی با هویت برندشان همخوانی دارد و برای بازارهای خاص بومی‌سازی شده است.

هنگام استفاده از دستورالعمل‌های سفارشی، ChatGPT آن را به خاطر می‌آورد و هر بار که پاسخی ارائه می‌دهد، آن‌ها را اعمال می‌کند. این امر کاربر را از تعیین مکرر ترجیحات خود در هر درخواست نجات می‌دهد. علاوه بر این، گزینه دستورالعمل جدید برای افزونه‌ها نیز اعمال می‌شود.

نحوه دسترسی به دستورالعمل‌های سفارشی در ChatGPT

کاربران می‌توانند به سادگی با رفتن به تب «تنظیمات»  و انتخاب «ویژگی‌های بتا» به دستورالعمل‌های سفارشی دسترسی پیدا کنند.

کاربران iOS، باید به قسمت «تنظیمات» رفته و سپس به بخش «ویژگی‌های جدید» بروند تا بتوانند قابلیت دستورالعمل‌های سفارشی را روشن نمایند.

OpenAI گفته ممکن است از «دستورالعمل‌های سفارشی» کاربران برای بهبود عملکرد مدل خود استفاده نماید. با این حال، کاربران می‌توانند در صورت تمایل این ویژگی را با استفاده از کنترل‌های داده غیرفعال نمایند.

علاوه بر این، اگر ChatGPT خط‌مشی استفاده از پلتفرم را نقض کند، کاربران ممکن است دستورالعمل‌های داده شده را رد یا نادیده بگیرند.

دستورالعمل‌های سفارشی در ChatGPT

موارد استفاده بالقوه از «دستورالعمل‌های سفارشی»

OpenAI برای توضیح موارد استفاده بالقوه از «دستورالعمل‌های سفارشی» به مثال فرضی «معلمی که یک طرح درس می‌سازد» اشاره کرده است. با فعال بودن ویژگی دستورالعمل‌های سفارشی، معلم دیگر نیازی ندارد که هر بار که یک چت جدید با سرویس را شروع می‌کند، تکرار نماید که در حال تدریس علوم پایه سوم است. در عوض، ChatGPT Plus این موضوع را به یاد می‌آورد و بر طبق همین ذهنیت پاسخ‌های خود را می‌دهد.

همچنین، اگر توسعه‌دهنده‌ای ترجیح می‌دهد در پایتون کدنویسی کند، می‌تواند این اولویت را در تنظیمات دستورات سفارشی ChatGPT خود ذخیره نماید. در این صورت، ChatGPT به خاطر می‌آورد که توسعه‌دهنده پایتون را به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی ترجیح می‌دهد و بدون نیاز به یادآوری، کمک برنامه‌نویسی به این زبان را ارائه می‌کند و دیگر نیازی به یادآوری مکرر ترجیحات خود ندارد.

اگرچه کاربران  ChatGPT Plusدر حال حاضر تنها می‌توانند یک مجموعه از دستورالعمل‌های سفارشی را در یک زمان وارد کنند، اما آنها همچنین می‌توانند مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را در کادرهای متنی 1500 کاراکتری قرار دهند که اینکار این ChatGPT را قادر می‌سازد تا پاسخ‌ها را از منظرهای متعدد ارائه دهد.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.