استراتژی مناسب هوش مصنوعی
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعیاصول هوش مصنوعیکاربردهای هوش مصنوعیکسب‌و‌کار

استراتژی مناسب هوش مصنوعی، مسیری که شما را به شکوفایی می‌رساند

  0
  زمان مطالعه: ۴ دقیقه

  اگر می‌خواهید شرکتتان را به هوش مصنوعی مجهز کنید، فقط درباره‌اش حرف نزنید. بلکه درباره این حرف بزنید که چطور، چه زمانی، چرا و چرا حالا باید این کار را بکنید. درباره شکوفایی شرکت در محیط مجهز به هوش مصنوعی حرف بزنید؛ درباره استراتژی مناسب هوش مصنوعی حرف بزنید.

  معمولا افرادی که به دنبال تجهیز کسب‌و‌کارشان به فناوری هوش مصنوعی هستند، در اولین جلسه ملاقات با متخصصین این صحبت‌ها را می‌شنوند. خیلی از آن‌ها معتقدند هوش مصنوعی به طرز معجزه‌آسایی با ساختار کسب‌و‌کار آن‌ها هماهنگ می‌شود. اما این‌طور نیست و نباید انتظار نتیجه فوری از این فناوری را داشته باشید. هوش مصنوعی غول چراغ جادو نیست که وقتی بیرون بیاید ۳ آرزوی شما را برآورده کند. داشتن یک استراتژی مناسب هوش مصنوعی حساب‌شده اولین لازمه رسیدن به موفقیت با به‌کارگیری هوش مصنوعی است.

  یک استراتژی مناسب هوش مصنوعی موفق به سه مورد بستگی دارد: هدف واضح و مربوط، مزیت رقابتی و فرهنگ شرکتی قوی. در این مقاله بیشتر درمورد مورد دوم صحبت شده است، ایجاد یک مزیت رقابتی.

  اگر می‌خواهید راه درست تجهیز کردن شرکتتان به هوش مصنوعی را یاد بگیرید و درباره بهترین حقه‌ها و راهنمایی‌هایی که برای صنعت شما مفید هستند، اطلاعات کسب کنید، مطمئن شوید که خواندن ادامه این مطلب را از دست نمی‌دهید.

  استراتژی مناسب هوش مصنوعی

  از رقبا پیش بیفتید

  همه دیگر هوش مصنوعی را شناخته‌اند. ما می‌دانیم که یک شرکت اگر بخواهد رقابتی باقی بماند، باید از هوش مصنوعی استفاده کند و روزبه‌روز بیشتر از کاربردهای آن بهره ببرد. درواقع، هوش مصنوعی به تنهایی می‌تواند مزیت رقابتی شما برای آینده باشد. به همین دلیل است که نیاز به استراتژی مناسب هوش مصنوعی شدیدا محسوس است. یک استراتژی مناسب هوش مصنوعی قوی و موفق به کسب‌و‌کارها آن لبه رقابتی را می‌دهد که برای شکوفا شدن به آن نیاز دارند.

  شما می‌توانید به سه روش مزیت رقابتی‌ را به دست آورید: با به‌کارگیری فناوری درست، استخدام دقیق افراد بااستعداد و استفاده از داده‌های خودتان.

   

  فناوری پیچیده است

  داشتن فناوری منحصربه‌فرد برای بهبود مزیت رقابتی می‌تواند گمراه‌کننده باشد. از یادگیری ماشین تا علوم داده و زبان‌های کامپیوتر، همه می‌توانند کمی ما را سردرگم کنند. اما همه باید بدانند که خیلی هم پیچیده نیست. فناوری‌ای که انتخاب می‌کنید نباید لزوما منحصربه‌فرد باشد. نکته دیگر این است که دسترسی به بیشتر فناوری‌های موجود، ممکن است و در بیشتر موارد رایگان هم هست. این زیبایی هوش مصنوعی و علوم داده است: فناوری به راحتی در دسترس است. فقط باید بتوانید تشخیص دهید که مناسب‌ترین گزینه برای شما کدام است که بتواند به بهترین شکل نیازهای کسب‌و‌کار شما را برآورده کند. مهم‌تر این‌که به کسی نیاز دارید تا بتواند به درستی و با مهارت از هوش مصنوعی استفاده کند.

  انتخاب مناسب

  مثل هر ابزار دیگری که در دستان افراد غیرمتخصص باشد، هوش مصنوعی هم در این شرایط اگر خطرناک نباشد، کاملا بی‌مصرف خواهد بود. پس به محض داشتن ابزار، باید روش استفاده از آن را هم یاد بگیرید. وقتی قرار باشد تیم متخصصان علوم داده خودتان را بسازید، باید یک انتخاب داشته باشید، یا آن‌ها را سریع استخدام کنید و یا تا ۱۰ ماه برای بررسی آن‌ها زمان بگذارید.

  چرا ۱۰ ماه؟ مطالعات نشان داده میانگین زمان لازم برای کشف و استخدام متخصص هوش مصنوعی و علوم داده این مدت است. اگر به دنبال افراد بااستعداد واقعی هستید، باید زمان بیشتری هم بگذارید.

  اما همان‌طور که همه ما می‌دانیم، زمان فاکتور مهمی است و در این شرایط است که کمک گرفتن از افراد متخصص می‌تواند کارآمد باشد. مشاوران هوش مصنوعی همه کارهای سخت را برای شما انجام می‌دهند. آن‌ها کسانی را دارند، یا کسانی را پیدا می‌کنند که از قبل بدانند شما با چه مشکلاتی مواجه خواهید شد و راه‌حل مناسب آن‌را داشته باشند.

  اما اگر هم تصمیم نداشته باشید از مشاوران استفاده کنید، باید بدانید که اولین لازمه شما یک نقشه و برنامه‌ریزی مطمئن است. باید بدانید که اگر تصمیم درست نگیرید و برنامه‌‎ریزی نداشته باشید، بعدها با مشکلاتی برای تعمیر خرابی‌ها و رفع مشکلات سیستم‌های یادگیری ماشین مواجه می‌‎شوید که اصلا کار ساده‌ای نیستند. این را هم فراموش نکنید که اگر قرار باشد خودتان افراد تیم را انتخاب و پیدا کنید، رسیدن به هدف مطمئنا به تاخیر می‌افتد و اگر آن هدف تبدیل شدن به شرکتی باشد که به هوش مصنوعی مجهز است و قرار است بین یک تا دو سال به آن هدف برسید، مطمئنا موفق نخواهید شد.

  استراتژی مناسب هوش مصنوعی

  از داده‌ها نهایت استفاده را ببرید

  آخرین رازی که برای به دست آوردن مزیت رقابتی باید بدانید این است که از داده‌هایی که در اختیار دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. اگر داده ها توسط خودتان جمع‌آوری شده باشند، منحصرا برای شما هستند. این سریع‌ترین و البته ساده‌ترین روش برای رسیدن به مزیت رقابتی است.

  وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید که چطور از داده‌هایتان استفاده کنید، باید با درنظر گرفتن مورد استفاده تصمیمتان را بگیرید و همه راه‌حل‌ها را جستجو کنید تا بهترین آن‌ها برای رسیدن به مزیت رقابتی را پیدا کنید.

  همچنین باید همیشه ارزش‌های خاص خودتان را در ذهن داشته باشید و از داده‌های شخصی که در اختیار دارید برای رسیدن به مزیت رقابتی استفاده کنید. همه این‌ها برای داشتن یک استراتژی مناسب هوش مصنوعی درست به شما کمک می‌کند و با این روش می‌توانید شدیدا رقابتی شوید.

   

  مزیت رقابتی تازه اولین قدم است

  حالا که با شرایط دستیابی به مزیت رقابتی آشنا شدید و درک کردید که چه اهمیتی برای استراتژی مناسب هوش مصنوعی شما دارد، باید بدانید که تازه قدم اول را برداشته‌اید. برای استفاده از بهترین استراتژی هوش مصنوعی برای تجهیز کسب‌وکار به این فناوری باید موارد بسیار دیگری را هم یاد بگیرید. تنها توصیه برای شما این است که به مطالعه ادامه دهید، سعی کنید هر روز بیشتر با استراتژی مناسب هوش مصنوعی آشنا شوید و بهترین آن‌ها را برای به‌کاربردن در کسب‌و‌کارتان انتخاب کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بینا ماشین آسیا ؛ فعال در زمینه رباتیک و بینایی ماشین

  مقاله قبلی

  استفاده از سامانه هوش مصنوعی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.