40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 با تجهیز کشورمان به هوش مصنوعی، می‌توانیم در عرصه‌های گوناگون اقتدار کسب کنیم

با تجهیز کشورمان به هوش مصنوعی، می‌توانیم در عرصه‌های گوناگون اقتدار کسب کنیم

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری تابناک، آیت‌الله قربانعلی دُری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان اراک، در خطبه‌های نماز جمعه اراک گفت: کشور ما از گذشته تا به امروز مرکز علوم و فنون بوده و جهان غرب پس از آن توانست دانش خود را توسعه دهد. مردم کشورمان موفق خواهند شد با تکیه بر خودشان جایگاه تاریخی گذشته خود را به دست آورند.

ایشان ضمن اشاره به روز 13 آذر ماه، اظهار داشت دانشجویان و نخبگان سرمایه کشور هستند و باید بتوانند در مرزهای دانش و علم جهان پیشروی کنند و در این راه نیز اهتمام کامل داشته باشند. همچنین، ایشان تأکید داشت که نخبگان کشور باید برای مشکلات متعدد کشور در عرصه‌های گوناگونِ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی راهکارهای مؤثری ارائه دهند. آیت‌الله نجف‌آبادی همچنین افزودند: در این راستا لازم است دانشگاه و مراکز مطالعاتی در حوزه هوش مصنوعی کوشش بیشتری را در پیش بگیرند.

کشورمان

دعوت از متخصصین و دانشجویان

ایشان در همین راستا از دانشجویان و متخصصین هوش مصنوعی استان مرکزی خواستند تا با تلاش مضاعف در این زمینه گام بردارند. ایشان اظهار داشتند تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت هوش مصنوعی و فراگیری آن، ناشی از آثاری است که این علم می‌تواند در افزایش قدرت و اقتدار کشور داشته باشد. به بیان دیگر، با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب می‌توان دریافت که بدون این علم نمی‌توان به نقطه مطلوب اقتدار در جهان دست یافت.

ایشان در ادامه خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشتند که با ایران اسلامی و قوی از طریق فناوری‌هایی نظیر هوش مصنوعی، می‌توانیم در برابر زیاده‌خواهی‌های کشورهای استعمارگر بایستیم. در همین راستا نیز تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌توانند با تکیه بر دستاوردهای علمی و فنی کشور و در اصل با تکیه بر اقتدار ایران، مانع زیاده‌خواهی غربی‌ها شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در فراز دیگری از خطبه نماز جمعه تصریح کرد که با تجهیز کشورمان به این علوم و فنون، می‌توانیم در عرصه‌های مختلف اقتدار کسب کرده و در برابر دشمن ایستادگی کنیم. به نظر ایشان، این قدرتمندی می‌تواند مانع از وقاحت غربی‌ها شود و مسیر ناهموار رفع تحریم‌ها و فشارهای وارده بر ملت ایران را هموار کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]