40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دانشگاه نیویورک؛ آموزش رایگان برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس

دانشگاه نیویورک؛ آموزش رایگان برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس

دوره‌ رایگان «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس (C++)» در دانشگاه نیویورک برگزار می‌شود. این دوره رایگان با زبان انگلیسی و در سطح متوسط برگزار می‌گردد و در آن مباحث مربوط به برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس، شامل توابع، پیچیدگی محاسبات، آرایه‌ها و رشته‌ها مطرح می‌شود. از آنجا که این دوره برنامه‌نویسی، دومین دوره در مقطع کارشناسی متوسطه این حوزه به حساب می‌آید، توصیه می‌شود علاقه‌مندان پس از شرکت در دوره نخست، به سراغ این دوره بیایند. البته این پیش‌نیاز از دید دانشگاه نیویورک ضروری نیست و کسانی که در این زمینه‌ها دارای پیش‌زمینه‌های تجربی و مطالعاتی باشند در صورت تمایل می‌توانند به طور مستقیم در همین دوره ثبت نام کنند.

مدت زمان تشکیل جلسات دوره «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس»، که از تاریخ ۴ آوریل ۲۰۲۲ شروع شده، ۸ هفته و به طور میانگین بین ۷ تا ۹ ساعت در هر هفته تخمین زده شده است.

ویژگی‌های این دوره

دوره «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس»، همان‌طور که اشاره شد، دومین دوره در مقطع کارشناسی متوسطه در برنامه بزرگ‌تر برنامه‌نویسی و ساختارهای داده میکروبچلرز (MicroBachelors) است. آنچه در این دوره آموزش داده می‌شود شامل مباحث زیر است که بر اساس آنچه در دوره مقدماتی توسط همین مربیان تدریس شده به شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد:

مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی در سی پلاس پلاس، برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس، مقدمه‌ای بر ساختارهای داده و ساختارهای داده پیشرفته.

این دوره آموزشی، مبتنی بر یادگیری خودگام است. یعنی شرکت‌کنندگان در آن بر حسب نیاز و وقت خود می‌توانند برنامه یادگیری مخصوص خویش را تنظیم کنند. از جمله موضوعات تحت پوشش مباحث این دوره، توسعه برنامه‌های خط فرمان پیشرفته‌تر است که برای حل مشکلات از توابع، آرایه‌ها و رشته‌ها استفاده می‌کند. شرکت‌کنندگان، برنامه‌نویسی به زبان سی پلاس پلاس را از طریق سخنرانی‌ها و آزمایشگاه‌ها فرامی‌گیرند. در طول هشت هفته برگزاری این دوره چهار آزمون برای ارزیابی درک دانشجویان برگزار می‌شود.

دانشجویان علاوه بر آشنا شدن با قابلیت‌های برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس، تجزیه و تحلیل پیچیدگی محاسباتی کد خود را نیز یاد خواهند گرفت.

نظریه پیچیدگی محاسباتی، با توجه به دشواری ذاتی مسائل محاسباتی، بر طبقه‌بندی مسائل و بررسی ارتباط آن‌ها با یکدیگر تمرکز دارد. حل برخی مسائل محاسباتی با کاربرد مکانیکی مراحل ریاضی مانند الگوریتم قابل حل است و برای حل برخی دیگر باید از رایانه کمک گرفت؛ اما یک مسئله، صرف نظر از الگوریتم مورد استفاده، در صورتی ذاتاً دشوار تلقی می‌شود که راه حل آن به منابع قابل توجهی نیاز داشته باشد. در نظریه پیچیدگی محاسباتی، از طریق کمّی‌سازی منابع مورد نیاز برای حل مسائل، نسبت به حل و تحلیل آن‌ها اقدام به عمل می‌آید.

سی پلاس پلاس

آنچه در این دوره خواهید آموخت

شما با شرکت در دوره «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس»، خواهید آموخت که چگونه از الگوریتم‌های جستجو و مرتب‌سازی اولیه در برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس استفاده کنید. همچنین علاوه بر فراگیری نحوه بهره‌گیری از آرایه‌های تک‌بعدی و چندبعدی در برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس، با آموزه‌های این دوره قادر خواهید بود یک تابع سی پلاس پلاس را برای تعیین پیچیدگی محاسباتی آن تجزیه و تحلیل کنید.

سرفصل دروس

سرفصل دروس در دوره هشت‌هفته‌ای «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس»، به تفکیک هفته‌ها عبارت است از:

اولین هفته؛ تجزیه و تحلیل تابع: تست اولیه، تجزیه و تحلیل زمان اجرا، ترتیب رشد، تحلیل مجانبی یا حدی.

دومین هفته؛ اجرای تابع: مسئله ترکیبات، جریان یک برنامه، محدوده متغیرها، عبور از ارزش، عبور پارامتر.

سومین هفته؛ آزمایشگاه عملکرد.

چهارمین هفته؛ آرایه‌ها.

پنجمین هفته؛ آزمایشگاه‌های آرایه.

ششمین هفته؛ رشته‌ها: الحاق، نمایه‌سازی، برش دادن، طول، مقایسه کردن، شاخص شروع.

هفتمین هفته؛ آزمایشگاه رشته.

هشتمین هفته؛ امتحان نهایی.

مدرسان دوره «آموزش برنامه‌نویسی پیشرفته در سی پلاس پلاس»، دکتر آسپن اولمستد، عضو هیئت علمی دانشگاه سیمونز آمریکا در بخش علوم رایانه و مدیر برنامه و استاد تمرین در همین دانشگاه، و ایتای تال، استادیار صنعت در دانشکده مهندسی تاندون دانشگاه نیویورک، هستند.

ثبت‌نام

رویداد هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]