40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 Robo-Golfer، ربات گلف‌‌بازی که اجازه‌ برد به هیچ‌ بازیکنی نمی‌دهد

Robo-Golfer، ربات گلف‌‌بازی که اجازه‌ برد به هیچ‌ بازیکنی نمی‌دهد

ربات گلف‌‌بازی با نام Robo-Golfer، یکی از دقیق‌ترین ربات‌هایی است که با الگوریتم‌های هوش مصنوعی توسعه پیدا کرده و تبحر بسیار زیادی در این بازی دارد. این ربات برای آموزش گلف به گروهی از بازیکانان تازه‌کار طراحی ‌شده و به‌قدری در کار خود دقیق است که تازه‌کاران تنها پس از 30 دقیقه تمرین با آن توانسته‌اند دقت‌شان را 33 درصد افزایش دهند. Robo-Golfer به ادعای سازندگانش رباتی است که اجازه‌ برد به هیچ‌ گلف‌بازی را نمی‌دهد.

به گزارش هوشیو، گلف از آن دست بازی‌هایی است که نیاز به‌دقت بالایی دارد و بازیکنان نه‌تنها باید ثانیه‌به‌ثانیه زمان‌بندی داشته باشند، بلکه در هنگام ضربه‌زدن هم باید نهایت دقت را به‌خرج دهند. ربات‌های گلف‌باز تاکنون عملکرد متوسطی داشته‌اند، اما در این مقاله به ربات جدیدی اشاره می‌کنیم، که قرار است از همه‌ بازیکنان گلف پیشی بگیرد.

ربات گلف‌‌بازی

منظور هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یا AI، شاخه‌ای از علوم کامپیوتر بوده که هدفش ساخت ماشین‌هایی هوشمندی است که قادر‌به تفکر و عملکرد شبه‌انسانی هستند. پرسش اصلی در پژوهش‌های هوش مصنوعی این است که، چطور می‌توان کامپیوترهایی با قابلیت رفتار هوشمندانه تولید کرد.

نرم‌افزارهای هوش مصنوعی عملاً در طیف وسیعی از موقعیت‌های گوناگون، از جمله‌ حوزه‌ مالی، بهداشت‌ودرمان، آموزش، ساخت‌وساز و لجستیک به‌کار می‌روند. سیستم‌های متخصص، مدل‌های پردازش زبان طبیعی (NLP)، یادگیری ماشینی و رباتیک از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای هوش مصنوعی هستند.

Robo-Golfer چیست؟

Robo-Golfer ربات گلف بازی است که برای انجام بازی گلف ساخته‌ شده است. این ربات می‌تواند با ‌دقت بالا به توپ ضربه بزند و توپ را به‌داخل سوراخ بیندازد. Robo-Golfer هیچ اشتباهی هنگام بازی مرتکب نمی‌شود و از این نظر نسبت‌به انسان‌ها برتری دارد.

Robo-Golfer چطور کار می‌کند؟

Robo-Golfer، دستیار آموزشی است که با‌استفاده از هوش مصنوعی و انواع حسگرها به افراد کمک می‌کند، در این بازی بهتر شوند. این ربات محصول گروهی از مهندسان دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند است.

Robo-Golfer یک ربات کوچک و چرخ‌دار است، که بعد ‌از ضربه‌زدن به توپ آن را دنبال می‌کند. حسگرهای به‌کاررفته در این ربات مسیر توپ را دنبال می‌کنند و بازخورد لازم را به بازیکن موردنظر ارائه می‌دهند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی ربات، داده‌های به‌دست‌آمده را تحلیل و با ارائه‌ پیشنهادات لازم به‌پیشرفت کاربران کمک می‌کنند.

این دستگاه برای کاربرد در جلسات تمرینی ساخته ‌شده و قصد دارد بازخوردهای مفید به بازیکنان ارائه دهد. توسعه‌دهندگان Robo-Golfer معتقدند، این ربات همواره می‌تواند از انسان‌ها پیشی ‌بگیرد و به‌این‌ترتیب باعث می‌گردد که آنها ضعیف به‌نظر برسند.

تا‌به‌امروز Robo-Golfer در چندین موقعیت محدود به آزمایش گذاشته‌ شده، اما نتایج تمامی این آزمایش‌ها امیدوارکننده بوده‌اند. طی یک آزمایش، گروهی از بازیکنان تازه‌کار توانستند بعد از 30 دقیقه استفاده از ربات، دقت کارشان را 33 درصد افزایش دهند. سازندگان ربات قصد دارند طی ‌سال ‌جاری محصول خود را وارد فاز تجاری کنند.

Robo-Golfer

دلیل عملکرد خوب Robo-Golfer چیست؟

نقش ربات‌ها در میادین گلف روز‌به‌روز پررنگ‌تر می‌شود. انواع ربات‌ها برای جابه‌جایی پرچم یا برداشتن توپ از زمین به ‌کار‌ می‌روند. ربات گلف‌باز Robo-Golfer جدیدترین رباتی است که به زمین گلف راه پیدا کرده است.

شاید از خود بپرسید علت عملکرد خوب این ربات چیست؟ پیش ‌‌‌از هر‌چیز باید به این نکته اشاره داشته باشیم که Robo-Golfer به‌صورت ویژه برای گلف طراحی‌ شده است. این ربات از هوش مصنوعی و حسگرها استفاده می‌کند، تا ضربات بازیکنان را تحلیل و تقلید کند. نتیجه این می‌شود که تمامی ضربات ربات عالی خواهند بود.

علاوه‌بر‌‌این، Robo-Golfer می‌تواند چنگک‌ها و نحوه‌ ایستادنش را با حالت قرارگیری توپ انطباق دهد. این قابلیت به ربات اجازه می‌دهد، دقیقاً در همان نقطه‌ای که باید به توپ ضربه بزند. نکته‌ دیگر درباره  Robo-Golfer این‌ است که می‌توان این ربات را طوری برنامه‌نویسی کرد که قادر به اجرای انواع ضربات مختلف باشد.

این سه دلیل، هم عملکرد عالی ربات را توجیه می‌کنند، هم نشان می‌دهند که چرا Robo-Golfer به‌سرعت به‌عنوان ابزاری آموزشی مورد‌پذیرش قرار گرفته است.

Robo-Golfer چه تأثیری بر بازیکنان دارد؟

Robo-Golfer یک ربات گلف‌باز مجهز به هوش مصنوعی است که قرار است با بازی عالی‌اش، انسان‌ها را ضعیف جلوه دهد. این ربات به‌شکلی طراحی‌ شده که همیشه ضربات عالی بزند و همیشه به ‌نتیجه برسد. به‌بیان‌دیگر، می‌توان گفت که انسان‌ها هیچ‌گاه به‌پای این ربات نمی‌رسند و نمی‌توانند با آن رقابت کنند. ربات جدید بازی گلف را برای همیشه متحول خواهد کرد، چون اجازه‌ برد به هیچ‌کس دیگری نمی‌دهد.  

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]