ربات های هوش مصنوعی
ویدیو

ربات ‌های هوش مصنوعی؛ رویایی که به حقیقت می‌پیوندد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ربات ‌های هوش مصنوعی یکی از آخرین دستاوردهای حوزه رباتیک است که با ورود هوش مصنوعی به عرصه ربات‌ها پدید آمده است. ربات ماشینی است که می‌تواند بخشی از وظایف پیچیده‌ انسانی را به‌صورت خودکار انجام دهد. به شاخه‌ای علمی که کارش ساختن ربات‌هاست علم رباتیک می‌گویند. ایده ساختن ماشین‌های شبیه به انسان قدمتی طولانی دارد. ربات‌ها برای رسیدن به وضعیت کنونی‌شان مسیر طولانی را طی کرده‌اند. امروز دیگر صحبت کردن درباره ربات‌هایی که می‌توانند کارهایی شبیه به انسان انجام دهند تخیل صرف نیست.

  با اینکه حوزه رباتیک از فناوری‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی سابقه طولانی‌تری دارد، ورود هوش مصنوعی به حوزه رباتیک این حوزه را دستخوش تحول اساسی قرار داده است.

  ربات‌های اولیه تنها می‌توانستند از پس انجام یک کار خاص و محدود برآیند. به همین خاطر خیلی نمی‌شد آن‌ها را هوشمند به‌حساب آورد.این ربات‌ها در واقع می‌توانستند به‌صورت مکانیکی کاری که برایش تعیین شده بود را تکرار کنند.

  ربات‌های هوش مصنوعی چشم‌اندازهای جدیدی پیش روی این حوزه باز کرده است. اکنون ایده ساختن ربات‌هایی که می‌توانند از محیط اطلاعاتی جمع‌آوری کنند و با تحلیل این داده‌ها چیزهای جدیدی یاد بگیرند دور از ذهن نیست.

  حتی برخی از ربات ‌های هوش مصنوعی که امروز می‌بینیم با استفاده از سیستم‌های تشخیص چهره می‌توانند تا حدی درکی از احساسات انسانی داشته باشند و ایجاد حس لامسه در ربات ها نیز محقق شده است. این دستاورد را می‌توان به واقعیت پیوستن همان ایده‌های فیلم‌های علمی-تخیلی تعبیر کرد؛ رباتی که می‌تواند ناراحتی و خوشحالی را درک کند و در روزهای سخت همراه انسان‌ها باشد.

  ربات‌های امروزی در حوزه‌های مختلف به کمک انسان‌ها آمده‌اند. با این حال هنوز کارهای بسیاری در حوزه ربات‌ های هوش مصنوعی باید انجام شود. همکاری میان ماشین و انسان نوید آینده‌ای روشن را می‌دهد که در آن ماشین و انسان نقاط ضعف یکدیگر را پوشش می‌دهند و نقاط قوتشان را به اشتراک می‌گذارند.

  برای آشنایی بیشتر با پیشرفته‌ترین ربات‌های هوش مصنوعی، هوشیو ویدئو زیر را برای‌تان آماده کرده است. با تماشای این ویدئو با آخرین دستاوردهای حوزه رباتیک آشنا خواهید شد و خواهید دید که تلفیق هوش مصنوعی با فناوری رباتیک چقدر به تحقق رویاها و تخیلاتمان در ساختن رباتی شبیه به انسان نزدیک شده است.

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نشست تخصصی هوش مصنوعی و طرح جایگزین در مسجد جمکران برگزار شد

  مقاله قبلی

  با شتابدهنده همتک آشنا شویم

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در ویدیو

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.